Prof. Dr.

Öztekin OTO

Kalp Damar Cerrahisi - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Periferik Damar Hastalığı, Varis, VSD (Ventriküler Septal Defekt ), Dekalsifikasyon(kalp kapakçıkları hastalıkları tedavisinde), Kalıcı pacemaker ekstraksiyonu, Perkutan mitral balon valvuloplasti... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

631 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Down sendromu kalp sorunu

  Şikayetçi olduğumuz süreç dokuz eylül de başlıyor zaten. sabah 8 de gelin dedikleri gün yarıma kadar servise yatırmalarını bekledik. 4 e kadar bahri bey görmeden karga tulumba damar yolu bile açılmayı unutularak anjiyoya alındık hareket ediyor elini kolunu bağlayalım öyle deneyelim anjiyoyu dediler... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Siz telefonla beni arayıp bu son merak ettiğiniz soruyu sorsaydınız beraber tartışarak bir yer seçseydik.beni de üzüp duruyorsunuz o kadar çaba harcadığım halde.daha şimdi anladım en son benden ne istediğiniz.gazi hastanesini önermiştim orası olabilir.

 • Down sendromu kalp sorunu

  Evet buraya yazdıktan sonra randevu alıp size geldik ama maalesef elimiz boş geri döndük olumlu yada olumsuz hiç bir sonuca varamadık. sizden günlerce arayıp dönüş yapmanızı, bilgi vermenizi bekledik ama oda olmadı. ailesi olarak tek duymak istediğimiz bundan sonra şunlar yapılsa rahat eder şöyle... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Ben yatırdım kendi servisime ve kardiyolojiden bahir beyin kateter ve anjiyo ile değerlendirmesini istedim.bu teste muhtaçtık.bir gün yapmadı bahri sonra siz de çıkardınız.onsuz karar vermek mümkün değildi.ama siz de servisten çıkarınaca benim yapabileceğim birşey kalmadı.ben özel bir yere yollamadı... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Öztekin OTO, 14 Şubat 1957 tarihinde İzmir - Balçova'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1974-1980 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi'nde 1980-1984 yılları arasında Pediyatrik Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda, 1984-1986 yılları arasında da Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır.

1990 yılında Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Doçenti olan Prof. Dr. Öztekin OTO, 1989-2001 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaparken 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Profesörlüğe atanmıştır.

Prof. Dr. Öztekin OTO, Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda görev yaptığı yıllar boyunca üniversitede pek çok ameliyatın uygulanmasını sağlamıştır. 1993 yılında Yenidoğan ve Konjental açık Kalp Ameliyatlarında Rutin Ultrafiltrasyonun başlatılması, 1996 yılında Pediyatrik Minimal İnvaziv Kalp Amelıyatlarının başlatılması ve 1998 yılında Türkiye'de ilk Pediyatrik Kalp ve Akciğer Nakli'nin gerçekleştirilmesi bunlardan bazılarıdır.

2014-2016 yılları arasında Avrupa Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı olarak görev yapmış olan Dr. OTO, İzmir'de bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.