Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul
4.8

Çocuk Psikiyatrisi - Genel

4.8

“ilgili alakalı cok tesekkürler hemen cevap verdi doktorumuz içten samimi ve dürüst ilgili alakalı ba...” Devamı

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan

Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan, 1970 yılında Rizenin Pazar ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Samsun'da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı ve 1995 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. Mezuniyetinin ardından ihtisasını Çocuk Psikiyatrisi alanında, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda sürdürdü.

Dr. Alparslan, ihtisası süresince klinik eğitimlerinin yanısıra 'Çocuk ve Ergende Psikoterapi Eğitimleri' , 'Çocuk Grup Terapileri' ve 'Ergen Grup Terapileri' üzerine de eğitimler aldı. İhtisasını 2 Mart 2000'de tamamladı bu tarihten itibaren Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı uzmanı olarak yardımcı doçent kadrosu ile Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarını yürütmeyi sürdürdü.

Dr. Alparaslan, 2015 yılının Şubat ayına kadar Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde görev almıştır ve aynı zamanda kurucusu olduğu merkezde hastalarına hizmet vermiştir. Ardından 2007 yılında İstanbul'a giden Dr. Alparslan 2014 yılına kadar Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve Üsküdar Üniversitesi Etiler Polikliniği bünyesinde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı olarak yer almıştır. Ayrıca 2011 ve 2014 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi bünyesinde öğretim üyeliği görevini de yürütmüştür. Lisans ve yüksek lisans programlarında çeşitli dersler vermiş ve yüksek lisans tez danışmanlıkları yürütmüştür.

Dr. Alparslan'ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış pek çok makalesi bulunmakla birlikte aynı zamanda koruyucu ruh sağlığı ile ilgili bir çok projede aktif görev de almış, eğitici ve yönetmen olarak paneller ve çalışma toplantılarına katılmıştır.

Dr. Alparslan çalışmalarına Kasım 2014'den itibaren kurucusu olduğu Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi' nde devam etmektedir. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Derneği aktif üyesidir. 

Atipik otizm

Merhaba hocam 4,5 yaşında 2 haftadır anasınıfına giden bir kızım var. Öğretmeni; çoğunu sadece okulda gösterdiği bazı davranışlarından dolayı atipik otizm olabilir dedi. (Masanın etrafında oturmaları gerektiğinde ağlaması, yüksek sesle müzik açıldığında kulaklarını kapatması, arkadaşlarıyla sosyal bir ilişki kuramaması) bunun tam tersi olarak etkinliklerde çok başarılı olduğunu kendisinden yaşça büyük olanların söylenildiğinde anlamadığı şeyleri anlayıp yaptığını, etkinliklere katılımının iyi ol...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan tarafından cevaplandı

Selamlar. Otizm olduğunu düşünmüyorum ama yinede bu durum için görsem iyi olur. Oulda demek ki bir s... Cevabı görmek için tıkla.

18 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

Hiperaktivite

Merhaba. 8 yasinda oglum dehb tanili. Conserta 36mg ve medikinet 20 mg kullaniyor. Yaklasik 40 gundur fosfatidilserin ve krill oil kullaniyor. 1 aydir gozlerinde tik olustu. Sol gozu asagiya indi gibi. Surekli kirpiyor. Goz doktoruna goturdum birsey yok dedi. Psikiyatristi ilaclardan simdiye kadar olmadiysa șimdiden olmaz dedi. Takviyeleri veren doktor bunlar Yan etki yapamaz dedi. Çocuğun gozu hic iyi degil surekli kirpiyor. Ne yapacagimi bilemez durumdayim.lutfen ne yapmalyim. Fikrinize ihtiya...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan tarafından cevaplandı

Selam. Daha önce tik yokmuydu. Kendiliğindende çıkabilir. Ama fazlaysa tedavisi gerekebilir. Cevabı görmek için tıkla.

28 Eylül 2020 tarihinde cevaplandı.

Konuşma bozuklugu

merhaba, benim 32 aylik bir kızım var. Kizim cok sosyal, tanıdık tanımadık herkesle barışık. Çocuk ortamına karışır oynar. Kendi başına da oynayabilir. 20 ye kadar sayabiliyor. Alfabedeki bazi harfleri biliyor ve söylüyor, tüm renk, hayvan, meyve, sebze biliyor ve söylüyor. Artık 5- 6 kelimelik cümleler kuruyor. Benim kafama takılan biz aile olarak kızımın söylediği cümlelerin %90 ını anlıyoruz bazen anlayamadiklarimizda oluyor. Dışarıdaki insanlarda % 30-40 civarinda söylediğini anliyorlar. Ço...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan tarafından cevaplandı

Şu anda olabilir gitgide konuşması muhtemelen daha netleşir. Biraz bekleyin düzelmezse bir yere başv... Cevabı görmek için tıkla.

16 Haziran 2020 tarihinde cevaplandı.

Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan Muayenehane
Nispetiye cad. Aysu sok. Ceylan öpt. No:1 Daire: 7 Beşiktaş/İstanbul
Hizmetler
Louisa duss Benton görsel bellek testi Bilişsel Davranışçı Terapi Eklektik Yaklaşım Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi Devamı

İlgi Alanları

Çocuk Psikiyatrisi - Genel Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.8

Zamanlama

4.8

İlgi

4.8

Ortam

4.8
SB
Sem*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

ilgili alakalı cok tesekkürler hemen cevap verdi doktorumuz içten samimi ve dürüst ilgili alakalı başarılar dilerim hocam allah yolunuzu acık etsin

GB
Gül*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Çok teşekkürler ilginiz için

BG
Ban*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Cok cabuk ve net cvp lar aldim cok memnunum.

Ebr*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Çok Teşekkür ederim ilginiz için.

Sık Sorulan Sorular

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Öğr. Üyesi Serdar Alparslan Çocuk ve Ergen Psikiyatristi uzmanıdır. Çocuk Psikiyatrisi - Genel, alanlarında hizmet veriyor ve Louisa duss, Benton görsel bellek testi, Bilişsel Davranışçı Terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube