Prof. Dr.

Öztekin OTO

Kalp Damar Cerrahisi - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Periferik Damar Hastalığı, Varis, VSD (Ventriküler Septal Defekt ), Dekalsifikasyon(kalp kapakçıkları hastalıkları tedavisinde), Kalıcı pacemaker ekstraksiyonu, Perkutan mitral balon valvuloplasti... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

594 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Ra hastasıyım

  Merhaba hocam ben ra hastasıyım ve sürekli tedavi görüyorum ve sana sorum sol göğüs üstünde arada bir agrı oluyor çenemin altına doğru çizeden acı oluşuyor ve doktora gitmedim 23 senedir doktor gezdim için kalpte ve damarlarda bir şey olabilirmi birde ismini feysde paylaşabilirmiyim çünkü çok hasda... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Bir kardiyologa gidin baksın

 • Canım oğlum

  Merhaba hocam siz çok iyi bir doktorsunuz size sorum benim 9.5 yaşındaki oğluma minimal ay,fizyolojık my ve pfo tanısı kapak yapıları normal dendi herhangi bir ilaç verilmedi bu ilerleyici bir hastalıkmıdır yada çocuk büyüdükçe düzelirmi sizin görüşleriniz çok değerli bursadan yazıyorum cevaplarsanı... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Yılda 1 bir kalp doktoru görsün önemsiz belirtiler sadece izlem gerekir ilerde birşey olacak gibi de durmuyor

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Öztekin OTO, 14 Şubat 1957 tarihinde İzmir - Balçova'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1974-1980 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi'nde 1980-1984 yılları arasında Pediyatrik Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda, 1984-1986 yılları arasında da Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır.

1990 yılında Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Doçenti olan Prof. Dr. Öztekin OTO, 1989-2001 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaparken 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Profesörlüğe atanmıştır.

Prof. Dr. Öztekin OTO, Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda görev yaptığı yıllar boyunca üniversitede pek çok ameliyatın uygulanmasını sağlamıştır. 1993 yılında Yenidoğan ve Konjental açık Kalp Ameliyatlarında Rutin Ultrafiltrasyonun başlatılması, 1996 yılında Pediyatrik Minimal İnvaziv Kalp Amelıyatlarının başlatılması ve 1998 yılında Türkiye'de ilk Pediyatrik Kalp ve Akciğer Nakli'nin gerçekleştirilmesi bunlardan bazılarıdır.

2014-2016 yılları arasında Avrupa Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı olarak görev yapmış olan Dr. OTO, İzmir'de bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.