Prof. Dr. Ömer Bender, İstanbul, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Ömer Bender

Genel Cerrahi - İstanbul

Meme Başı Akıntısı, İntraduktal Papillom, Meme Kanseri

Takvim talep et

Doktorun Adresi

Teşvikiye mah. Hakkı Yeten cad. No:19 Unimed center 2. Kat Fulya  Şişli, İstanbul
Prof. Dr. Ömer BENDER Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ömer Bender Hakkında

Ömer Bender Kimdir?

Prof. Dr. Ömer Bender, 1959 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Tıp eğitimini 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde dereceyle tamamlayarak mezun oldu. Zorunlu hizmetini 1982 ile 1984 yılları arasında Artvin'in Yusufeli ilçesinde gerçekleştirdi. Dr. Bender, 1988 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak Haseki Hastanesi 1. Cerrahi Kliniği Başasistanlığına,1991 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Başasistanlığına atandı.

Sağlık Bakanlığınca 1999 yılında açılan Klinik Şef ve Şef Yardımcılığı sınavını 1. olarak kazandı.

Dr. Bender, 2003 yılı itibariyle çalışmalarını Meme ve Endokrin Cerrahisi alanında yoğunlaştırdı ve 2005 yılında Türkiye' de ilk kez meme başı akıntılarında Duktoskopi (süt kanalları endoskopisi) yöntemini uygulamaya başladı. Günümüze kadar 1000’in üzerinde duktoskopi işlemi yaptı. Halen ülkemizde bu yöntemin tek klinik uygulayıcısıdır.

Dr. Bender, 2008 yılında ise dünyada ilk kez meme başı akıntılarına neden olan “İntraduktal Papillomların” ameliyatsız tedavisini sağlayan Endoskopik Papillomektomi yöntemini geliştirdi.

2009 yılında YÖK Doçentlik sınavına müracaat etti ve ilk hakkında Genel Cerrahi Doçenti ünvanını kazandı.

Dr. Bender, 2011 yılında ABD, Los Angeles’da yapılan Meme Kanseri konulu bilimsel araştırma yarışmasında 1. seçilerek, Dr.Susan Love Research Foundation’dan 20.000 USD ödül kazandı.

2012 yılında Okmeydanı E.A.Hastanesinde Genel Cerrahi Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayken, tam gün yasası nedeniyle devlet hizmetinden ayrıldı. Aynı yıl Yeni Yüzyıl Üniversitesinde öğretim üyesi  olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Profesör oldu ve SHMYO müdürlüğü görevine atandı.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış ve kongrelerde sunulmuş 100’ün üzerinde bilimsel araştırma makalesi vardır.

Dr. Bender,  1- 4 Temmuz 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen 8. Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Kongresi”nde, ”Meme Süt Kanallarının Mikroendoskopisi” isimli çalışmayla, En iyi Video Sözlü Sunumu i İkincilik Ödülünü kazandı. 19- 24 Mayıs 2009 tarihlerinde düzenlenen 12.Ulusal Kolon Rektum Cerrahisi Kongresi”nde ise “Stapler Hemoroidopekside Nükse Etkili Olan Faktörler” isimli çalışmayla En iyi Poster İkincilik Ödülünü aldı. Bunların yanısıra 23-26 Şubat 2011'de düzenlenen 7 th.  International Symposium on the Intraductal Approach to Breast Cancer” Dr. Susan Love Research Foundation Tarafından verilen En iyi Bilimsel Araştırma Projesi 1. lik  Ödülü  (20.000 USD ödül) sahibi oldu ve yibe 6-10 Aralık 2011 tarihlerinde düzenlenen 34. Annual San Antonio Breast Cancer Symposium'unda  En iyi Bildiri  (2.000 USD ödül) ödülünü almaya hak kazandı.

Son Cevapladığı Sorular

 • Mide endoskobi sonuç

  Çok teşekkür ederim hocam bilgileriniz için. biyopsi sonuçlarını yarın öğreneceğiz. emar çekimi yapılmadı. okmeydanı eğitim araştırma hastanesinde yapıldı tüm işlemler.inşallah yayılma olmamıştır.güzel bir ameliyat geçirir ve sağlığına kavuşur.çok acı ama sormak ve bilmek istiyorum bu hastalığın ted... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ömer Bender

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Mide endoskobi sonuç

  Merhaba hocam babam son 1 yıldır mide rahatsızı son yapılan endoskobide verine sonuç. lütfen beni konu hakkında detaylı bilgilendirin hocam hastanın yapılan gastroskopisinde üst,orta,alt özogfagus mukozası normaldi.skumokolumnar bileşkeve hiatal kıskaç aynı seviyede lokalize olup mide pililer... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ömer Bender

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ömer Bender kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. � Bender ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömer Bender için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. � Bender şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömer Bender nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Ömer Bender Prof. Dr. Ömer BENDER Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Ömer Bender hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Ömer Bender Genel Cerrahi, uzmanıdır. Meme koruyucu cerrahi, Sentinel lenf nodu biyopsisi, Endoskopi, Herni cerrahisi, Karaciğer cerrahisi, Reflü cerrahisi, Reflü Tedavisi, Onkoplastik meme cerrahisi, Tiroid cerrahisi, Tiroid kanseri cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Meme Başı Akıntısı, İntraduktal Papillom, Meme Kanseri, Meme Hastalıkları, Fibroadenom hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Ömer Bender için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Ömer Bender muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömer Bender hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. � Bender ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Ömer Bender hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. � Bender hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.