Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu

Psikoloji - İstanbul

Psikiyatrik Bozukluk, İlişki Problemleri, İnternet Bağımlılığı

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Psikologun Adresi

Tophanelioğlu Cad. No: 60 Petek Sitesi E Blok D: 1 Altunizade  Üsküdar, İstanbul
Sadece Psikoloji

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Ela Reyhanlıoğlu Hakkında

Ela Reyhanlıoğlu Kimdir?

Uzm. Psk. Ela Nur REYHANLIOĞLU, Uludağ Üniversitesi’nde çift ana dal programıyla Psikoloji ve İngilizce öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak Uzm. Psk unvanı almıştır. Marmara Üniversitesi’nde Din psikolojisi alanında doktora eğitimi hala devam etmekte olan Uzm. Psk. Ela Nur REYHANLIOĞLU’nun, uzmanlık alanı ergen - yetişkin, çift - aile psikoterapisidir.

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Psikodinamik Yaklaşım, Çözüm Odaklı Terapi, Bağımlılık Terapisi, EFT (Emotional Freedom Techniques) gibi alanlarda eğitimlerini tamamlamış ve EFT alanında Türkiye genelinde pek çok eğitim vermiştir.  

Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nde YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) kurucu ekibinde uzman olarak görev yapmıştır. Üsküdar Üniversitesi, Şehir Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, Sabahattin Zaim Üniversitesi gibi Türkiye’nin saygın üniversitelerinin yanı sıra belediyeler, hastaneler, vakıf ve dernek işbirlikleriyle yetişkin psikolojisi, çift-aile konularında pek çok eğitim ve seminerler vermiştir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi (Üsküdar Üniversitesi), Sınav Kaygısı (Şehir Üniversitesi), EFT-Duyguları Özgürleştirme Tekniği (Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi), Stresle Baş etme Teknikleri (Çapa Medikal Firması), Anne-Bebek Seminerleri (Açık Eğitim), Etkili Anne-Babalık Eğitimi (Açık Eğitim),  Resimlerle ilişki sorunları ve çözümleri (Açık Eğitim), Sınav öğrencileri akademik performans/motivasyon, Sağlıklı Aile Yapıları (Açık Eğitim), Ahlaki değerler ve mutluluk, Bağımlılık: Aile- Genç- Çocuk ve Hasta ve hasta yakını psikolojisi Uzm. Psk. Ela Nur REYHANLIOĞLU’nun ,vermiş olduğu eğitim ve seminerlerden bazılarıdır.  "Hipnoterapi" uygulamaktadır.

Ailede işlevsel ve işlevsel olmayan yapılar, Aile terapisinde Yapısalcılık Modeli, Çözüm odaklı Aile Terapisi Modeli, Öyküsel Aile Terapisi Modeli, Sağlıklı çocuk yetiştirme eğitimi, Ebeveyn koalisyonu eğitimi, Ebeveyn tutumları, Ailede krize müdahale ve çatışma yönetimi eğitimi, Aile içi şiddete terapotik müdahale, İntihar- Travma- Yas durumlarına terapötik müdahale ve Borderline Yapılanma ve Terapi Süreci gibi dersler, Üsküdar Üniversitesi’nde Aile Danışmanı olarak Uzmanlara yönelik verdiği derslerdendir.

Başta "Hipnoterapi" olmak üzere pek çok test ve uygulama konusunda uzman olan Psk. Ela Nur REYHANLIOĞLU, Üsküdar'da bulunan Bahar Psikoloji'de danışanlarına hizmet vermektedir.

Diploma aldığı kurum
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Psikiyatrik Bozukluk
 • İlişki Problemleri
 • İnternet Bağımlılığı
 • Kaygı
 • Kumar Bağımlılığı

Ela Reyhanlıoğlu Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

e..

Ela Hanım'a ilişki sorunum nedeniyle gittim. Kız arkadaşımla yaşadığım sorunlar ve daha önceden yaşadığım kötü ilişkiler nedeniyle başvurdum. Hipnozla neden yanlış ilişkiler kurduğumun nedenlerini bulduk. Hayatımdaki en inanılmaz gündü. Neredeyse 3 saat boyunca tekrar çocukluğumu yaşadım. Ona çok çok teşekkür ederimm Herkese hipnoza gelmelerini öneririm. 11-03-2016

kan..hanlioglu

Ela hanima Almanyadan geldim. Eft ve Emdr gibi teknikleri duymuştum. 10 günde beni sık sık aldı. Allah ondan razı olsun. çok guleryuzlu çok ilgili birisi. Almanyada şizofren olacağımı söylemişlerdi çok korkmuştum, ama Ela hanım çok bilgili hastalığım ile ilgili bana gerçek durumu söyledi, hatta internetten esimle görüsüp esimle de konuştu ve çok kısa surede çok güzel tedavi etti. Almanyaya yeniden doğmuş gibi gittim herkese tavsiye ediyorum. burdan kendisine de çok teşekkür ediyorum 24-01-2016

ike ..irel

Elanur Hanım la ancak iki seans yapabildik.Ben şehir dışındayım ,düzenli gidemiyeceğimden ötürü devam edemedik .Ancak bu ayrılık benim için o kadar zor oldu ki .İnsan hakikaten birinden ayrıldığında onun kattıklarını daha iyi fark ediyormuş.Ben bunun başka bi çözümü olamaz mı ben illa da sizinle devam etmek istiyorum diye tutturdum, resmen bir çocuk gibi bağlanmışım.İnanamazsnz ama oturdum ağladım resmen.Beni Elanur hanima çeken şey tabii ki de onun içtenliğiydi.Seansta iken önemsendiğimi ,beni anladıginı , bana değer verdiğini ,gerçekten benim için çaba gösterdiğini hissediyordum ve sıkıntılarımın geçeceğine dair ümidim artıyordu.Şundan emin olabilrsiniz ki o kendi menfaatlerini göz ardı edip yalnızca danışanının menfaatlerini düşünen bir psikolog. Eğer değer verdiği şey para olsaydı ben onunla devam etmek istediğimi söylediğimde bana tamam olur diyebilirdi ancak böyle yapmadı benim şartlarıma göre ne uygunsa onu yapmamin en doğrusu olacağını telkin etti.Maşallah çok nazik ,içten ve güvenilir bir insan.Rabbim ondan razı olsun. Umarım çok kişiye şifa olur. 10-01-2016

al..ıkportalı

Son dönemlerde yaşamlarından bıkmadan şikayet eden,isteklerini hayata geçiremeyen, hastalıklardan yakınan kısacası hayatlarını kontrol altına alamamış ve kendilerini yaşadıkları problemlerden dolayı kabul edip sevememiş insanlarla sık sık karşılaştım ve bende Ela Nur Hanım ile tanısana kadar bu gruptan biriydim.Kısa zaman içinde sorunun kaynagını bulup (Gecmiş tramva ve Aktarımlar) buna yonelik terapıler(Şema Terapi ,EFT vs) ile kısa zamanda bambaska bir pencereden bakıyor olarak buldum kendimi.İlk başta inanamıyorsun,sonra sonuna kadar destek vermekten kendini alamıyorsun.Bilincaltının bir ınsanı kendi DNA yapınmıs gibi kandırabıldıgını ,gercek benin ve sınırlarının nasıl olması gerektiği ile ilgili inanılmaz bilgiler edinmemi sagladı ve kendisine rastlamamın en buyuk sansım oldugunu dusundugum bir uzman kendisi. 05-01-2016

..

Konusuna çok hakim, güven veren bir doktor. Kendisine teşekkür ederim. 07-12-2015

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Ela Reyhanlıoğlu Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Konuşurken kasılıyorum

  Mrb iyi günler hocam benım .sorunum konuşurken nefesimi toparlayamıyorum dudaklarım ve yüzümde bi kısımda yani çene kısmında ve dil de uyuşuyor konuşamayacak hale geliyorum ve daha bunun kadaar rahatsız eden gözlerim yaşarıyor hocam,kasılıyorum bi tartışmada falan,boğazımda biri sarılıyor sanki nefe... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Duygu bozukluğu

  Iyi akşamlar. son bir kaç aydır sık sık duygularım an ve an değişir oldu bu durum hem ailemi hem iş arkadaşlarımı hem de çevremdeki diğer tüm insanları etkilemeye başladı. sürekli değişen duygu durumlarım yüzünden sağlıklı bir ilişki yaşayamaz oldum bir gün bakıyorum seviyorum diyorum ertesi gün sev... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Psk. E Reyhanlıoğlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. E Reyhanlıoğlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu Sadece Psikoloji bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Psikiyatrik Bozukluk, İlişki Problemleri, İnternet Bağımlılığı, Kaygı, Kumar Bağımlılığı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Psk. E Reyhanlıoğlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Psk. Ela Reyhanlıoğlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. E Reyhanlıoğlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.