Uzm. Dyt. Sabiha Ataç Asan, Bursa, Diyetisyen

Uzm. Dyt. Sabiha Ataç Asan

Diyetisyen - Bursa

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Diyet Ve Doğru Beslenme, Kilo Kontrolü

Takvim talep etDeğerlendir

Adres

Odunluk, Mihraplı Cad. Orhaneli Yolu Beşevler Kavşağı No:6, 16110  Nilüfer, Bursa
Özel Jimer Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Sabiha Ataç Asan Kimdir?

Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ, 1985 yılında Bursa'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde başladığı eğitimini başarıyla tamamlayarak Diyetisyen Unvanı almıştır.

Hacettepe Üniversitesi Yetişkin ve Onkoloji Hastaneleri’nde, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde, Ankara İhsan Doğramacı ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastaneleri’nde, Bursa Acıbadem Hastanesi’nde total parenteral beslenme, endokrin ve metabolizma-hastalıklarda hastalıklarda beslenme, ana-çocuk beslenmesi, kurum beslenmesi konularında stajyer diyetisyen olarak görev almış olan Dyt. Sabiha ATAÇ, Mezuniyetinin ardından Bursa’da o dönem yeni açılmakta olan Özel jimer hastanesinde çalışma hayatına atılmış ve tüm kuruluş süreçlerini yöneterek bu kurumda 10 yılı aşkın süredir danışan kabul etmektedir.

Yüksek lisans eğitimini ise Acıbadem üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünde Prof Dr. Murat Baş danışmanlığında tamamlamış olup Uzman Diyetisyen ünvanına hak kazanmıştır. 

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonun düzenlediği eğitim basamaklarını tamamlayarak Futbolcu Diyetisyenliği uzmanlığını almış, ulusal ve Uluslar arası pek çok kongre ve kurslara katılımlar sağlamış olup geriatri diyetisyenliği, kardiyometabolik sendrom diyetisyenliği, karbonhidrat sayımı ve diyabet diyetisyenliği konuları da uzmanlık alanlarıdır. çalışmakta olduğu kurumda obezite ve kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavilerinin yanı sıra infertilite,polikistikover, gebelik ve emziklilk dönemlerinde beslenme alanında da yoğun çalışmaları mevcuttur. lisans tezini anne sütünün önemi ve yüksek lisans tezini ise polikistik over sendromlu kadınlarda diyet tedavisi üzerine çalışmıştır. 

Meslek  hayatı boyunca Ankara İli Çevresi Annelerin Emzirme Durumları ve Etkileyen Faktörlerin Saptanması ( Hacettepe Üniversitesi ve Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi Kapsamında), Ankara İli Çevresi 65 Yaş Üstü Bireylerin Beslenme Durumlarının Saptanması, Enteral ve Parenteral Nutrisyon, Yanıklı Hastalarda Beslenme Destek Tedavisi ve Enteral-Parenteral Yol İle Glutamin Kullanımı - Olgu Sunumu, Onkolojik Hastalıklarda Beslenme, Çocukluk Döneminde Beslenme, Karbonhidrat Metabolizması hastalıklarında Beslenme Destek Tedavisi, Protein Enerji Malnutrisyonunda Beslenme Destek Tedavisi, Obezite ve Kilo Kontrolünde Beslenme Destek Tedavisi, ISO 22000 Kalite Güvence Sistemleri, Sporcularda Müsabaka Öncesi, Sırası ve Sonrasında Beslenme, Anne Sütü ve Önemi, Anne Sütü Beslenmenin Üstünlükleri, Gebe ve Emziklilik Dönemlerinde Beslenme, Gebelikte Demir ve Folik Asidin Önemi, Menopoz ve Osteoporoz Döneminde Beslenme, İdeal kilo ve obezite, Okul öncesi ve okul çağı döneminde beslenme, polikistik over  sendromlu kadınlarda kurkumin veya beyaz fasulye ekstresi desteğinin antropometrik ve biyokimyasal parametrelere etkisi konularında çalışmalar hazırlamıştır. Çok sayıda dergi ve gazete köşelerinde televizyon programlarında toplum beslenmesi adına bilgilerini paylaşmaya çalışmaktadır. Sporcu beslenmesi üzerine özellikle profesyonel spor eğitmenleri ve fizyoterapistler ile işbirliği yapmaktadır. Bursa da pek çok rotary klup, dernek, okul ve kreşlere eğitimler vermekte ve beslenme danışmanlığı yapmaktadır. Hastalıklarda diyet tedavileri ile ilgili bursa’daki pek çok endokrinolog, jinekolog hekim ve tüp bebek merkezleri konsültasyonu ile multidisipliner çalışmalar yürütmektedir.

Uzm. Dyt. Sabiha ATAÇ, mesleki çalışmalarına Bursa Özel Jimer Hastanesi'nde devam etmektedir.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dyt. Sabiha Ataç Asan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.