Prof. Dr. Özgür Yorbık

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7-1A Blok No:4 ****  Ataşehir, İstanbul
PNP Eğitim ve Danışmanlık

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Nakit

Özgür Yorbık Hakkında

Özgür Yorbık Kimdir?

Prof. Dr. Özgür YORBIK, İzmir'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Ve Ergen Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim dalında tamamlayarak Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı Olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Western Psychiatric Institute and Clinic, University of Pittsburg’da eğitim görmüştür. Daha sonra ülkesine geri dönüş yapmış ve GATA Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Doçent olmuştur.

GATA’daki görevinden ayrıldıktan sonra profesör unvanını alarak, T.C. Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişim Bölümü'nde ve T.C. Maltepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı'nda Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

Çocuk psikiyatrisi alanında 100’ün üzerinde araştırma ve makalesi, çeşitli kitaplarda bölüm yazarlığı ve çocuk psikiyatrisi alanında araştırma ödülleri olan Prof. Dr. Özgür YORBIK'ın çocuk psikiyatrisi ve çocuk yetiştirme alanında, çeşitli dergilerde, gazetelerde, TV ve radyo programlarında birçok etkinliği olmuştur. Anne babalara ve öğretmenlere yönelik, anne baba tutumları ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu üzerine yazılmış basım aşamasında olan iki adet kitabı bulunmaktadır. Özel ilgi alanları arasında Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozuklukları, depresyon, kaygı bozuklukları, uyku bozuklukları, uyum bozuklukları, şizofreni, otizm ve yaygın gelişimsel bozukluklar yer almaktadır.

Türk Psikiyatri Derneği Prof. Dr. Mualla Öztürk Ödülü (2001), Türk Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği Ödülü (2003), Profesör Dr. Fahrettin Kerim Gökay Derneği Ödülü (2003) ve Türk Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği Ödülü (2004) gibi birçok ödül almıştır. Ayrıca Türk Savunma Bakanlığı Yurt Dışı Staj Tahsili Bursu ile 1 yıl süreyle staj tahsili için Amerika Birleşik Devletleri’inde (Department of Child Psychiatry, University of Pittsburgh Medical Center, Western Psychiatric Institute and Clinic, Pittsburgh PA 15213) Prof. Dr. Boris Birmaher ile birlikte çalışmalar yapmıştır. (Aralık 2001-Aralık 2002)

Prof. Dr. Özgür YORBIK, PNP Eğitim ve Danışmanlık'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Çocuk Psikiyatrisi - Genel
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
 • Çocuk Zeka Testleri - Wisc-4
 • Ergenlik Sorunları ve Sınav Kaygısı
Tedaviler
 • Çift terapisi
 • Varoluşçu psikoterapi
 • Denver gelişim tarama testi
 • Porteus labirentleri testi
 • Transaksiyonel analiz

Özgür Yorbık Değerlendirmeleri

Değerlendir
7 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ek..ftçi Aydın
Zamanlama
İlgi
Ortam

7 yaşında DEHB tanısı olan bir oğlum var. Özgür hocamdan önce 1,5 sene kadar başka bir kuruma götürdüm. Alanında çok iyi olduğuna inandığım kurum maalesef oğluma çözüm olamadı. Tavsiye üzerine Özgür hocama gittik. İlk görüşmede bizi öyle samimi karşıladı ve öyle ayrıntılı bilgilendirdi ki, odadan çıktığımda yürüyeceğimiz zorlu yol adına kafam çok karışıktı ancak bir o kadar da güvende olduğumuzu hissediyordum. Özgür hocam; işinin ehli, etik değerlere sahip, samimi, güven verici bir hekim. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. 25-05-2019

ür Zülal..doğan
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhaba bugün doktor beyi tanıdım oğlum ile ilgili konularda çok detaylı bilgi verdi dahası oğlumun yaramazlıklarına son derece sabır gösterdi öyle samimi ve donanımlı bir doktorun yardıma ihtiyacı olan tüm çocuklarımızla olmasını temenni ediyorum teşhisi konamıyordu a tipik otizm teşhisi ile ilgili yön bulmama ne yapmam gerektiğine dair detaylı bilgi edindim biz şanslı bir aileyiz bu anlamda İnternetten edinilen asparagas haberler beni hayli korkutmuştuki bugün özgür bey sayesinde tüm kaygılarım son buldu size minnet borçluyum saygılarımı sunuyorum 06-12-2017

iz..şmaz

Sevgili Prof.Dr.Özgür Yorbik hocam ; güler yüzlü sempatik içten samimi duygularınızla karşılayıp 4 yaşında oğlumun hiç bizim başımıza gelmez dediğimiz normal diyerek geçiştirdiğimiz problemlerimizin farkındalığını bize hissettirip çözüm yollarınızla çocuğumuzda ve evliliğimizde daha daha büyük mutluluklar yaşamamıza sebep oldunuz sebep olduğunuz farkındalığımız ve mutluluğumuzun sizin hayatınızda sonsuz olmasını tüm kalbimizle eşim ve ben diliyoruz . Sayın hocam mesleğinize gösterdiğiniz özveri ve disiplinli çalışmalar hastalarınıza sunduklarınızla olumlu tedavilerle hastalarınızı son derece mutlu etmektedir. Başarılarınızın devamını diler bu anlamda problem yaşayan tüm arkadaşlarıma ötelemeden size ulaşmalarını tavsiye ederim. 24-07-2017

et..bul

Hekim olarak ve insan olarak Cookkkk iyi biri evladimiza ve bize çok yardımcı oldu çok teşekkür ederiz hocam iyiki varsınız allah razı olsun siden ihtiyacı olan herkeze tavsiye ediyorum... 04-04-2017

em..menci

cok iyi iyi biri bellikigorustuk bize yardimci olduinssllah oglum icide iyi olur 08-12-2015

em..menci

cok iyi iyi biri belliki gorustuk bize yardimci oldu insallah oglum icinde iyi olur 06-12-2015

beyde..ak

güler yüzü anlayışlı yaklaşımı hem çocuk hemde aileyi sarıp sarmalayan yapısıyla harika bir hoca.uyguladığı ilaç tedavisiyle hem oğlum hem biz rahat etdik kesinlikle tavisye ediyorum .... 10-07-2015

7 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Özgür Yorbık tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Özgür Yorbık Cevapladığı Sorular

 • Yardım istiyorum

  Merhaba 16 yaşında aile düzeni olmayan bir genç kızım. anne baba ayrı. babamla görüşmüyorum. yılda bir kez en fazla arayıp sormuyor. annemin de şirketi var o da işlerden dolayı sinirli ve agresif. su içsem bile kızıyor. konuşmaya korkuyorum artık. defalarca onu karşıma alıp konuştum özür diledi ama... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Özgür Yorbık

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • 3,5 yaş psikoloji

  Merhaba,3,5 yaşında oğlum çok hareketli ve uyumsuz bir çocuk.daha önce özel bir kreşe 8 aylığına gitmişti.ve hem velilerden hem öğretmenlerinden birçok şikeyet aldık.kurallara uymuyor,diğer çocukların oyunlarını bozuyor,onlara vuruyor ve iktiriyor.dün ise devletin kreşine başladık.ama sürekli bir ko... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Özgür Yorbık

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Özgür Yorbık kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. � Yorbık ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Özgür Yorbık için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. � Yorbık şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Özgür Yorbık nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Özgür Yorbık PNP Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Özgür Yorbık hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Özgür Yorbık Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Çift terapisi, Varoluşçu psikoterapi, Denver gelişim tarama testi, Porteus labirentleri testi, Transaksiyonel analiz, Cümle tamamlama testi, Stanford binet zeka testi, Good enough zeka testi, Sanat terapisi, Psikoterapi alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, Çocuk Zeka Testleri - Wisc-4, Ergenlik Sorunları ve Sınav Kaygısı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Özgür Yorbık için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Özgür Yorbık muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Özgür Yorbık hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. � Yorbık ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Özgür Yorbık hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. � Yorbık hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.