Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal

Psikoloji - İstanbul
5.0

EMDR Terapisi, Anksiyete Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu

“Arzu hanımla çok çaresiz bir anımda yollarımız kesişti. Çok yoğun kaygılarım vardı. Psikoterapinin i...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal

Uzm. Kl. Psk,  Arzu Ünal lisans eğitimini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde başarı ile tamamlamiştir ardından Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Eğitimini; nikotin kullanan ve kullanmayan bireylerde öfke ifade tarzları ve yaşam doyumu arasındaki ilişkinin incelendiği tezi ile tamamlamıştır. 

  Eğitim hayatı boyunca bir çok alanda eğitimler almış, staj ve gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Yüksek lisans döneminde ise gönüllü olarak Kaygı Bozukluğu ve Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan danışanlarla seanslar yürütmüştür. Alandaki uzman hocalardan sertifikalı eğitimler ve süpervizyon almıştır. 

  Şuan aktif olarak EMDR terapisi, Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekolleri ile çalışmaktadır, danışanın ihtiyacına yönelik seanslarını planlamakta ve yürütmektedir. Aynı zamanda çocuk danışanlar ile seanslar yapmakta ihtiyaca yönelik WİSC-R Zeka Testi ve Denver II Gelişim Testi uygulama yetkilerine sahiptir. 

  Alanda uzman olarak hizmet vermeye devam etmektedir, Çocuk, Ergen ve Yetişkin danışanlar kabul etmektedir.

Psikolojik çarpıntı

Merhaba hocam. Hayatimda uzun zaman hiçbir sey yolunda gitmedi ne iş hayatı ne ilişki ve bircok ufak tefek sıkıntılar yasadim 1-2 sene boyunca. Sonrasinda 1,5 senedir çarpıntılar başladı. O kadar çok kardiyaloga gittim ki hep sende bir şey yok stres, anksiyete diyip yolluyolar. Eğer geceden çok stres yaparsam kafaya bisey takarsam sabahlari 120/130 larda çarpıntı yaşıyorum bir türlü dindiremiyorum kafami başka yere veremiyorum o an bayilcam korkusuyla. 1-2 saat gecmeyince çeyrek dideral içiyorum...

Daha Fazla
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal tarafından cevaplandı

Merhaba, içinde bulunduğunuz durum kaygılarınız kaynaklı yaşanan bir sorun. Yani psikolojik bir prob... Cevabı görmek için tıkla.

1 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

rüyalar ve ölüm

hocam merhaba sürekli ölümle ilgili rüyalar görüyorum ve korkarak uyanıyorum ilk 1 sene önce başladı o rüyayı gördükten sonra ölüm psikolojisine girdim 2 hafta falan sürdü ve ölücem hissi geçti. bu karantina döneminde yine başladı bir çok kez uçağın düşmesiyle öldüğümü bir çok kez anneme ben ölücem diye ağlayarak gördüm kendimi. bugün gördüğüm rüyada yine ölüceğimi öğrendim ve bu sefer bir gün vardı bu tarz rüyalar gördüğümde ölücem hissine kapılıyorum ve kendime gelemiyorum kendime o sadece bir...

Daha Fazla
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal tarafından cevaplandı

Merhabalar, ölümle ilgili yoğun kaygı durumu içerisindesiniz aslında sorunuz çok net ancak tek bir m... Cevabı görmek için tıkla.

29 Temmuz 2021 tarihinde cevaplandı.

Okb ve kaygı sorunu

Merhaba bende okb sorunu var. Daha önce terapi aldım ancak süreç başarısız geçti. Bana ne önerirsiniz, sizden randevu almak istiyorum ama şehir dışındayım online olarak faydalı olur mu. Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal tarafından cevaplandı

Merhabalar, öncelikle şunu belirtmek isterim ki OKB rahatsızlığı kişinin bir miktar daha fazla çaba ... Cevabı görmek için tıkla.

27 Temmuz 2021 tarihinde cevaplandı.

Öykü Psikoloji
Zuhuratbaba Mahallesi , Şenyuva Sokak Örnek Apt.No:4 kat:1 D:3 Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel Psikolojik Danışmanlık Bireysel terapi Depresyon Emdr Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk,  Arzu Ünal lisans eğitimini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde başarı ile tamamlamiştir ardından Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Eğitimini; nikotin kullanan ve kullanmayan bireylerde öfke ifade tarzları ve yaşam doyumu arasındaki ilişkinin incelendiği tezi ile tamamlamıştır.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2018
Deneyim: 4 Yıl

İlgi Alanları

EMDR Terapisi Anksiyete Bozuklukları Travma Sonrası Stres Bozukluğu Obsesif Kompulsif Bozukluk Online terapi Devamı

Deneyimler

Öykü Psikoloji (2022 - Devam ediyor)
Psikohome (2018 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 01 14

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BK
Bet*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Arzu hanımla çok çaresiz bir anımda yollarımız kesişti. Çok yoğun kaygılarım vardı. Psikoterapinin işe yaramayacağını asla düzelemeyecegimi bunun aşılamaz bir şey olduğunu düşünüyordum. Şuan 5.seansımızı yaptık önümüzde daha süreç var ama şimdiden kaygılarım yüksek seviyeden minimuma indi. Ondan seans aldığımdan beri hiç kaygı yaşamadım diyebilirim. Kendisi hem sıcakkanlı güleryüzlü hem de tam bir profesyonel. Sadece kaygı konusunda degil hayatın her alanında size yardımcı olabilir, hiç çözülmez gibi görünen problemlerim şimdiden Arzu hanım sayesinde gözüme çözülebilir geliyor artık. Uzman yardımı almak isterseniz Arzu hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 19 Kasım 2021
Değerli yorumunuz beni çok mutlu etti, umarım hayatınızdaki tüm sorunlar bu kadar güzel ve keyifli çözümlenir. Mutlu günler diliyorum.
SA
Sed*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Panik atak sorunum vardı. Hayattan zevk alamıyordum bu durum ilişkime de olumsuz yansıyordu. Kendimi çok güçsüz ve çaresiz hissediyordum. Arzu hanımla görüşmeye karar verdim. Kendisi bana çok yardımcı oldu. Sanki gözlerim kör olmuştu hiçbir şeyi göremiyormuşum. Hayatı yeniden anlamlandırmamı ve çözümler üretmemi sağladı bu sayede ataklardan eser kalmadı. Arzu hanımın ilgisi ve yaklaşımı sayedinde kendimi iyi hissettim bilgi ve tecrübeleriyle tüm zorlukları aşmayı öğrendim. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka yardım alın.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 22 Ekim 2021
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, mutlu günler diliyorum.
SE
Sun*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Arzu hanım bana panik ataklarımla nasıl başa çıkmam gerektiğine yönelik bir destek verdi. Yoğun kaygılarım, çarpıntılarım vardı. Kendimi hiç iyi hissetmiyordum. Çok zor zamanlarım olmuştu artık üstesinden gelemeyeceğimi düşünüyordum. Ama terapiler ile çok iyi bir duruma geldim. Artık atak yaşamıyorum belki de yaşıyorum ama ben fark etmiyorum bile.. o kadar güzel geçti ki terapiler. Herşey için Arzu hanıma çok teşekkür ederim. Herkese her yerde Arzu hanımı anlatıyorum :) iyi ki sizi tanıdım..

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 5 Ekim 2021
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Mutlu günler diliyorum.
BH
Bey*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Arzu hanıma bir teşekkür borcum olduğunu düşünerek bu yorumu yapma gereksinimi duydum. Bana maddi manevi her konuda anlayış göstermesi, seanslardaki ilgisi her şeyiyle beni memnun etti. Onun verdiği destek sayesinde hayatımda birçok şeyi yoluna koydum. Seans sıklığı ve zamanlama konusunda bana çok esneklik göstermesi çok iyi oldu çünkü iş düzenime göre ayarlama yapabildik. Herkesin hayatına dokunabilen böyle bir psikolog olmasını çok isterdim.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 15 Eylül 2021
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hayatınıza minik bir dokunuşta bulunabildiysem ne mutlu bana.
Mel*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Arzu Hanım ile 4.seansımızı yaptık, önümüzde daha süreç var lakin şimdiden kendimi daha iyi hissediyorum ve bakış açım değişti. Hepimiz zor dönemlerden geçebiliyoruz ve bu süreçte bazen destek almak gerekebiliyor, Arzu Hanım ile bu yolda yürüyecek olmak bana güven veriyor. Kendisini bir şekilde bulduysanız tereddüt etmemenizi tavsiye ederim. Zira sadece bir psikolog değil bir arkadaş da ediniyorsunuz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 18 Ağustos 2021
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, çok daha verimli bir şekilde sürecimizi sonlandırabilmek dileğiyle.
SE
Sun*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Arzu hanım ile görüşme sebebim yaşadığım yoğun kaygı durumum kaynaklıydı. Çok fazla evham yapıyordum ve çevremdekileri de bunaltıyordum. Kendisiyle çok güzel bir iletişim yakaladık ve sorunlarımın üstesinden gelmeyi, kaygı duygumu yönetmeyi öğrendim. Herşey için sonsuz teşekkür ederim. Terapi desteği almak isteyen kişilere tavsiye ederim.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 13 Temmuz 2021
Teşekkür ederim, inandınız ve çabalarınızın meyvesini aldınız. Sağlıklı, mutlu günler dilerim.
SE
Sun*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Arzu hanıma bu site aracılığıyla ulaştım. Kaygı sorunum vardı herşeyi kafamda büyütüp kendimi rahatsız ediyordum. 6 ay seans aldım dün seanslarım sonlandı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bana kaygılardan uzak mutluluğa ve huzura yakın bir hayat penceresi açtı. Güler yüzünüz ve sıcak yaklaşımınız sayesinde ben bu süreci devam ettirdim. Herkese tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 17 Haziran 2021
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Mutlu günler dilerim.
Büş*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Hayatımın en zor döneminde en büyük destekcim oldu almanyada olmamdan dolayı Internet üzerinden görüşmelerimizi gerçekleştirmemize rağmen hayatıma yön vermeme yardımcı oldu nekadar teşekkür etsem yetmez. Inşallah bir gün yüz yüze görüşmekte nasip olur. Iyiki sizi tanımak nasip oldu.❤ Ich kann Arzu Ünal nur empfehlen. Trotz der Entfernung hat sie mir vieles für mein Leben mit gegeben. Sie ist eine sehr erfahrene nette und hilfsbereite Person. Ich wünsche ihr das beste für ihr weiteres Leben ❤

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 8 Haziran 2021
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, seanslardaki azminiz harikaydı. Mutlu ve huzurlu günler diliyorum.
EG
Emi*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Arzu hanım ile bugün itibariyle görüşmelerimiz sonlandı. Bir yandan çok mutluyum kendi yolumu buldum. Kendimi keşfettim. Bir yandan ise çok üzgünüm çünkü her hafta devam eden terapi sürecim son buldu. Arzu hanım ile çok güzel bir enerji yakaladık kendisi bana çok iyi geldi. Kendisine çok teşekkür ederim. Terapist arıyorsanız Arzu hanımı kesinlikle öneririm.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 1 Haziran 2021
Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim, mutlu günler dilerim.
EA
Emi*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Arzu hanımla Online olarak terapi sürecimi başlattık ve bugün itibariyle sonlandı. Kendisinin sıcaklığı ve yakın hissettirişi o kadar iyi geldi ki.. hem psikolog hem bir dost hem bir yol gösterici gibi sanki içimizden biri ailemizin bir ferdi. Uzman kimliğiyle sorunlarımıza farklı açılardan bakabilmeyi gösterdi. Kendisini tüm çevreme öneriyorum. Sürecimiz bitmiş olabilir ama o bizim zor zamanlarımızda yol göstericimiz olarak kalacak. Bir kez de buradan, Herşey için çok teşekkür ediyorum Arzu hanım 🌷

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal
Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal 18 Mayıs 2021
Değerli yorumunuz için teşekkür eder, mutlu günler dilerim.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740114

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal Psikohome bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Arzu Ünal Psikoloji uzmanıdır. EMDR Terapisi, Anksiyete Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Bireysel Psikolojik Danışmanlık, Bireysel terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube