Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen

Klinik Psikolog - İstanbul

Yetişkin Terapisi, Ergen/Genç Bireysel Terapi, Online terapi

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen, lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ve İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde çift anadal ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi döneminde bir yıl Universidade Beira Interior’da eğitimine devam ettikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde bir yıl özel öğrenci olarak ders almıştır. Mezun olduğu üniversitesinin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde saha araştırmasının ardından “Sosyal Medya Kullanımının Psı̇kopatolojı̇k ve Psı̇kososyal Değı̇şkenler Açısından Değerlendı̇rı̇lmesı̇: Marmara Bölgesi” tezini tamamlayarak klinik psikoloji alanında Uzman Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. Klinik stajlarını Türkiye'nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Beyin Hastanesi’nde ve Almanya Evangelische Kliniken Gelsenkirchen’de tamamlamış; evrimsel psikoloji araştırmalarını University of Pécs -EPRGP (Evolutionary Psychology Research Group of Pécs) grubunun içinde sürdürmüştür. Yüksek öğrenim, uzmanlık ve çalışma yılları sürecinde muhtelif kongre ve seminerlere katılmış; ulusal ve uluslararası bildiri ve makaleler sunmuştur.

Klinik uzmanlığı eğitimini Psikodinamik/Psikanalitik ve Bilişsel-Davranışçı ekolleri ekseninde almasının ardından süpervizyonunu ağırlıklı olarak Psikodinamik Yönelimli Terapiler ve Psikodrama ekseninde tamamlamıştır. Avrupa Psikoterapi Derneği tarafından akredite İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimini (2018-2022) tamamlayarak Co-Psikodramatist ünvanını almıştır.

Akademik yayınlarının yanı sıra çeşitli gazete ve dergilerde yazmaya devam etmekte; çeşitli okullara ve kurumlara seminerler vermektedir.

Ayşe Naz Hazal Sezen Online Görüşme
Kadıköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Psikodinamik Terapi Bireysel Psikoterapi Kaygı bozuklukları stres bozukluğu, performans kaygısı Kişiler arası psikoterapi Online terapi Devamı

Hakkında

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen, lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ve İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde çift anadal ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi döneminde bir yıl Universidade Beira Interior’da eğitimine devam ettikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde bir yıl özel öğrenci olarak ders almıştır. Mezun olduğu üniversitesinin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde saha araştırmasının ardından “Sosyal Medya Kullanımının Psı̇kopatolojı̇k ve Psı̇kososyal Değı̇şkenler Açısından Değerlendı̇rı̇lmesı̇: Marmara Bölgesi” tezini tamamlayarak klinik psikoloji alanında Uzman Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. Klinik stajlarını Türkiye'nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Beyin Hastanesi’nde ve Almanya Evangelische Kliniken Gelsenkirchen’de tamamlamış; evrimsel psikoloji araştırmalarını University of Pécs -EPRGP (Evolutionary Psychology Research Group of Pécs) grubunun içinde sürdürmüştür. Yüksek öğrenim, uzmanlık ve çalışma yılları sürecinde muhtelif kongre ve seminerlere katılmış; ulusal ve uluslararası bildiri ve makaleler sunmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.2017
Deneyim: 5 Yıl

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Yetişkin Terapisi Ergen/Genç Bireysel Terapi Online terapi Depresyon Yaygın anksiyete bozukluğu Devamı

Deneyimler

Üsküdar Üniversitesi- Araştırma Görevlisi (2020 - 2022)
Ayşe Naz Hazal Sezen Online Görüşme (2019 - Devam ediyor)
University of Pécs- Konuk araştırmacı (2019 - 2019)
Evangelische Kliniken Gelsenkirchen – Klinik Psikolog (2019 - 2019)
Üsküdar Üniversitesi- Nöropazarlama Araştırma Laboratuvarı Sorumlusu (2017 - 2019)

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen Klinik Psikolog Ayşe Naz Hazal Sezen bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Ayşe Naz Hazal Sezen Klinik Psikolog uzmanıdır. Yetişkin Terapisi, Ergen/Genç Bireysel Terapi, Online terapi alanlarında hizmet veriyor ve Psikodinamik Terapi, Bireysel Psikoterapi, Kaygı bozuklukları stres bozukluğu, performans kaygısı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube