Prof. Dr. Ömer Bender

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Bağırsak İltihabı, Bağırsak Kanaması

“tesekkur ederim...............................................” Devamı

Prof. Dr. Ömer Bender

Prof. Dr. Ömer Bender, 1959 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Tıp eğitimini 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde dereceyle tamamlayarak mezun oldu. Zorunlu hizmetini 1982 ile 1984 yılları arasında Artvin'in Yusufeli ilçesinde gerçekleştirdi. Dr. Bender, 1988 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak Haseki Hastanesi 1. Cerrahi Kliniği Başasistanlığına,1991 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Başasistanlığına atandı.

Sağlık Bakanlığınca 1999 yılında açılan Klinik Şef ve Şef Yardımcılığı sınavını 1. olarak kazandı.

Dr. Bender, 2003 yılı itibariyle çalışmalarını Meme ve Endokrin Cerrahisi alanında yoğunlaştırdı ve 2005 yılında Türkiye' de ilk kez meme başı akıntılarında Duktoskopi (süt kanalları endoskopisi) yöntemini uygulamaya başladı. Günümüze kadar 1000’in üzerinde duktoskopi işlemi yaptı. Halen ülkemizde bu yöntemin tek klinik uygulayıcısıdır.

Dr. Bender, 2008 yılında ise dünyada ilk kez meme başı akıntılarına neden olan “İntraduktal Papillomların” ameliyatsız tedavisini sağlayan Endoskopik Papillomektomi yöntemini geliştirdi.

2009 yılında YÖK Doçentlik sınavına müracaat etti ve ilk hakkında Genel Cerrahi Doçenti ünvanını kazandı.

Dr. Bender, 2011 yılında ABD, Los Angeles’da yapılan Meme Kanseri konulu bilimsel araştırma yarışmasında 1. seçilerek, Dr.Susan Love Research Foundation’dan 20.000 USD ödül kazandı.

2012 yılında Okmeydanı E.A.Hastanesinde Genel Cerrahi Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayken, tam gün yasası nedeniyle devlet hizmetinden ayrıldı. Aynı yıl Yeni Yüzyıl Üniversitesinde öğretim üyesi  olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Profesör oldu ve SHMYO müdürlüğü görevine atandı.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış ve kongrelerde sunulmuş 100’ün üzerinde bilimsel araştırma makalesi vardır.

Dr. Bender,  1- 4 Temmuz 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen 8. Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Kongresi”nde, ”Meme Süt Kanallarının Mikroendoskopisi” isimli çalışmayla, En iyi Video Sözlü Sunumu i İkincilik Ödülünü kazandı. 19- 24 Mayıs 2009 tarihlerinde düzenlenen 12.Ulusal Kolon Rektum Cerrahisi Kongresi”nde ise “Stapler Hemoroidopekside Nükse Etkili Olan Faktörler” isimli çalışmayla En iyi Poster İkincilik Ödülünü aldı. Bunların yanısıra 23-26 Şubat 2011'de düzenlenen 7 th.  International Symposium on the Intraductal Approach to Breast Cancer” Dr. Susan Love Research Foundation Tarafından verilen En iyi Bilimsel Araştırma Projesi 1. lik  Ödülü  (20.000 USD ödül) sahibi oldu ve yibe 6-10 Aralık 2011 tarihlerinde düzenlenen 34. Annual San Antonio Breast Cancer Symposium'unda  En iyi Bildiri  (2.000 USD ödül) ödülünü almaya hak kazandı.

Teşvikiye mah. Hakkı Yeten cad. No:23 Vital Fulya Plaza Kat:4 No:413 Şişli/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Laparoskopik safra kesesi ameliyatı Boyun diseksiyonu Sinir monitörizasyonu Tiroid kanseri cerrahisi Tiroid cerrahisi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Ömer Bender, 1959 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Tıp eğitimini 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde dereceyle tamamlayarak mezun oldu. Zorunlu hizmetini 1982 ile 1984 yılları arasında Artvin'in Yusufeli ilçesinde gerçekleştirdi. Dr. Bender, 1988 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak Haseki Hastanesi 1. Cerrahi Kliniği Başasistanlığına,1991 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Başasistanlığına atandı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Ödüller

8. Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Kongresi”nde, ”Meme Süt Kanallarının Mikroendoskopisi” isimli çalışmayla, En iyi Video Sözlü Sunum Ödülü. 1-4 Temmuz 2007 /Antalya

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi Bağırsak İltihabı Bağırsak Kanaması Bağırsak Kanseri Diyabet Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 15 11

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
sk
Ser*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Boyun diseksiyonu
Prof. Dr. Ömer BENDER Muayenehanesi

tesekkur ederim...............................................

EC
Ebr*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kendisine, bir doktor yakınımın şiddetli tavsiyesi üzerine gittim. Doktor Bey’ in gerek şahsına, gerekse mesleki alanına olan hakimiyetine hayran kaldım. 2013 meme CA öyküm var ve hep çok iyi doktorlara gittiğimi düşünmeme rağmen ilk kez kendimi bu kadar güvende ve doğru yerde hissettim. Keşke daha evvel tanışsa idim düşüncesindeyim. Bizim hastalığımız, ihmali, yanlış ya da eksik değerlendirmeyi affedecek bir hastalık değil, bu itibarla daha çok hastanın şifa bulması dileği ile Doktor Bey’ i ben de şiddetle tavsiye ederim. Saygıdeğer Hocam’ a saygı ile..

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DU
Duy*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

İnvaziv Ductal Karsinom tanısıyla kapısını çalıp,tanışmıştım Ömer Bey'le .meslek deneyimi ve meslek aşkı sayesinde kendisine güvenmek kaçınılmaz oluyor.Hastalarıyla çok ilgili,sevecen biri.Doktorumdan öte abim gibi hissettim kendisini.Rabbim sizin gibi doktorların sayısını artırsın.mastektomi amelıyatımı Ömer Bey yaptı.Herkese tavsiye edebileceğim ender insanlardan biri.sizi tanıdığım için çok mutluyum.Rabbim size ve ailenize saglık sıhhat, uzun ömür versin inşallah.meslek hayatınızda başarılar dilerim....

DF
Duy*** F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

30 Yaşında iki çocuk annesiyim. Meme başıntı akıntısı oluştu. İlk geldiğinde pek önemsemedim fakat 3 gün sonra gelen akıntı ile bir sorun olduğunu hissettim. Evime yakın bir hastanenin cerrahi bölümüne muayene oldum. Doktorum ultrason ve emardan sonra Ömer beyi ve onun tekniği olan duktoskopiden bahsetti. Ömer Hoca ile iletişime geçtim. Hemen randevu aldık. Kontrol de muayene oldum ve duktoskopi işlemi uygulandı. Duktoskopi ile papillom işaretlendi ve 2 gün sonra ameliyatım gerçekleşti. Ameliyat günü taburcu oldum. Ağrım, sızım olmadan kolayca iyileştim. 4 Gün sonra ise kontrol oldum. Dikiş bile olmadan kolayca iyileştim. Bu sorunu yaşayan herkese Ömer hoca ile iletişime geçmesini ve muhakkak bu hastalığın ilerlemesine izin vermeden tedavilerini olmalarını tavsiye ederim. Ömer Bender hocama teşekkür ederim.

CA
Cel*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

2 Aralık 2017'de hocam Prof. Dr. Ömer bey ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon ile yeniden bir bedene sahip oldum. Şu an çok memnunum. Gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat esnasındaki ilgi ve alakadan çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Saygılarımla.

ND
Neş*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

12 Gün önce meme ve koltuk altından bir ameliyat geçirdim. Ömer beyle 6 sene önce tanışmıştık o zamanda bir operasyon geçirmiştim. Ömer beyin insana güven vermesi ilgisi ve alakasından çok memnun kaldım kendisine çok teşekkür ederim. Önce Allah'a sonra Ömer beye güveniyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Ser*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yaklaşık 12 yıldır sol göğsümde meme başımdan akıntı geliyordu ve gittiğim doktorlar bir türlü nedenini bulamamıştı. Son muayenemde bu akıntı kanlı hale dönüştü. Yaptığım araştırmalar sonucunda ''DUKTOSKOPİ'' yöntemini öğrendim. Hocamız Prof. Dr. Ömer Bender'in bu uygulamayı geliştirdiğini ve tatbik ettiğini öğrendim. Muayene sonucunda teşhisi koydu ve ameliyatımı gerçekleştirdi. Her şey için çok teşekkürler. Patoloji sonuçlarımda temiz çıktı :)

Bil*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Verilen sorulara hemen dönüş yapıp aklımızdaki soru kargaşasını yok edip bizleri hem bilgilendirip hemde rahatlattığı için doktor beye teşekkür ederim

Prof. Dr. Ömer Bender
Prof. Dr. Ömer Bender 14 Ocak 2018
Onore edici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Prof.Dr.Ömer Bender
NG
Nur*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Ömer hocam sizi iyiki buldum size gelmeden önce 5 doktor gezdim. alanında en iyisi sizsiniz tüm haatalara tavsiye ediyorum. Sayenizde sağlığıma kavuşacağım. Sevgi ve saygılarımla iyiki varsınız. (S. Tanrıverdi)

Prof. Dr. Ömer Bender
Prof. Dr. Ömer Bender 14 Ocak 2018
Güzel ve övgü dolu yorumunuz için çok teşekkür ederim. Prof.Dr.Ömer Bender
İT
İlk*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Yaklaşık 10 aydır devam eden sağ meme başı akıntısından muzdariptim. İlk ultrason çektirdiğimde fibrokistik değişiklik gösteren meme parankimi çıkmıştı fakat daha sonra gittiğimde intraduktal papillom çıktı. Sonuçların farklı çıkması beni çok korkutmuştu. Daha sonra duktoskopi yöntemini duydum ve doktor Ömer Bender ile tanıştım. Bana duktoskopi yöntemini uyguladı. Duktoskopi işlemi mikroendoskoplarla süt kanalının içinin görülmesini sağlayan ve meme başı akıntısının nedenlerini kesin olarak gösteren bir işlendir. Doktorum Ömer Bender bu işlemi Türkiyede yapan tek kişidir. Son derece ağrısız ve kesin bir yöntem lokal anestezi altında yapılıyor. Duktoskopi sonrası intraduktal papillom çıktı ve papillom işaretlendi. Ertesi günüde ameliyat oldum ve kurtuldum?. Doktoruma güvenim zaten sonsuzdu ve kendisi son derece ilgiliydi bu da içimi rahatlattı. Ameliyattan sonra hiçbir ağrı veya zorluk çekmedim ve tam bir gün sonra eski hayatıma devam ettim. Meme başı akıntısı yaşayan her kadının mutlaka Ömer Bender ile tanışması gerekiyor. Ultrason kesin bir tanı koyamıyor malesef. Görüp görebileceğiniz en mütevazı, ilgili doktorudur kendisi

Prof. Dr. Ömer Bender
Prof. Dr. Ömer Bender 14 Ocak 2018
Sevgili İlkem övgü dolu yorumun için çok teşekkür ederim. Geçmiş olsun. Prof.Dr.Ömer Bender

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ömer Bender ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ömer Bender için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ömer Bender için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ömer Bender ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741511

Prof. Dr. Ömer Bender nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ömer Bender Prof. Dr. Ömer BENDER Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ömer Bender hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ömer Bender Genel Cerrahi uzmanıdır. Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Bağırsak İltihabı, Bağırsak Kanaması alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik safra kesesi ameliyatı, Boyun diseksiyonu, Sinir monitörizasyonu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube