Psk.

Erkam Ünal

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Bireysel Terapi, Boşanma Oryantasyonu ve Evlilik Krizleri, Aile danışmanlığı, Bilişsel davranışçı terapi, Bireysel psikoterapi... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 61 14
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Erkam Ünal Kimdir?

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Psk. Erkam ÜNAL, Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

2011-12 döneminde Ankara Hava Lojistik Komutanlığı Rehberlik Danışmanlık Merkezi’nde yedek subay statüsünde, askerlik görevini, psikolog olarak tamamlamıştır. Bu süre zarfında askerlik görevini yapan erlere ve görevli askeri personele bireysel danışmanlık ve psikoterapi hizmetinde bulunmuş ve eğitimler vermiştir.

Aynı dönemde Ayla Abla Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi personeline ve ailelere danışmanlık hizmeti de vermiştir. 2012-2016 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde Psikiyatri Polikliniğe başvuran hastalara bireysel psikoterapi uygulamaları, psikolojik danışmanlık ve psikolojik test uygulamaları yapmıştır.

2015 yılında Çerkezköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, ağırlıklı olarak, Şizofreni ve Bipolar Duygu durum bozukluğu tanısı almış hasta gruplarıyla da grup terapisi ve toplumsal beceri kazandırmaya yönelik psiko-eğitim çalışmaları olmuştur.

Erkam Ünal, 2010 yılında başladığı psikoterapi çalışmalarını, aldığı eğitimler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Sertifika düzeyindeki eğitimleri içerisinde beş yıl süren, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği bünyesinde Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan aldığı, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) teori ve süpervizyon modüllerini tamamladığı, Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikası başta gelmektedir.

Sertifikasyon düzeyindeki diğer eğitimleri;

Çözüm Odaklı Terapi I. Düzey (Chris Evason)

Çözüm Odaklı Terapi II.Düzey (Evan George)

EMDR I.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

EMDR II.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

Gottman Çift Terapisi ve Duygu Odaklı (EFT) Çift Terapisi I. Düzey (Uzm. Psikolog Özge Altan Aytun),

İMAGO Çift Terapisi I. Düzey, II.Düzey ve III. Düzey (Dr. Harville Hendrix)

“Narsisistik Kişilik Bozukluğu Olan Hastaları Anlamakta ve Tedavide Bilişsel Davranışçı Yaklaşım” çalışma grubu. (Prof . Dr. Artur Freeman)

Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Ve Yorumlama Eğitimi- Türk Psikologlar Derneği

Şema Terapi I., II. ve III. Modül Dr. Alp Karaosmanoğlu

eğitimlerini almıştır ve pratiğinde kullanmaktadır.

2013 yılından bu yana çeşitli danışmanlık merkezlerinde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve insan kaynakları alanlarındaki çeşitli projelerde yer almıştır. Ayrıca 2014-2016 yıllarında Sun Ekspres kabin memuru alımlarında psikolojik testlerin uygulama ve yorumlamasını yapmıştır. 2016 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapmaktadır.

Danışmanlık merkezlerinde de bireysel ve çift/aile psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Bireysel Terapi

Boşanma Oryantasyonu ve Evlilik Krizleri

Duygu Durum Bozuklukları

EMDR Terapisi

Evlilik öncesi danışma

Eş Seçimi

Fobiler

Kaygı

Kurumsal eğitimler

Mobbing (Psikolojik Taciz)

Panik Bozukluğu

Ruh Sağlığı

Sosyal Fobi

Stres

Taciz-İhmal

Travma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travmatik Yaşam Olayları

Uyum Bozuklukları

Yas (Matem)

Yeme Bozuklukları

Öfke Kontrol Bozukluğu

Ölüm Ve Yas

Özgül Fobi

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)

İş ve Çalışan Psikolojisi

Agorafobi

Aile İçi İletişim Sorunları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Bipolar Bozukluk

Davranış Bozuklukları

Depresyon

Hipokondriazis

Kişilik Bozuklukları

Majör Depresif Bozukluk

Motivasyon Eksikliği

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Panik Atak

Panik Bozukluğu

Sınav Kaygısı

Somatizasyon Bozukluğu

Sosyal Fobi

Stres

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Unutkanlık

Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu

Özgül Fobi

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)

İlişki Problemleri

Tedaviler

Aile danışmanlığı

Bilişsel davranışçı terapi

Bireysel psikoterapi

Çift terapisi

Davranış bozuklukları

Emdr terapi

Evlilik terapisi

Fobilerden kurtulmak

İlişki terapisi

Kaygı bozuklukları

Psikolojik danışmanlık

Psikoterapi

Şema terapi

Depresyon tedavisi

Süpervizyon

Kognitif Davranış Terapi

Kişisel gelişime yönelik psikoeğitimler

Ağlama ve öfke nöbetleri

Diplomalar ve Sertifikalar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 61 14

Son Cevapladığı Sorular

 • Zihinsel engelli öğrencinin duygu durumu

  Merhaba ben özel eğitim 3. sınıf öğrencisiyim. staj yaptığım bir yerde lise düzeyinde hafif düzeyde zihinsel engelli bir çocuk dersine girmeyen bir öğretmenine aşık ve yanından hiç ayrılmıyor kaçıp kaçıp yanına gidiyor öğretmen ise bu durumdan çok rahatsız bu durumda size sormak istedik napılabilir... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Erkam Ünal

  Psk. Erkam Ünal

  Merhabalar fadime hanım, öncelikle hassasiyetiniz icin tebrikler ve teşekkürler. uzmanlık alanım zihinsel engelliler ya da dezavantajı gruplar değil maalesef. nokta atışı şu yapılabilir demem oldukça güç. diğer hafif mr ve ergenlik dönemi birleştiğinde neler olabilir diye düşünürsek;... Cevabı gör

 • Kognitif terapi- panik atak

  Merhaba erkam bey size çocukluk arkadaşım ayşegül (27) için danışmak istiyorum. ayşegül 3 senedir denizcilik sektöründe çalışıyor stresli bir iş tahmin edersiniz ki ancak büyük bir sıkıntımız var. 13 yıllık bir ilişkiden çıktı ve psikolojik tedavi gördüğünü söyledi hep işi için seyahat halinde sean... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Erkam Ünal

  Psk. Erkam Ünal

  Merhabalar neslihan hanım, ancak yazabiliyorum. paylaşımınız ve iyi niyetiniz için teşekkürler. arkadaşınızın sadece psikolojik olarak degil fizyolojik olarak da zor bir dönemden geçtiği aşikar. bahsi geçen ms tanısı için ikinizinde daha net bilgiye de ihtiyaç duyduğunu anlıyorum. her an vücu... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Uğu. M..

Çok sakin bir insan Erkam Ünal. Hastası için neler yapabileceğini enine boyuna düşünüyor hissi veriyor insana. Ben kendimi yanında çok rahat hissettim ve içimdeki her şeyi çok rahat bir şekilde sohbet havasında Erkam beye anlattım. Verdiği tavsiyeler sayesinde bambaşka düşünceler ile bambaşka bir insan oldum. Kendimi Erkam bey sayesinde çok iyi hissediyorum. Teşekkürler. 05-03-2017

Psk. Erkam ÜNAL

Psk. Erkam ÜNAL

- 11.12.2017

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Düşüncelerinizi fark etmek farkındalığa açılan kapıdır. Farkındalık, kendi yollarını araştırarak, deneyerek bulabilme fırsatı verir. Daha farkında olan kişi, kendine ve dış dünyaya daha az yargılı ve daha çok şefkatli olur. Yolunuz ne kadar engebeli olsa da şefkatli sesinizi her daim dinleyebilmeniz dileğimle..

Yel. U..

Hata yapma korkumdan dolayı herkesin karşısında ezilip büzülüyordum. Erkam Ünal ile terapilerim başladı ve bunun önüne geçtik. Erkam bey çok iyi bir terapist gerçekten. Her anlattığımı dikkatle dinledi ve beni değiştirdi. Çok teşekkür ediyorum kendisine Erkam bey sayesinde daha başarılı günler yaşayacağıma inanıyorum. Herkese tavsiye ederim Erkam beyi. 04-07-2016

Psk. Erkam ÜNAL

Psk. Erkam ÜNAL

- 11.12.2017

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. İyi hissetmek için nahoş şeylerden uzak durma eğilimimiz hoş duygulara değil nahoş duygulara alan açar. Hata yapmamaya çalışmak öğrenmenin önünü kapatır. Korkularınıza rağmen harekete geçmek ve sonrasında "nasıl daha iyi yapılabilir?"i deneyimlemek zor olduğu kadar öğretici. Hayatınız boyu deneyimlerinizin ve öğrenmenizin devam etmesi dileklerimle..

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Erkam Ünal tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE

Yayınladığı Makaleler.