Psk. Serap Duygulu, İstanbul, Psikoloji

Psk. Serap Duygulu

Psikoloji - İstanbul

Bayılmalar, Kekemelik, Panik Bozukluğu

Takvim talep etSoru Sor

Adres

Ataköy 9. Kısım A5 Blok. A Kapısı. Kat: 2 Daire: 13  Bakırköy, İstanbul
Psk. Serap DUYGULU Gelişim Akademisi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Serap Duygulu Kimdir?

Psk. Serap DUYGULU, İstanbul'da doğmuştur. 
Psikoloji dalında gerçekleştirdiği çalışmalarına önemli ölçüde katkılar sağlayan, Sosyoloji, Edebiyat, Kamu Yönetimi alanlarında da Lisans  düzeyinde akademik eğitimler alan Serap Duygulu İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘Uygulamalı Psikoloji’ üzerine Yüksek Lisans yapmış ve  "Afazi Hastası Yakınlarında Depresyon ve Olumsuz Otomatik Düşünceler" başlıklı tezi ile lisansüstü derecesini almıştır. 
Ayrıca bu çalışma bu alanda yapılmış ilk ve tek psikolojik araştırma olarak önemini halen korumaktadır. 

2009- 2011 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde Bakırköy halkına kişisel gelişim seminerleri vermiştir. 2012 yılında Cine5'te her gün canlı olarak yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının danışman psikoloğu olarak programda yer almıştır. Ayrıca Hürriyet Aile’de ‘Pusula’ ve Anne Bebek Dergisi'nde ‘Yaşamın Rengi‘ isimli köşelerinde yazılar yazan Psk. Serap DUYGULU, bazı kurumların danışmanlığını yürütmekle birlikte kişisel gelişim, motivasyon, stres yönetimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.

Temmuz 2012- Eylül 2012 tarihleri arasında Cine5 kanalında her gün canlı yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının uzman danışmanı olarak yer almıştır.

Aralık 2009 - Ocak 2011 tarihine kadar, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde bireylere yönelik Kişisel Gelişim eğitim ve seminerleri vermiştir. 

Türkiye MS Dernekleri ile birlikte yürütülen ve 2014 - 2015 yılı boyunca devam eden Gülümseten Turne / Yol Arkadaşımsın projesinde uzman olarak yer almış ve MS hastalarını bilgilendirmek üzere Türkiye'de farklı şehirlerde seminerlere katılmıştır.

http://www.yolarkadasimsin.com 

Halen İstanbul Ataköy’de kurucusu olduğu Serap Duygulu Gelişim Akademisi’nde danışman psikolog - sosyolog olarak çalışmakta olup, okullarda ve kurumlarda farklı konularda seminerler vererek, çocuk - gençlere, anne - babalara ve bireylere danışmanlık yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Serap Duygulu, Mart 2014 tarihinde yayınlanan STRESİNE SAHİP ÇIK kitabının yazarıdır. Nörofibromatozis derneği üyesidir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.