Uzm.Dr. Ender Vardar

Psikoloji - İstanbul
5.0

Uyku Bozukluğu ve uyurgezerlik, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kaygı

“Uzun zamandan beri içerisinde bulunduğum depresif ruh halim, yaklaşık 3 ay önce tamamen çökünce ve u...” Devamı

Uzm.Dr. Ender Vardar

Uzm. Dr. Ender VARDAR, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'nda yapmıştır.

2003 - 2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi'nde Tıbbi Hipnoz, Hipnoterapi ve Psikoterapi eğitimlerine katılmış olan Uzm. Dr. Ender VARDAR, OMNİ Hipnoz Akademisi'nde İleri Hipnoz Eğitimleri ve CİSED'de Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisi eğitimleri almıştır. Ayrıca Psikoterapi Enstitüsü'nde Bütüncül Psikoterapi eğitimlerine ve Hippocampus Enstitüsü'nde Bio-sibernetik Regülasyon, Biorezonans Terapi eğitimlerine katılmış ve sertifika sahibi olmuştur.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı & Tamamlayıcı Tıp -  Psikohipnoterapist ve Cinsel Terapist olarak hastalarına hizmet vermekte olan Uzm. Dr. Ender VARDAR, mesleki çalışmalarına İstanbul Şişli'de bulunan Biooram Sağlıklı Yaşam'da devam etmektedir. Ayrıca evli ve 1 çocuk babasıdır.

Biooram Sağlıklı Yaşam
Valikonağı Cad.Pulcu Apt.No:88 Kat 2 D.2 Nişantaşı Şişli/İstanbul
İmkanlar
Wi-fi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Dr. Ender VARDAR, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'nda yapmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 12 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Uyku Bozukluğu ve uyurgezerlik Travma Sonrası Stres Bozukluğu Kaygı Madde Bağımlılıkları Fobiler Devamı

Deneyimler

Biooram Sağlıklı Yaşam (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 433 40 32

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SS
Sem*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Uzun zamandan beri içerisinde bulunduğum depresif ruh halim, yaklaşık 3 ay önce tamamen çökünce ve uykusuzluk, kaygı ve takıntılar dayanılmaz bir boyuta ulaşınca, bir çözüm arayışına girdim. Yurtdışında hipnoz ile tedaviyi deneyimleyen kardeşimin tavsiyesi üzerinde Türkiye’de hipnoz tedavisini araştırdım ve Dr. Ender Vardar ile o zaman tanıştım. Hipnoterapi yanı sıra bütüncül tıp yaklaşımı kendisi ile çalışma kararımı etkileyen diğer bir detay oldu. Daha ilk görüşmemizde sorunumun nereden kaynaklandığını anlattı ve hipnoterapinin nasıl çalıştığını ve bu teknik ile sorunun nasıl üstesinden geleceğimi detaylı olarak açıkladı. Tüm kararsam ruh halime rağmen Ender Bey’in pozitifliği, samimiyeti ve telkinleri beni ilk andan itibaren rahatlattı. Dr. Ender Bey’in profesyonelliği ve güven veren yaklaşımı ile o noktadan sonra tedavi yöntemi ile aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. Hipnozun filmlerden aklımızda kalan resimleri ile hiçbir alakası yok. Hipnoz süresince bilinciniz yerinde ve etrafınızda olup bitenlerin farkındasınız. Kontrol sizde ve bu durum bir uyku hali değil, derin bir rahatlama süreci. Beyninize pozitif resimler, telkinler gönderiliyor ve hayal gücünüzü kullanarak, bilinçaltınız güçleniyor. Uygulamanın pozitif yansımalarını terapiden 2-3 gün sonra bizzat hissedebiliyorsunuz. Daha enerjik, sakin, pozitif ve en önemlisi mutlu olduğunuzu fark ediyorsunuz terapinin ilerleyen sürecinde. 4-6 aya bir şeyin kalmaz demişti Ender hocam, ancak daha 2,5 ay geçti ve geldiğim noktaya kendim inanamıyorum. Uykusuzluk durumu kalmadı. Kaygı ve takıntılarım ise minimum seviyeye geldi ve ilerleyen süreçte tamamen kurtulacağımdan eminim. Ender Bey’e ne kadar teşekkür etsem azdır. İlaç veya uzun soluklu, konuşularak ilerleyen psikolojik tedavi yöntemlerin yerine hipnoz ile tedaviyi kesinlikle tavsiye ederim.

EE
Eng*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bir süredir alkol problemi yaşıyordum. Bir arkadaşım sayesinde hipno terapi hakkında bilgi aldım ve Ender hocayla tanıştım. Başta biraz tedirgindim neler olacak diye ama ilk seanstan sonra bütün tedirginliğim geçti. Bir mucize oldu ve bir gün bile içmeden duramayan ben bir anda bütün içki isteğim gitti. 11 gündür sıfır içki. Alkol probleminiz varsa Ender hocayı şiddetle tavsiye ederim.

ÜR
Ümi*** R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ender Hocaya gitmeden evvel herkes gibi hipnozla psikolojik tedavi ile ilgili endişelerim vardı. Transta uyuyormuyum? Ya uyanazsam? Ya da transa geçemezsem bi işe yaramazsa? Ama daha ilk seansta farkı hissettim. Sorunları çözmek için, rahatlamak için, beyni geliştirmek için bundan aslında daha basit ve doğal bir yöntem olamaz. Bir kere transta kendinizdesiniz aslında. Uyku diye birşey yok ve billinciniz yerinde. Ama gözleriniz kapalı ve Hayal gücünüz gelişiyor. Beyniniz güçleniyor çünkü söylenen size iletilen şeylerşn hayal kuruyorsunuz. Beyninizden başka bir yer yok gibi bir dünyada oluyor ve şnanılmaz rahatlıyorsunuz. Sorunlarınızı beyninizde çözmeye başlıyor ve yüzleşiyorsunuz. Kendinize güveniniz artıyor. Hipnozdan çekinen ve bunun yerine ilaçla veya konuşarak çözmeye çalışanlara ben kesinlikle en iyi yöntem olarak hipnozu tavsiye ederim. Başka bişiy. Hipnozla herşey öğrenilebilir. Zeka geliştirilebilir. Yabancı dil öğrenilebilir. Korkular endişeler giderilebilir. Beyin duygulara hükmeden yer. Beynin gücünü işte hipnozda hissediyorsunuz.

ŞK
ŞÜK*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Tam 35 yıldır sigara bağımlısıydım. Defalarca kere denememe, bu zehirden kurtulmayı çok istememe rağmen en fazla akşam 22:00 den sabah 10:00 a kadar dayanıp (uyumasam o kadarda dayanamam), sonrasında koştur koştur markete gidip yine savaşı kaybediyordum :( Taa ki Dr. Ender VARDAR'ı tanıyana kadar. Yapı olarak agresif ve depresif biri olduğumdan dolayı sigarayı bırakmam çok daha fazla zordu. İmkansızdı hatta. Ben öyle hissediyordum. Ama sadece 3 seansta hemde hiç delirmeden :) tereyağından kıl çeker gibi kurtuldum. Yemin ederim abartmıyorum. işin 2 püf noktası var. Biri Dr. Ender VARDAR, diğeride gerçekten istemek !!! ''Ya bu hipnoterapi ne olaki, hipnoz edilince nolcak bana acaba falan diye düşünmenize ve endişelenmenizede hiç gerek yok. Hipnoz o filmlerde gördüğümüz saçmalık değil. Bunu da Ender Hocam sayesinde öğrenmiş oldum. Bu gün itibariyle tam 62 gündür sigara içmiyorum, inanılmaz mutlu ve sağlıklı hissediyorum. Teşekkürler Dr. Ender VARDAR.

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Ben teşekkür ederim Şükrü bey. İyilikler dilerim.
AN
Ays*** N***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ender Hocam sayesinde asla ve asla bırakamam dediğim 9 senelik dostum sigarayı bıraktım. Kesinlikle bırakabileceğime ihtimal vermiyordum ama seanstan sonra asla canım istemedi. Bıraktıktan sonra da asla bir yoksunluk veya sinir stres hissetmedim. Hala inanamıyorum 1 aydan fazladır sigara içmediğime. Kendisine çok teşekkür ediyorum beni büyük bir yükten kurtardı. Gözü kapalı tavsiye ediyorum.

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Teşekkür ederim Ayşenur hanım. Hoşcakalın.
HY
Hül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Aslında çekinerek büyük bir heyecan ile aradım videolarını seyrettim sonra ne kaybedebilirim diye düşündüm şuan kazandım iyi bir rehber sıkıntım stres anında aşırı yemek içimden bir canavar çıkıyor ve doyma noktam yok ne bulursam yiyorum şuan hipnoterapi sayesinde farkındalık hissediyorum şuan biray bile olmadı ama hayatım iyiye gidicek hissediyorum aşırı yemeler bitti diyet çözüm değil sorun bilinç altı şu dstresli dönemde bana ayırdığınız vakit ne kadar kıymetli ender bey teşekkür ederim ve ailenizle çoook mutlu olun

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Ben teşekkür ederim Hülya hanım. Size de mutluluklar dilerim.
cm
Can*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba ; Tedavi edilmesi zor bir hastaydım. Ben Ender hocaya gittiğimde o kadar çok dr deneyimim olmuştu ki bütün doktorlara karşı inancımı kaybetmiştim . Kendisi bana inancımı geri getirdi . Ender hocaya gittiğime çok mutluyum , sabır ve çözüm odaklı biri kendisi, . Yıllardır omuzlarımda taşıdığım yükten beni kurtardığı için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum....

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Ben teşekkür ederim Canan hanım. Herşey gönlünüzce olsun.
cm
Can*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba ; İyi ki Ender hocayı tanımışım. Ben yılllardır uğraştığım ve bir türlü çözüm bulamadığım rahatsızlığımı ender hocanın sabır ve desteğiyle çözdüm, inanın omuzlarımdan büyük bir yük kalktı. Kesinlikle herkese Ender hocayı tavsiye ediyorum.

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Teşekkür ederim Canan hanım. Hoşcakalın.
GD
Giz*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Takıntılarınızdan, zihninizde durmadan dolaşan negatif düşüncelerden ve de bağımlılıklarınızdan kısa sürede ve kökünden kurtulmak istiyorsanız, hipnoterapi ve Dr. Ender Vardar kesinlikle doğru adres. Doktor Beyle üç ay önce, özgüven ve öz sevgi problemim üzerine çalışmaya başladım. O kapıdan ilk girdiğimde çok yorgun ve de umutsuzdum. "Kendimi sevmek istiyorum" diyip hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Bugünse kendimi her koşulda çok sevip kendime gerçekten değer veriyorum. Ve bu, sadece üç ayda oldu. Hipnoterapi çok etkili bir yöntem. Öncelikle öyle filmlerde veya çizgi filmlerde gördüğünüz gibi komik anlar yaşanmıyor. "Ben kesin gülerim"ciler için bunu söyleyeyim. Uyku halinde de değilsiniz. Bilinciniz yüzde yüz açık. Her şeyin farkındasınız ama bir o kadar da "teslim olan" bir enerjidesiniz. Seanslar yaklaşık 40-45 dakika kadar sürüyor. Öncesinde Doktor Bey sizinle haftanın ve/veya o günkü hislerinizin değerlendirmesini yapıyor. Zaten seansı da o gün çalışmak istediğiniz konu üzerine uyguluyor. Tedavinin başında biraz sabırlı olmanızı öneririm. Doktor Bey'in size derinden ulaşabilmesi için sizi iyice tanıması gerekiyor. O yüzden ilk seanslarınız yalnızca konuşarak geçebilir ve bu son derece normal. Bazen makine ile de hipnoz uygulayabiliyor Ender Bey. O da çok etkili bir yöntem. Sizden idrar ve bazen salya örneği alıyor. Sonra sizi bir makineye bağlıyor ve siz de telkinleri kulaklıkla dinliyorsunuz. Gözlerinizde de size renkli bir takım ışıklar, dalgalar veren bir gözlük oluyor. Bu seansın süresi de yaklaşık olarak aynı. Seanslar bittiğinde bilincinizde herhangi bir kayıp ya da vücudunuzda herhangi bir dengesizlik hali olmuyor. Kendinizi son derece huzurlu ve rahatlamış hissediyorsunuz, gülümsüyorsunuz. Kendinize bu iyiliği mutlaka yapın. Sonuçlar inanılmaz.

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Teşekkür ederim Gizem hanım. İyilikler dilerim.
PC
Pel*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yemek yeme konusunda irademin daha kuvvetli olduğu ve bu sebeple zayıflayamayacağım düşüncesi yerleşmişti tüm zihnime ve gittiğim dietisyen de kilo aldıkdan sonra bu inancım daha da kuvvetlenmişti. Tesadüfen öğrendiğim Ender hocamın terapi ve hipnoz uygulamasını, bu kalıplaşmış ve asla başaramayacağımın kabullenişini kırmak için son adım olarak denemek istedim. İlk seansın ertesi günü biranda kontrolsüz &biliçsiz yaptığım atıştırmalarım anında kesildi beslenmem düzene girdi, düzenli egzersiz yapmak için isteğim arttı. Planımız doğrultusunda kilo vermeye devam ediyorum. Seanslarım devam ediyor ve ihtiyaç duyduğum kendime güveni geri kazanmaya başladım. Uluslararası eğitimi ve birçok yer zaman ve kişi ile çeşitli uygulamalarda bulunmuş olması, ilgili ve pozitif yaklaşımı nedeniyle gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Hergünümüz kıymetli vakit kaybetmeyin derim.

Uzm.Dr. Ender Vardar
Uzm.Dr. Ender Vardar 10 Ocak 2021
Teşekkür ederim.Hoşcakalın..

Sık Sorulan Sorular

Uzm.Dr. Ender Vardar ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm.Dr. Ender Vardar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm.Dr. Ender Vardar için nasıl randevu alabilirim?

Uzm.Dr. Ender Vardar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504334032

Uzm.Dr. Ender Vardar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm.Dr. Ender Vardar Biooram Sağlıklı Yaşam bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm.Dr. Ender Vardar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm.Dr. Ender Vardar Psikoloji uzmanıdır. Uyku Bozukluğu ve uyurgezerlik, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kaygı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 433 40 32

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube