Prof. Dr. Ali Evren Tufan, İstanbul, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Prof. Dr. Ali Evren Tufan

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Halkalı Merkez Mah. Turgut Özal Bulvarı No:16 34303  Küçükçekmece, İstanbul
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretli) Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı Havaalanı transfer

Ali Evren Tufan Hakkında

Ali Evren Tufan Kimdir?

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Programı'ndan mezun oldum. 2007 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanılı çocuk ve ergenlerde klinik özellikler ve tedavi seçimleri üzerine gerçekleştirdiğim tez ile Kocaeli ÜTF'nden Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıklar ı Uzmanlığımı aldım. 2007- 2011 yılları arasında Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Çocuk Psikiyatri Polikliniği ve Yataklı Servisinde Uzman Dr. olarak çalıştım. 2011 yılında Abant İzzet Baysal ÜTF'nde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD'nı kurdum ve 2017 yılına kadar Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptım. Bu süre içerisinde 3 Asistan Dr.'u Uzman Dr. olarak yetiştirme fırsatım oldu. 2014 yılında Doçentlik ünvanını aldım. 2014- 2017 yılları arasında İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları EAH Çocuk Psikiyatri Polikliniği Eğitim Sorumlusu olarak görev yaptım. 2017 yılı Ekim ayından itibaren Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar ÜTF Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hast. AD Başkanı olarak görevlendirildim. 
2005 yılında Bağımlılık Dergisi araştırma ödülü (üçüncülük), 2010 yılında IACAPAP Donald J. Cohen Bursunu, 2011 yılında WPA Early Career Psychiatrist Bursunu, 2013 yılında Fahrettin Kerim Gökay Vakfı araştırma posteri ödülünü (üçüncülük), 2015 yılında Türk Psikofarmakoloji Derneği araştırma poster ödülünü (üçüncülük), 2016 yılında Prof. Dr. Mualla Öztürk Çocuk Ruh Sağlığı ödülünü, 2017 yılında Fahrettin Kerim Gökay Vakfı araştırma posteri ödüllerini (birincilik, ikincilik, üçüncülük) kazandım. 
Uluslar arası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makalem, yine ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş bildirim bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası yayın evlerince basılmış on kitap içerisinde Dikkat Eksikliği/ Hiperaktivite Bozukluğu, Tik Bozuklukları, Otizm Spektrum Bozuklukları, Adli Çocuk Psikiyatrisi, nöroplastisite, koruyucu ruh sağlığı, ilaç tedavileri ve çocuk ve ergenlerde öfke ve sinirlilik üzerine bölümler yazdım. 
Özel olarak çocuk ve ergenlerdeki gelişimsel bozukluklar, destekleyici/ davranışçı/ bilişsel terapi yöntemleri, duygu durum bozuklukları, nöropsikiyatri ve ilaç tedavileri konuları ile ilgilenmekteyim

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ali Evren Tufan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Psikoloji

  Merhaba doktor bey benim.oglum iki yaşında örneğin su istiyor veriyorum içmiyor suyu yere veya başka yerlere döküyor bende elinden alıyorum bu defada ağlıyor sürekli su diyip duruyor ancak kızınca susuyor ama sonra tekrardan istiyor buna benzer şeyler yapıyor elektrik süpürgesini istiyor kaldırıyoru... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ali Evren Tufan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Dıkkat dagınıklıgı

  Merhaba hocam kızımı psıkıyatrıye goturdum bır hastaneye ufak bı dıkkat dagınıklıgı var gibi yonergelerı alıyor uyguamada bı kac yalnış yapıp duzelttı dedı ilaç baslamadan takıp edecegını belırttı ancak wisc 4 testi istedi bu test kafama takıldı bu test zeka restı degılmı benım kızım 10 yasında de... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ali Evren Tufan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Bilgilendirici Videoları

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ali Evren Tufan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. A Tufan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. A Tufan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Ali Evren Tufan Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Ali Evren Tufan Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Bender gestalt motor algı testi, Çocuk depresyon ölçekleri, Çocuk kaygı ölçekleri, Cümle tamamlama testi, Dikkat testleri, Draw a person, Eklektik yaklaşım, Grup terapisi, Louisa düss psikanalitik öykü testi, Metropolitan okul olgunluğu testi alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Ali Evren Tufan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. A Tufan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Ali Evren Tufan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. A Tufan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.