Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring

Psikoloji - İstanbul
5.0

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR Terapisi

“Tam zamanında kendisiyle tanıştım. Nefes alabildiğimi hissetmeye başladım.” Devamı

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünü  başarıyla tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nde tezli olarak yapmıştır.

Çukurova, Pamukkale, Bahçeşehir Üniversiteleri gibi 5 farklı üniversitede okumuş olup ve "Onur Öğrencisi" olarak mezun olmuştur.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR ve Psikodinamik Psikoterapi yaklaşımları üzerine uzmanlaşmış olup; bu konularda yurtiçi ve yurtdışı eğitimler vermektedir. Bu alanlarda yıllardır çok yoğun şekilde danışan görmektedir.

2013 yılında 2 yıl boyunca klinik süpervizyon eğitimi almış olup profesyonel şekilde çalışmalarına devam etmiştir.

Yüksek Lisans Eğitiminde, temel derslerin yanında: Grupla Psikolojik Danışma, Çocuklarla Psikolojik Danışma, Mindfulness, Transaksiyonel Analiz ve daha birçok dersi almış olup; lisans eğitiminde, temel derslerin yanında: Özel Eğitim, Aile Danışması, Psikolojide Ölçme Araçları, Test Dışı Teknikler, Psikopatoloji, Sosyal Psikoloji ve daha birçok dersi başarıyla tamamlayarak; Yüksek Öğretim Kurumları(YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından bu konularda resmi uygulayıcı olarak uygulamalar yapmaya hak kazanmıştır.

Doç. Dr. Bilge Uzun editörlüğünde hazırlanan "Fark'andalıkla Bayramda Karantina" adlı kitapçığın yazarlarındandır.

"Beylikdüzü Sakinleri Gazetesi" gibi birçok gazetede ve "Uzamanlar Diyor Ki" gibi bir çok platformda yazarlık yapmaktadır.

"Espor Oyuncularının Benlik Kurgusu, Mükemmeliyetçilik, Olumlu Gelecek Beklentisi ve Psikolojik Tepkilerinin İncelenmesi" başlıklı tez ve "4. Sınıflarda Yaratıcı Drama Yöntemi ile Zorbalıkla Baş Etme", " Öğretmenlerin Benlik Saygıları, Bilişsel Esneklikleri ve Yaşam Doyumları Arasındaki İlişkinin Çeşitli Değişkenlere Göre İncelenmesi" gibi birçok makale yazarak bilime katkılarda bulunmuştur.

Şema terapi ve mindfulness (farkandalık) alanında çalışmalar yürütmekte olup, makaleler yazmaktadır. Motivasyon, yaşam doyumu, ilişkiler, bilişsel esneklik, benlik saygısı, mükemmeliyetçilik, gelecek beklentisi, depresyon, stres, anksiyete, çift terapisi ve çalışan psikolojisi üzerine birçok makale yazmış ve yazmaya devam etmektedir.

Türk PDR derneğinden Oyun Terapistliği eğitimi almış olup, bu alanında dünyanın çeşitli bölgelerinde eğitimler vermiş ve organizasyonlara katılmıştır.

Almanya, Hollanda ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde "Aile İçi İletişim", "Kendini Tanıma", "Kendini Kabul", "Psikoloji'de Vaka Örnekleri"  ve "Çocuklarla İletişim" konularında birçok seminer vermiştir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde çalışmalar yapmış ve birçok seminer vermiştir. Hastaneler, okullar, adliyeler ve kliniklerde danışmalar yapmış; projelere başkanlık etmiştir.

Psikoloji alanında makaleler ve çalışmalar yapmaya devam etmekte; danışmalarını yüz yüze ve dünyanın her bölgesine hizmet verebilmek amacıyla online olarak gerçekleştirmektedir.

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehanesi Bahçelievler
Naci Kasım Cad. Neyire Neyir Sok. Baran Sitesi C1 Blok No:18 D:3 (Sepet AVM'nin arka tarafı) Bahçelievler/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Şema Terapi Emdr Bireysel Psikolojik Danışmanlık Aile Danışmanlığı Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehanesi Bakırköy
Zeytinlik Mah. Cumhuriyet Sok. Ekmekçioğlu İş Merkezi No:12 Kat:2 D:8 Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Şema Terapi Emdr Bireysel Psikolojik Danışmanlık Aile Danışmanlığı Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünü  başarıyla tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nde tezli olarak yapmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

Bahçeşehir Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2013
Deneyim: 9 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi Şema Terapi EMDR Terapisi Psikodinamik Psikoterapi Aile ve Çift Terapisi Devamı

Deneyimler

Danışma Merkezi (2013 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 18 63

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EB
Emr*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 gün önce
Bireysel terapi
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehanesi Bahçelievler

Tam zamanında kendisiyle tanıştım. Nefes alabildiğimi hissetmeye başladım.

Randevunuzda uzman ile ilgili beğendiğiniz detaylar nedir?

Zamanında kontrol Detaylı uzman açıklamaları
EB
Emr*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Bireysel terapi
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehanesi Bahçelievler

Uzun zaman sonra kendimi iyi hissettim

Randevunuzda uzman ile ilgili beğendiğiniz detaylar nedir?

Zamanında kontrol
NH
Nil*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehanesi Bahçelievler

Okan hocamla seanslarımız mükemmel şekilde devam ediyor. Çok ilgili ve çok anlayışlı. Böyle insancıl bir insan hayatımda görmedim. Okan beyden önce 4 psikolog denemiştim ancak istediğim verimi alamadım, problemler yaşadık, ilerleyemedik. Okan beyi bana yakın arkadaşım çok önerdi, yıllar önce ondan destek alıp çok memnun kalmıştı. Okan beye beni yönlendirdiği için ona çok çok teşekkür ediyorum. Okan bey adım adım hayatımı değiştiriyor, beni baştan yaratıyor; ona binlerce kez teşekkür ediyorum. Seanslarımızı iple çekiyorum, her seans yeni bir farkındalık; yeni biz aydınlanma benim için. Ne kadar yazsam az kalır. Hocam çok teşekkür ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YE
Yağ*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Okan beye ne kadar teşekkür etsem azdır. Artık onun sayesinde insanlarla iletişim kurabiliyor; sorunlarımın üstesinden gelebiliyorum. Her şeyden öte artık kendime güveniyorum. Bana kattığın her şey için binlerce şükür hocam. Dünyanın en iyi psikoloğu, tuttuğun altın olsun

Yorum randevu sonrasında eklendi.
KT
Kad*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Okan bey ile son seansımızdı. Seans esnasında sizce nereden nereye geldik sizinle diye sordu kelimenin tam anlamıyla hiçte mübalağa etmeden ifade etmem gerekirse eğer uçurumun kenarından şehir merkezine geldik dedim. Evet tam anlamıyla böyleydi Okan bey ile olan yolculuğumuz. Hiç bir zaman kendimi bir danışan gibi hissetmedim sanki ailemden bana en yakın olan biri ile konuşuyor, anlatıyor gibi hissettirdi bana Okan bey. Tüm çabasını ve zamanını sizin için harcamasına rağmen her zaman "bu sizin başarınız ve çabanız." Der. Öylesine içten ve samimi bir yaklaşım sergiliyor ki anlattıklarınızı dertlerinizi öylesine benimsiyor öylesine sabırla dinliyorki anlattıkça anlatasınız geliyor. Şimdi buraya ne yazsam Okan bey'in çabasını ve sergilediği tutumun hoşluğunu anlatmaya yetmez. Sonsuz teşekkürler Okan bey, bir dost, arkadaş, sırdaş olduğunuz ve sabırla benimle bu yolda yürüdüğünüz için sonsuz teşekkürler. 🌹

Yorum randevu sonrasında eklendi.
OK
Olg*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

22 yıldır içinden çıkamadığım, resmen hapsolduğum çocukluk travmalarım, anksiyetelerim, kaygılarım; hepsinden çekti kurtardı beni Okan hoca. Çok çok çok çok çok teşekkür ederim size, her gün size binlerce kez teşekkür ederek uyanıp, teşekkür ederek uyuyorum. İşiniz, gücünüz hep rast gitsin hocam, o güler yüzünüz asla üzülmesin. İnsanlara yaptıklarınızla her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YY
Yağ*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Okan bey gerçekten insanı anlayan, çok iyi şekilde iletleten ve insana insan olduğu için değer veren bir doktor. Ben her oturum için Sakarya’dan İstanbul’a geldim. İyi ki de gelmişim diyorum. Çok daha uzakta olsaydı da gelirdim. Benim için çok değerli bir ilerleme sağladık. Bazı oturumlar çok ağır geçti ancak ağır geçen oturumlardan sonra aslında kendime geldim. Her şey için çok teşekkür ediyorum hocam

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÜT
Ümi*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Ağır geçirdiğim dönemlerimin kurtarıcısı… Okan bey siz gerçekten çok iyi bir doktorsunuz, buraya ne desem bilemiyorum. Size 3 yıl önce gelmeye başlamıştım, o zamanlar o kadar kötüydüm ki… Resmen bir hayatım bile yoktu. Çok zordu benim için… acılar içinde kıvranıyordum. O kadar doktor denemiştim ki artık vazgeçmiştim denemekten… Komşum ertan bey sizin yardımınızla çok iyi duruma gelmişti, bana da sizi önerdi. Onun ısrarıyla sizinle tanıştım… Halen kendimi ona ve size borçlu hissediyorum… Yıkılmış bir binayı temelinden tamir ettiniz… Yok olan çocukluğumu anlayıp bakış açımı düzelttiniz… O kadar şey yaptınız ki benim için… İlk defa sizden sonra iş hayatına atılabildim, arkadaş edinebildim, evlenebildim… Sizi tanımasaydım şu an evinden dışarı çıkmayan hayattan kaçan biriydim. Sizin söylediğiniz şu sözü asla aklımdan çıkarmıyorum “Deneyip kaybetmek değil, denememek size zarar veren”… Bu söz her gün kulaklarımda, bu sözle beraber yaşamayı denedim, hayatı denedim. Kendim olmayı denedim. Size çok minnettarım. Sizin desteğinizi her zaman omuzlarımda hissediyorum. Güzel günlerde yaşayın Okan bey

Yorum randevu sonrasında eklendi.
KD
Kur*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Seanslarimiz cok iyi gidiyor

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BS
Ber*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Buraya şu an ne yazsam az kalır… Yoğun kaygılarım, pişmanlıklarım, aşamadığım sorunlar vardı… Bazı günler çok boş uyanıyordum, hayatın anlamı yok gibiydi… Birçok psikoloğa gittim, psikolojik danışmana gittim, psikiyatra gittim, ilaçla tedavide umudumu aradım ama olmadı… Okan beyi bana bir başka psikolog önerdi. Sonrasında biraz araştırınca çok güzel yorumlar ve çok güzel çalışmalarını gördüm. Ben nasıl önceden bu kişiyi görmemişim dedim resmen. Sonrasında arayarak ona ulaştım. Online olarak çalıştık. İlk seans beni tanımakla geçti, ancak beni tanırken o kadar anlayışlı o kadar empatik davrandı ki, kendimi anlatırken bile rahatladım, başka hiçbir psikolog ya da başka hiçbir yaşantımda bu şekilde rahatlamamıştım. İlerleyen seanslarda adım adım ilerledik, çok güzel yönetti seansları. Aradan geçen yoğun seanslardan sonra bir baktım ki artık uyuyorum, kafamdaki sorular kalmamış, hayatın tadını almaya başlamışım. Benim için bir mucizeydi. Okan bey bana hayatı armağan etti, göremediklerimi gösterdi. Artık depresyonda değildim, gerçekten yaşamayı öğrenmiştim. İnsanlarla aram, kendimle aram düzeldi. En başta da dediğim gibi ne yazsam az… Hocam senin yaptıkların karşısında ben de buraya yazamadan duramadım, seni tanıdığım her güne şükürler olsun. Çok çok teşekkürler hocam

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741863

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Özel Muayenehane Bahçelievler bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring Psikoloji uzmanıdır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR Terapisi alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EmdrBilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Emdr hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube