Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan

Psikoloji, Klinik Psikolog - İstanbul
5.0

EMDR Terapisi, Psikodinamik/Psikanalitik Terapi, Depresyon

“EMDR yöntemi ile çalışmaktayız ve çok fayda sağlamakta.” Devamı

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan

Y. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde başladığı Lisans eğitimini 1994 yılında tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. 1999 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını “Negatif Duygulanım, Pozitif Duygulanım ve Somatik Bileşen Temelinde Depresyon ve Anksiyete (Kaygı) Arasındaki Farklılıklar” başlıklı çalışması ile tamamlamış ve lisansüstü derecesini alarak Klinik Psikolog uzmanlığını hak etmiştir.

2005-2007 yılları arasında Chicago Psikanaliz Enstitüsü‘nün düzenlediği 2 yıllık Analitik Psikoterapiler eğitimlerini tamamlamıştır.

2004 yılında ise merkezi Avrupa’da bulunan EMDR Institute tarafından verilen eğitimleri almış ve EMDR uygulayıcısı Psikoterapist olmaya hak kazanmıştır.

Doktora derecesini 2001 yılında “Çalışanın İşine Cezbolması: Dönüştürücü Liderlik Tarzının, Lidere Olan Güvenin, Güçlenmenin ve Negatif/Pozitif Duygulanımın Etkileri” başlıklı çalışma ile almıştır.

2004 -2012 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi‘nde, 2002-2003 yılları arasında ise Haliç Ünüversitesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır.

1997-1999 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Araştırma Merkezinde (BÜPAM) Psikoterapist olarak çalışmışıtr.

Y. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN 2003-2009 yılları arasında Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nde Psikoterapist olarak farklı tanı almış çok sayıda hasta grubu ile psikoterapi çalışmaları yapmıştır. Aynı Merkezde yaptığı çalışmalarla ‘Employee Assistance Program’ olarak bilinen çalışanlara yönelik psikolojik destek programının Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olmuştur. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nde kurumsal danışmanlık ve eğitim çalışmalarını koordine etmiş ve yürütmüştür.

2009-2012 yılları arasında HTA Grup Nöropsikiyatri Merkezi’nde Psikoterapi ve Kurumsal Danışmanlık ve Eğitim çalışmalarına devam etmiştir.

2012 yılından beri Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürüdüren Y. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN, aynı zamanda Mor Academia bünyesindeki özel merkezinde Yetişkin, Çocuk/Ergen/Genç, Çift ve Aile Psikoterapisti/Danışmanı, Kurumsal Danışman ve Eğitimci olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Klinik Uzmanlığı eğitimini Psikodinamik/Psikanalitik ve Bilişsel-Davranışçı olmak üzere iki farklı ekol temelinde alan Y.Doç.Dr. Ercüment Doğan, takip eden yıllardaki psikoterapi uygulamalarında bu iki temel terapi yaklaşımıyla beraber EMDR Terapisi, Stratejik Çift ve Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Geştalt terapisi yöntemleri de mevcut klinik uygulamalarına önemli katkılarda bulunmuştur.

1997 yılından bu yana Travma Modeli ve EMDR Terapisi ile beraber Psikodinamik/Psikanalitik Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Stratejik Çift ve Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi ve Geştalt Terapisi ekollerini kullanarak sayısız psikoterapi çalışması yapmış, eğitim ve süpervizyon grubuna katılmıştır.

Hakim olduğu diğer psikoterapi ekollerinin yanısıra yaklaşık 20 yıldır Psikoterapide ‘Travma Modeli’ni temel almıştır. İnsanların yaşadığı psikolojik sıkıntıların istisnasız hepsi uzak ve yakın dönem geçmiş travmatik yaşantıların etkileri sonucu ortaya çıktığından, uyguladığı psikoterapilerde Travma Modeli'ni temel almakla beraber, hakim olduğu diğer psikoterapi yöntemlerini de kullanan Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan, Psikanalitik/Psikodinamik, Bilişsel-Davranışçı, Stratejik Çift ve Aile, Çözüm Odaklı ve Geştalt ekollerini EMDR yöntemi ile harmanlayarak kendine özgü, süratli ve nihai çözüme ulaştıran psikoterapi yaklaşımını geliştirmiştir. 

2004 yılından bu yana da EMDR uygulayıcısı bir Psikoterapist olarak farklı psikoterapi ekollerinde, Yetişkin ve Çocuk/Ergen Danışanlar ile şimdiye kadar yaklaşık 30.000 saatlik psikoterapi ve bireysel danışmanlık tecrübesinin yanı sıra yaklaşık 2500 saatlik kurumsal danışmanlık ve kurumsal eğitim deneyimine sahip olmuştur.

iletisim@ercumentdogan.com

Teşvikiye Mh. Av.Süreyya Ağaoğlu Sk. Uzal Apt. No: 2/5 Teşvikiye Şişli/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Yetişkin Terapisi Çocuk ve Ergen Terapisi Çift terapisi Aile Terapisi/Danışmanlığı Depresyon Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Y. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde başladığı Lisans eğitimini 1994 yılında tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. 1999 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını “Negatif Duygulanım, Pozitif Duygulanım ve Somatik Bileşen Temelinde Depresyon ve Anksiyete (Kaygı) Arasındaki Farklılıklar” başlıklı çalışması ile tamamlamış ve lisansüstü derecesini alarak Klinik Psikolog uzmanlığını hak etmiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.1997
Deneyim: 25 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

EMDR Terapisi Psikodinamik/Psikanalitik Terapi Depresyon Bilişsel-Davranışçı Terapi (BDT) Bipolar Bozukluk Devamı

Deneyimler

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi (2012 - Devam ediyor)
Mor Academia Psikoterapist/Kurumsal Danışman (2012 - Devam ediyor)
HTA Nöropsikiyatri Merkezi Psikoterapist/Kurumsal Danışman (2009 - 2012)
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi (2004 - 2012)
Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi Psikoterapist/Kurumsal Danışman (2003 - 2009)
Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi (2002 - 2003)
Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Araştırma Merkezi (BÜPAM) Psikoterapist (1997 - 1999)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 81 91

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Ayş*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 saat önce
Depresyon
Mor Academia

EMDR yöntemi ile çalışmaktayız ve çok fayda sağlamakta.

GE
Gün*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 gün önce
EMDR Terapisi
Mor Academia

Deneyim, tecrübe ve empati yeteneği çok iyi olan uzman bir kişi

GT
Gül*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18 gün önce
Panik atak tedavisi
Mor Academia

Yine harika şaşırtıcı çok hızlı sonuç veren bir seanstı. Yıllardır suçluluk hissettiren olayın bir görüşmede çözümlenmesi etkisini yitirmesi harikaydı. Teşekkürler tekrar Ercüment Bey

Fid*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
27 gün önce
Emdr
Mor Academia

Çok bilgili ve deneyimli. Sabırla dinleyip değerlendirme yapıyor. Daha yolun başındayız ama Emdr için çok güveniyorum kendisine.

YD
Yas*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Bireysel terapi
Mor Academia

Alanında yetkin, ilgili, iletişim dili uygun. Kolay ulaşılabilir.

GE
Gün*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Mor Academia

Çok tecrübeli. Empati yeteneği, zamanlama, motivasyon, doğru noktaya işaret etme ve farkındalık yaratmak konularında çok iyidir.

GK
Gök*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
EMDR Terapisi
Mor Academia

İki yıldır devam eden depresif ( kendini kötü hissetme) hali oğlumun Ercüment beyin sayesinde 3 aylık süre zarfında bitti gibi. Ercüment beyin, kullandığı teknikler ve alanındaki yeterliği aynı zamanla danışmanı ile kullandığı üslübü mükemmeldi.

DT
Den*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
EMDR Terapisi
Mor Academia

Danisanina ve soruna odaklı bir doktor, cok pratik ve etkili bir çalışma

GT
Gül*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
EMDR Terapisi
Mor Academia

Her zamanki gibi harikaydı . Keyifsiz başlayıp neşeyle sevinçle bitirdim …

GE
Gün*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
EMDR Terapisi
Mor Academia

Müthiş empati yeteneği bulunmaktadır

Sık Sorulan Sorular

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan ile nasıl iletişime geçerim?

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan için nasıl randevu alabilirim?

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504748191

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan Mor Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psikoterapist Y. Doç. Dr. Ercüment Doğan Psikoloji, Klinik Psikolog uzmanıdır. EMDR Terapisi, Psikodinamik/Psikanalitik Terapi, Depresyon alanlarında hizmet veriyor ve Yetişkin Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Çift terapisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube