Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz

Psikoloji - İzmir
5.0

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Acılı-ağrılı birleşme, Agorafobi

“Yaşamımı yönetemediğimi kontrolümü kaybettiğimde güzide hocamla tanıştık,1,5sene önce …terapiler boy...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz

Merhaba. Güzide Türkyılmaz ben. Benden destek almaya ya da almamaya karar vermenize yardımcı olmak adına, size biraz özgeçmişimden bahsetmek istiyorum. İlk ve ortaöğretim yıllarımı, doğum yerim olan Milas’ta tamamladım. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Lisans programından Bölüm 1.si ve Fakülte 2.si olarak mezun oldum. Fakültede 10’a yakın tiyatro gösterisinde yönetmenlik ve oyunculuk yaparak bahar şenliklerinin gerçekleştirilmesinde öncülük yaptım. Dolu dolu bir lisans dönemim oldu.

Mezun olduğum yıl, Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programına başvurdum ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak Ankara’ya atandım. O yıllarda atandığım lisede bir yıl çalıştıktan sonra, Çubuk Rehberlik ve Araştırma Merkezinde kurucu müdürlük yaptım. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden “Sürekli Öfke ve Öfke İfade Düzeylerini Yordayan Bazı Değişkenler” konulu çokça emek verdiğim tez çalışmamı başarıyla sunarak yüksek lisansımı tamamlayıp “UZMANLIK” unvanımı aldım.

Aynı yıl devletten istifa ederek Ankara’da özel bir kolejde çalışmaya başladım. 6 yıl boyunca Ankara’da kolejde çocuk, ergen ve yetişkinlerle; Bireysel Psikolojik Danışma, Çocukla Psikolojik Danışma, Ebeveyn Danışmanlığı, Akademik Danışmanlık, Kurumsal Danışmanlık hizmetleri vererek, bireysel ve grup çalışmaları ve seminer çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüm.

2009 yılında evlendim, 2010 ve 2013 yıllarında iki kız çocuğu dünyaya getirdim. Alanımda kişisel gelişimimle, profesyonel çalışmalarımla ilgilenirken yürüdüğüm uzun yolculukta, şu an neye sahipsem, bunları eşimin ve kızlarımın sabrı ve desteğine borçluyum 

2015 yılında eşimle birlikte Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurduk ve danışanlarıma merkezimde hizmet vermeye başladım.

Bu süreçte Türkiye’de alanında ismi bilinen, hatrı sayılır pek çok eğitimciden değerli eğitimler alarak kendimi geliştirdim ve yüzlerce danışanıma daha çok faydalı olmayı başardım. Hangi eğitimleri aldığımı, aşağıda eğitimlerim kısmında görebilirsiniz.

2019 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını “Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT): Güncel Bir Gözden Geçirme” isimli projemi tamamlayarak “KLİNİK PSİKOLOG” ünvanını aldım. Bu üniversitede çok değerli hocalarımla, sıkı çalışmalar yaparak yüksek bir ortalamayla mezun oldum.

Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamalarında terapistleri sertifikalandıran uluslararası kuruluş olan Academy of Cognitive Therapy (ACT) tarafından 2021 yılı başında sertifikalandırıldım ve “ULUSLARARASI DİPLAMAT TERAPİST” ünvanı aldım.

20 yılı aşkın süredir alanımda aktif bir şekilde; çocuk, genç ve yetişkinlerle, aileler ve çiftlerle Psikolojik Danışmanlık alanındaki profesyonel çalışmalarımı sürdürmenin ve dokunduğum pek çok yaşamın değişim ve dönüşümünü görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu uzun yazımı okuyup değerlendirdiğiniz için teşekkürler. Görüşmek üzere… Sevgilerimle…

ALDIĞIM EĞİTİMLER:

“Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR ve derneğin diğer eğitimcileri), Ankara, 2016.

Depresyon, Panik Bozukluk, Agorafobi, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Özgül Fobiler, Somatizasyon Bozukluğu, Konversiyon Bozukluğu, Sağlık Anksiyetesi, Çocuk ve Ergenlerde BDT.

“Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri ve Uygulama Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR ve derneğin diğer eğitimcileri), Ankara, 2017.

“Bilişsel Davranışçı Terapi İleri Düzey Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Ankara, 2018.

Psikotik Bozukluklar, Kişilik Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Kronik ve Tedaviye Dirençli Depresyon, Yeme Bozuklukları (Bulimia Nevroza, Obezite vb), Alkol Bağımlılığı, Kumar Oynama Bozukluğu, Çift Terapi, Cinsel Terapi, Motivasyonel Terapi, Akılcı Duygusal Davranışsal Terapi (REBT), Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfullness, Şema Terapi, Şefkat Odaklı Terapi, Meta Kognitif Terapi, İletişim Becerileri Eğitimi, Sosyal Beceri Eğitimi.

“Bilişsel Davranışçı Terapi SÜPERVİZYON EĞİTİMİ”(2018 yılından bu yana devam ediyor), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR ve derneğin diğer eğitimcileri), Ankara.

“Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi” Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Doç. Dr. Vahdet GÖRMEZ, Gaziantep, 2020.

“Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi BECERİ VE SÜPERVİZYON EĞİTİMİ”, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Doç. Dr. Vahdet GÖRMEZ, İzmir, 2020.

1. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Ulusal KONGRESİ, Ankara, 2018.

“Yeme Bozukluklarının Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Prof. Dr. Aslıhan DÖNMEZ, İstanbul, 2021.

“Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimi”, Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği (TÜRPAD), (Doç. Dr. Fatih YAVUZ), Ankara, 2017.

“Uluslararası Şema Terapisi Eğitimi”, Alp KARAOSMANOĞLU, İstanbul, 2020.

“Metakognitif Terapi Eğitimi”, Türkiye Metakognitif Terapi Derneği, Uzm. Psk. Hilal BEBEK & Kln. Psk. Ali Engin UYGUR, Ankara, 2021.

“9-12 Yaş Grubu Çocuklar için Sağlıklı Cinsellik Eğitici Eğitimi”, Psikoloji İstanbul, Prof. Dr. Gail Dines, İstanbul, 2021.

“Gottman Çift Terapisi Eğitimi” 1. Düzey, Psikoloji İstanbul, (Uzm. Psk. Filiz KAYA ATAKLI & Dr.. Psk. Ozge ALTAN AYTUN), Ankara, 2018.

“Gottman Çift Terapisi Eğitimi” 2. Düzey, Psikoloji İstanbul, (Uzm. Psk. Filiz KAYA ATAKLI & Dr.. Psk. Ozge ALTAN AYTUN), Ankara, 2019.

“Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi”, Psikoloji İstanbul, Nilüfer DEVECİGİL, 2017.

“Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi”, Psikoloji İstanbul, Dr. Byron E. NORTON ve Nilüfer DEVECİGİL, 2018.

“EMDR 1. Düzey (Geçmiş Travmatik Anılara Duyarsızlaştırma) Eğitimi”, DBE, İstanbul, 2017.

“EMDR 2. Düzey (Geçmiş Travmatik Anılara Duyarsızlaştırma) Eğitimi”, DBE, İstanbul, 2019.

“EMDR Bireysel ve Grup SÜPERVİZYON EĞİTİMİ” (devam ediyor), ŞİRİN HACIÖMEROĞLU ATÇEKEN (EMDR Danışman ve Süpervizörü)

“Çocuk ve Ergenlerde EMDR (Geçmiş Travmatik Anılara Duyarsızlaştırma) Eğitimi”, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar, İstanbul, 2019.

“Söylenmeyeni Duymak (Kompleks Travmalar, Şizofreni, Bipolar Bozukluk ve Psikotik Bozukluklarda EMDR Terapisi, Çocuk-Ergen-Yetişkin Uygulamaları) Atölye Çalışması”, Uzm. Dr. Sümer ÖZTANRIÖVER, Adana, 2018.

“Mindfullness (Bilinçli Farkındalık) Eğitimi”, Doç. Dr. Zümra ATALAY, Ankara, 2018.

“Mindfullness Eğitimi”, Nilüfer DEVECİGİL, Ankara, 2019.

“Somatik Deneyimleme Giriş Semineri”, Phd. Sonia GOMES, İstanbul,2019.

“Aile Danışmanlığı Eğitimi (MEB Onaylı-464 saat)”, NOVARGE, Ankara, 2018.

“Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” (120 saat), CİSED, Ankara, 2017.

“Cinsel Terapi Eğitimi” (120 saat), CİSED, Ankara, 2017.

CİSED 2. Ulusal Cinsel Sağlık KONGRESİ, Ankara, 2017.

“MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi Uygulayıcı Eğitimi”, Rasyonel Psikoloji, İstanbul, 2017.

“WISC-R Zeka Ölçeği Uygulama Eğitimi (6-16 Yaş)”,Uludağ Üniversitesi, 2016.

“Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi”, Uşak Üniversitesi, 2015.

“Sınav Kaygısıyla Başetme Becerileri”, Algı Psikodrama Merkezi, Ankara, 2008.

“Moxo d-CPT Dikkat Testi Eğitimi”, Moxo TÜRKİYE, Gaziantep, 2018.

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER:

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD)

EMDR Derneği

Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)

UYGULADIĞIM TESTLER:

Zeka Testleri:

Wisc-r Zeka Ölçeği (6-16 yaş)

GoodEnough Harris İnsan Çiz Testi (IQ) ve analiz testi

Catell 2A & Catell 3A Zekâ Testi

Porteus Labirentleri Testi

Gessel Testi

MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri (16 yaş ve üzeri)

Gelişim Testleri:

Denver Gelişim Testi

Agte Gelişim Tarama Envanteri

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Bender Gestalt Algı Testi

Dil ve Konuşma Bozukluğu Tanı Testleri:

Peabody Resim Kelime Testi

İletişim Gelişimi Kontrol Listesi

Sesletim Tarama Ölçeği

Elit Psikoloji
Yalı mahallesi, 6507 sokak No:3 Ada Apt. Kat :1 Daire:1 Karşıyaka/İzmir
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Merhaba. Güzide Türkyılmaz ben. Benden destek almaya ya da almamaya karar vermenize yardımcı olmak adına, size biraz özgeçmişimden bahsetmek istiyorum. İlk ve ortaöğretim yıllarımı, doğum yerim olan Milas’ta tamamladım. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Lisans programından Bölüm 1.si ve Fakülte 2.si olarak mezun oldum. Fakültede 10’a yakın tiyatro gösterisinde yönetmenlik ve oyunculuk yaparak bahar şenliklerinin gerçekleştirilmesinde öncülük yaptım. Dolu dolu bir lisans dönemim oldu. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HASAN KALYONCU (GAZİKENT) ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.2001
Deneyim: 21 Yıl

Ekibim

Elçin Boz

İlgi Alanları

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Acılı-ağrılı birleşme Agorafobi Ağrılı Cinsel İlişki (Disparoni) Aile İçi İletişim Sorunları Devamı

Deneyimler

Elit Psikolojik Danışmanlık (2001 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 66 31

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AE
Ayş*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yaşamımı yönetemediğimi kontrolümü kaybettiğimde güzide hocamla tanıştık,1,5sene önce …terapiler boyunca bende çok büyük farkındalık ve içe bakış açısı geliştirdi … unutmuş olduğum beni hatırlattı , onu sevmemi sağladı bu süreçte. herkesin hayatı biricik onu güzel yaşama formülünün bizde olduğunu anlamak kocaman bir aydınlanma yarattı … ne diyebilirim sonsuz teşekkürler 🙏

EB
Erh*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

13 yıldır anksiyete panik atak denen rahatsızlıkla uğraşıyordum bu rahatsızlıktan kurtulamıyacağımı düşünüyordum taaki güzide hanımla tanışana kadar kendisini doktorlar sitesinden buldum yorumları okudum gayet iyi ilk görüşme gayet iyi geçti daha sonraki seanslarda bilişsel davranışçı terapi denen bir tedavi yönteminden bahsetti ve araştırma yaptım aklıma yattı seanslarda bu terapiyi almaya başladım ve vücuduma neler oluyor deyip sürekli bir hastalık arıyordum doktor doktor gezip durdum fakat Sonuç yok psikiyatriye gittim yıllarca anksiyete ve yeşil reçeteli ilaçlar kullandım fakat sonuç alamadım, güzide hanım hayatımda yeni bir pencere açtı bu tedavi yolu ile meğerse vücuduma olanlar tamamen duygu düşünce ve beynimin bir oyunu olduğunu öğrenmeye başladım günde 20 ila30 defa nabız ve tansiyon ölçümü yapıyordum , şimdimi 5 aydır ölçmüyor ve merakta etmiyorum bununla başetmeyi bilişsel davranışçı terapi ile öğrendim ama Sezar’ın hakkı Sezar’a tüm bunları gerçekleştirmemi sağlayan kişi tamamen güzide hanımdır işinde öyle başarılı ki kendisini birkez daha kutluyorum.çevremde herkese tavsiye ediyorum buradada paylaşmak istedim çünkü böyle başarılı doktorların varlığını duyurmak ve tavsiye etmek boynumun borcu iyiki varsın bilişsel davranışçı terapi iyiki varsınız güzide hanım başarılarınızın devamını diliyorum.(lütfen psikoloğa gitmekten çekinmeyin ve hayatınızı zehir etmeyin bir çaresi muhakkak vardır yeterki istekli kararlı olun güzide hanım gibi doktorlara denk gelmeniz dileğimle) saygılarımla ELİT PİSKOLOJİ güzide Türk Yılmaz

ZG
Z. G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Yaklaşık 15 yıldır OKB ile uğraşıyordum. Takıldığım o kadar çok şey vardı ki burada anlatmakla bitmez. Şöyle diyeyim evden çıkmak şöyle dursun mutfak ve oturma odasından başka bir odaya dahi girmiyordum. Dışarıdan gelecek herhangi bir mikrobun beni ve ailemi hasta edeceğini düşünüyordum. Balkona çıkmıyordum. Tuvalet banyo temizlemiyordum. Pencerelerimi açamıyordum. Hapis hayatıydı resmen. Misafir asla kabul edemiyordum. Ben de gitmiyordum. Dışarı çıkmak zorunda kalırsam hastanenin olduğu mahalleden geçemiyordum. Daha nice nice şeyler. Güzide hanıma tavsiye üzerine gittim. İlk karşılaşmadan son ana kadar çok memnun kaldım. Kurum olarak çok disiplinliler danışanlarına çok profesyonel hizmet veriyorlar. Sonuç olarak bir terapi sürecinin ardından şuan kuş gibi özgürlüğüme kavuştum. Sonsuza kadar duacıyım Allah razı olsun. OKB yi aştım ve benim gibi sorunlar yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Sorunlarınızın daha çok büyümesini Beklemeyin. Kendiliğinden geçmiyor maalesef.

C. İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

İlk geldiğimiz günden bu yana, Güzide Hanım ve ekip arkadaşlarından çok memnun kaldık. Sadece yetişkin değil, çocuk ruhu ve dilinden anlayan Güzide Hanım, oğlumun telafuz olarak çıkaramadığı harflerde bize çok yardımcı oldu. Çok teşekkürler.

HU
H. U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ben panik atak şikayetiyle gittim Güzide hanıma. Karşılamanma ve görüşme bakımından çok rahatlatıcı bir 45 dakika geçirdim. İlk defa görüşmemize rağmen rahatlatıcı ve dostane tavırlarıyla bütün endişeyi sildi süpürdü. Psikolojik danışmanlık konusunda ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

SZ
S. Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Oğlum Esad 11 yaşında ve kekemelik sorunu var. Bi araştırma yaptığımda hem psikolog olarak hemde dil terapisti olarak alanında uzman Güzide hanımı önerdiler bizde güzide hanımı tercih ettik. Şu ana kadar 2 seans oldu ama oğlumda değişim olduğunu gözlemlemeye başladık. Sorunun neyden kaynaklandığını bizim nasıl davranmamamız gerektiğini ve Genel olarak çocuk büyütmede dikkat edilecek birçok konuda çok önemli destekler ve tavsiyeler aldık. Randevu işlemleri karşılama ve ağırlama gibi konularda işlerini profesyonel yapıyorlar

AK
As. K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Mükemmel bir insan mükemmel bir danışman güzide hanım iyiki size rastlamisim. Oglumun Öğretmenin kendi kafasından koyduğu "ilaç kullanmalı bu çocuk " teşhisine karşılık bir kaç seansta rahatlattı bizi herşey den önce nasıl davranacagimizi öğretti çocuğumuza. Kendisini internetten arayıp bulamasaydim belki de ilaç bağımlısı bir çocuğum olabilirdi herkes gönül rahatlığıyla alabilir randevusunu .Tekrar çoook teşekkür ederiz güzide turkyilmaz !

RK
Ruk*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Güzide Hocam önceden aklima istemedigim bi anı geldiğinde saatlerce ağlardım, kendimi yiyip bitirircesine.. Şimdi de ağlasam bile kendimi acılarımı geçmiş anılarımı gözümün önünden geçip giden anlar gibi görüyorum ve akıp gitmelerine izin veriyorum.. Üzerimdeki tüm yükleri aliyor bu ve cok daha huzurluyum. Allah sizden razı olsun. Danisaniniz oldugum için cok şanslı hissediyorum iyiki kesişmiş yollarımız ?? Allah da sizin maddi manevi huzurunuzu arttirsin ? cok tesekkur ederim şimdiye dek yaptiklarimiz için, daha cok yolumuz olsa da Ben bu halimden oldukça memnunum?

Zey*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Çok mutluyum Güzide hanımla tanıştığım için. Oğlum onun sayesinde iyileşti. Minnettarım kendisine. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Çok iyi bir psikolog gerçekten. Herkesin gittiğinde verim alabileceğini düşünüyorum

FK
Fat*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Herşey için çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten isminiz kadar güzide bir insansınız. İyi ki girdiniz hayatımıza. Sizi seviyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116631

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz Elit Psikoloji bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Güzide Türkyılmaz Psikoloji uzmanıdır. 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Acılı-ağrılı birleşme, Agorafobi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Takvim Bulunamadı.
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 66 31

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube