Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul
5.0

Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü

5.0

“2012 yılında size rahmetli dayım aracılığı ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısıyl...” Devamı

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndebaşladığı tıp eğitimini 1999 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde başladığı ihtisasını ise 2005 yılında "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'nda Silik Nörolojik Belirtiler" adlı tezi ile bitirerek Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitiminin hemen ardından Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Klinikleri'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'ni kurarak 2005 -2008 yılları arasında bu hastanede görevyapmış olan Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm, Ergenlerde Madde Bağımlılığı alanlarında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Kendisinin 2'si uluslararası olmak üzere, 10 adet bilimsel dergilerde yayınlanmış çalışması bulunmaktadır.

Mesleki hayatı dışında sinema ve müzikle ilgilenmekte olan Uzm. Dr. Gürkan ODABAŞIOĞLU'nun sinema ve psikiyatri ilişkisi üzerine yazdığı çeşitli yazıları ve kongrelerde bu konu üzerine sunumları bulunmaktadır. 

hocam iyi günler benim 2 yasında bir kızım var bu çocuk 8 aylıkken e

hocam iyi günler benim 2 yasında bir kızım var bu çocuk 8 aylıkken emeklemeye başaldı ve bu dönemiyle birliktee yerdeki sert cisimlere vajinasını sık sık sürmeye basladıı ilk zamanlar kasıntı oldugunu yada bakteriyel bir sorun oldugunu düşündük defalarca doktora götürdük her seferinde çocugun mastrbasyon yaptıgını söylediler çocuk şimdi iki yasında ve bu olay devam ediyor çocuk olayın bilincinde evde yalnızken yapıyor biri odaya girince bırakıyor yada bazen bırakamıyor.

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu tarafından cevaplandı

Bu durumun sureklılığı anne ıle duygusal ılıskısınde sorunları dusundurtebılır, ilerıde cınsellıgını... Cevabı görmek için tıkla.

22 Şubat 2008 tarihinde cevaplandı.

İyi günler doktor bey, benim yaklaşık 4,5 (27/10/2003)yaşında bir oğlum var

İyi günler doktor bey, benim yaklaşık 4,5 (27/10/2003)yaşında bir oğlum var. Oğlumun bana karşı (anne) yoğun ilgisi var. Önceleri beni rahatsız etmiyordu ama, son bir kaç keredir banyosunu yaptırdıktan sonra bana çıplak bir vaziyette sarılmak istediğini söyledi sarılınca da pipisi tepki verdi. Annesi olarak ban atuhaf geldi . Bu durumun normal olup olmadığını ve neler yapmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu tarafından cevaplandı

fızıksel olarak bıraz mesafelı durmaya baslaın, babası ıle daha fazla vakıt gecırmeye baslasın Cevabı görmek için tıkla.

22 Şubat 2008 tarihinde cevaplandı.

39 aylık bir kızım var.tek çocuk.Paylaşım hiç yok.Çocuklarla uyumu yok oyun

39 aylık bir kızım var.tek çocuk.Paylaşım hiç yok.Çocuklarla uyumu yok oyuncaklarını çocuklara vermez.eve gelen çocuklara odasını kilitletir oynamalarına izin vermez.Bazen.çocuklara şiddet gösterir.arkadaşların evine gittiğimizde çocukların oyuncaklarını sahiplenir.Bana çok bağımlı.başkalarıyla ilgilenmem kızımı çıldırtır.ilgi çekmek için dikkatimizi dağıtır.Babası işte olduğu zaman çok arar ama eve geldiği zaman asla babayla ilgilenmez,kucağına dahi gitmez lütfen bana yardımcı olun.teşekkürler....

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu tarafından cevaplandı

karsıt olma karsıt gelme boukluğunu dusundurten bulguları var kızınızın, aile degerlendırılmesı gere... Cevabı görmek için tıkla.

22 Şubat 2008 tarihinde cevaplandı.

İstanbul Psikiyatri Enstitüsü
Hakkı Yeten Caddesi No 13 Fulya Terrace Residence C2 Blok Kat 16 Daire 104 Şişli/İstanbul
Hizmetler
Yetişkin terapisi Psikodinamik psikoterapi Cattell 3a zeka testi Sanat terapisi Çocuk kaygı ölçekleri Devamı

İlgi Alanları

Çocuk Psikiyatrisi - Genel Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Öğrenme Güçlüğü Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Obsesif Kompulsif Bozukluk Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SA
Sem*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

2012 yılında size rahmetli dayım aracılığı ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısıyla muayene olmuştum.. bunca zaman geçmesine rağmen dostça verdiğiniz öğütler hayatıma yön veriyor.. hayallerime kavuştum ve hemşire oldum devamda ediyorum daha iyisi için çabalamaya.. sizin gibi biriyle karşılaştığım için şanslıyım, iyi ki varsınız.. başarılarınızın devamını dilerim..

ÖB
Ömü*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Hocam Gerçekten Bir Profösörsünüz Sizi Seviyorum :D

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu İstanbul Psikiyatri Enstitüsü bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Gürkan Odabaşıoğlu Çocuk ve Ergen Psikiyatristi uzmanıdır. Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü alanlarında hizmet veriyor ve Yetişkin terapisi, Psikodinamik psikoterapi, Cattell 3a zeka testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube