Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş

Psikoloji - İstanbul
5.0

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk

“Ömür beyin seçtiği ortam sessiz sakin çok huzurlu bir alan. İlgisinden çok memnunuz, her konuda iyim...” Devamı

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş

Dört yıllık psikoloji lisans eğitimini onur derecesi ile tamamlayıp “Psikolog” unvanını aldı. Üniversitedeyken birçok etkinlik, seminer, eğitime katıldı; dinleyici, konuşmacı ve koordinatör oldu. Özel klinik, kamu ve derneklerde uzun süren stajlar yaptı. Bunlara ek olarak üniversitede yarı zamanlı idari personellik yaptı. Lisanstan sonra Klinik Psikoloji ve Psikoloji yüksek lisans programlarına başladı. Klinik Psikoloji'yi “Borderline Kişilik Bozukluğunda Şema Terapi Uygulamaları” adlı projesiyle tamamlayıp “Klinik Psikolog” oldu. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi, Bütüncül Psikoterapi ve Şema Terapisini alanında ileri gelen klinisyenlerden öğrendi. Dünya Psiko-Onkoloji Birliği(IPOS) onaylı Psiko-Onkoloji Eğitimi aldı. 

Kliniklerde yoğun olarak panik atak, anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, fobiler, stres ve bunlara bağlı psikolojik sorunlarla çalışarak deneyim kazanınca tek bir geleneksel yöntemin birçok kişide işe yaramadığını düşünmeye başladı ve kendi yaklaşımını geliştirdi. Her bireyin farklı olduğunu bilerek kişiye özel bir psikolojik destek programı oluşturuyor, danışanlarının en yüksek faydayı almasını amaçlayan psikolojik hizmetler veriyor. Ayrıca fobilerin tedavisi için Psikiyatrist Dr. Muzaffer Uyar ile birlikte psikosimülasyon ve sanal gerçeklik(VR) terapileri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Dernekler ile aktif çalışan Bozkuş; Psiko-Onkoloji Derneği'nde kanser hastaları ve yakınları ile çalışıyor, Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği’nde "Yönetim Kurulu Üyesi" olarak psikososyal faaliyetler yürütüyor, Türk Psikologlar Derneği'nde "Denetleme Kurulu Üyesi" olarak psikologluk mesleğinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Bunların yanı sıra uzmanlara ve hastalara yönelik psikoloji atölyeleri düzenliyor, psikologlar için akran süpervizyonları organize ediyor, psikolojik desteğe ihtiyacı olan ancak ücretini karşılayamayan kişiler ile gönüllü psikologları buluşturuyor. 

Şuan aktif olarak Ataköy-Bakırköy ve Nişantaşı bölgelerinde; psikoterapi, psikometrik değerlendirme, psikolojik danışmanlık ve kişisel gelişim hizmetleri vermekte; çeşitli kurumlara danışmanlık sağlamaktadır.

Sosyal fobi karincalanma

Iyi günler Hocam.ben de sosyal fobi rahatsızlığı var.pskiyatri doktoru bu teşhisi koydu.sosyal bir ortama girdiğimde kafamda karincalanmalar oluyor.kendimi aşırı gergin ve heyecanlı hissediyorum sosyal ortamlarda.bu kafamda karıncalanma olmasının beyin sinir sağlıgi yönünden bir zararı olurmu?

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş tarafından cevaplandı

Merhabalar, sosyal fobi semptomlarının fiziksel zararı olduğuna ilişkin araştırma çalışmaları mevcut... Cevabı görmek için tıkla.

6 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Stres çarpıntı

Merhaba hocam. Hayatimda uzun zaman hiçbir sey yolunda gitmedi ne iş hayatı ne ilişki ve bircok ufak tefek sıkıntılar yasadim 1-2 sene boyunca. Sonrasinda 1,5 senedir çarpıntılar başladı. O kadar çok kardiyaloga gittim ki hep sende bir şey yok stres, anksiyete diyip yolluyolar. Eğer geceden çok stres yaparsam kafaya bisey takarsam sabahlari 120/130 larda çarpıntı yaşıyorum bir türlü dindiremiyorum kafami başka yere veremiyorum o an bayilcam korkusuyla. 1-2 saat gecmeyince çeyrek dideral içiyorum...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş tarafından cevaplandı

Merhabalar, sevgiler. İlaç kullanımı muhakkak bir psikiyatri uzmanı kontrolünde gerçekleştirilmelidi... Cevabı görmek için tıkla.

2 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Kendinden şüpheye düşmek

Hocam ben trans bir erkeğim 15-16 yaşlarında bazı taciz videoları izliyordum tatmin oluyordum falan şimdi aklıma şöyle bir sey geldi ben erkek bedeninde (ait olduğum bedende) doğmuş olsaydım bunlardan etkilenip birilerini taciz mi ederdim bu birilerini taciz etmek ile aynı şey mi ve potansiyel tacizci tecavüzcü mü sayılırım bunları düşününce acaba sapik mi olurdum içimde böyle bir şey mi var diyorum hocam normalde birine zarar vermeyi hele bu anlamda zarar vermeyi asla istemem ama bu tarz şüphel...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş tarafından cevaplandı

Merhabalar, yapmadığınız bir şeyi olamazsınız. Görüşme yapmadan bu durumları bilmek imkansız, destek... Cevabı görmek için tıkla.

2 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Performans Psikiyatri Merkezi ve Pandost
Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Ardıç Sk. 2-3 (Afet Koordinasyon Merkezi Bitişiği) Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Aile Danışmanlığı Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel Psikolojik Danışmanlık Bireysel terapi Cinsel terapi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Dört yıllık psikoloji lisans eğitimini onur derecesi ile tamamlayıp “Psikolog” unvanını aldı. Üniversitedeyken birçok etkinlik, seminer, eğitime katıldı; dinleyici, konuşmacı ve koordinatör oldu. Özel klinik, kamu ve derneklerde uzun süren stajlar yaptı. Bunlara ek olarak üniversitede yarı zamanlı idari personellik yaptı. Lisanstan sonra Klinik Psikoloji ve Psikoloji yüksek lisans programlarına başladı. Klinik Psikoloji'yi “Borderline Kişilik Bozukluğunda Şema Terapi Uygulamaları” adlı projesiyle tamamlayıp “Klinik Psikolog” oldu. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi, Bütüncül Psikoterapi ve Şema Terapisini alanında ileri gelen klinisyenlerden öğrendi. Dünya Psiko-Onkoloji Birliği(IPOS) onaylı Psiko-Onkoloji Eğitimi aldı.  Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Nişantaşı Üniversitesi

İlgi Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Panik Atak Obsesif Kompulsif Bozukluk Bağımlılıklar Bağlanma Sorunları Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 19 73

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
R.
R. .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Ömür beyin seçtiği ortam sessiz sakin çok huzurlu bir alan. İlgisinden çok memnunuz, her konuda iyimser yaklaşan biri. Şiddetle tavsiye ederim. Seansları ödevlerle destekliyor. Aktivite önerilerinde bulunuyor.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AD
Asl*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Kesinlikle tavsiye ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ek
Ece K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Ömür bey gayet ilgili alakali güleryüzlü normalde terapiye sicak bakmiyorken onun sayesinde devam etme karari aldim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Fat*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Öncelikle tüm sürecimde bana destek olduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Her konuda fikir alışverişi yaptığımız bu yolda düşünce yapınızı şekillendirmenizde büyük faydasını gördüm. Azmi ve tutarlılığı ile taktir edilmesi gereken bir psikolog.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AA
Ahm*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Farkındalık düzeyimi artırarak birçok takintimdan siyrilmami sağlayan kolayı değil kaliciyi bana gösteren mükemmel bir uzman

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BA
Bas*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

İlk seansimizdi yeni basladik devam edecegim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HT
Hay*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

5 yıl önce anksiyete bozukluğu tanısı aldım, terapiye git dedi doktorum ama ben gitmedim hep erteledim konuşmayı sevmiyordum inanmıyordum konuşarak iyileşeceğime. Çevremde herkes iş yerimdeki arkadaşlarım bile bana destek almalısın söyleyince araştırdım ömür beyi buldum, pandemi başladığı zamanlar başladık şimdi yaklaşık 1 yıl oldu, destekleri beni çok değiştirdi, Ömür beye güvenilirliği, yanımda oluşu psikolojik olarak, beni hep sabırla ve kibarca dinlediği yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HD
Hal*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Evimize yakın diye tercih ettik, panik ataklarımda çok faydasını gördüm, çok teşekkür ediyorum şimdi iyi hissediyorum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AK
Ari*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Önce kanserle tanıştık sonra Ömür hocayla onkoloji derneğinden tanıştık, hastamız vardı psikolojisi kötüydü getirdik ilgilendiler ücretde almadılar. sonra ben kendim için özel destek almak istedim, uzun bir süredir görüşme yapıyoruz çok memnunum etrafa çevreme bakış açım değişti eskiden beni rahatsız eden şeyler artık etmiyor kendim büyütmüşüm diyorum eşim ve kız kardeşimde bendeki değişimi farkındalar onlar da sürekli söylüyor deiştin diye iş haytımda düzeldi şükür ailecek ömür hocadan çok memnunuz destekleri ve yardımları için minnettarız

Yorum randevu sonrasında eklendi.
FU
Fah*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Ömercan hoca kadar rahat bir insan görmedim Allah razı olsun onunla konuşmak rahatlatıyor.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741973

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş Performans Psikiyatri Merkezi ve Pandost bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş Psikoloji uzmanıdır. Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk alanlarında hizmet veriyor ve Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bireysel Psikolojik Danışmanlık hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube