Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya

Göz Hastalıkları - Ankara
5.0

Orbita Hastalıkları, Yüz felcinde kapak şekil bozuklukları ve tedavisi, Doğumsal veya edinsel kapak düşüklüğü

5.0

“Doğuştan marcus gun pitozu olan kızımın göz kapağı askılama ameliyatını başarıyla yapan, bizden hiçb...” Devamı

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2000 - 2004 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ihtisasını tamamlayarak Göz Hastalıkları uzmanı olmuştur. 

Göz Hastalıkları uzmanı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı doktorların çalışabilmesi için gerekli olan USMLE sınavlarını tamamlayarak ECFMG sertifikasını almış ve klinik üst-ihtisasa kabul edildiği Cincinnati Üniversitesi’nde Dr. Dwight Kulwin ve Dr. Robert Kersten yönetiminde 2006-2008 yılları arasında 2 yıllık oküloplastik, orbital ve rekonstriktif cerrahi üst ihtisas eğitimini tamamlamıştır. Aynı klinikte 2008-2009 yılları arasında 1 sene daha aktif olarak Oküloplastik Cerrahi Kliniği’nde çalıştıktan sonra USMLE Step 3 sınavını da almak suretiyle Ohio eyaletinde serbest hekimlik yapmasına olanak sağlayan lisans tarafına verilmiştir.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, 2009 yılında University of Cincinnati’de Dr. Karl Golnik yönetiminde nöro-oftalmoloji kliniğinde 6 aylık ilave üst-ihtisas çalışmasının ardından Türkiye’ye dönerek Başkent Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Oküloplastik Cerrahi Birimi’ni kurarak akademik çalışmalarına devam etmiş, burada 2011 yılında ''Doçent Doktor'' unvanının sahibi olmuştur.

Mesleki yeterlilik sınavları olan ICO (Uluslararası Oftalmoloji Konsülü) temel bilimler, optik bilimler ve klinik bilimler sınavlarını asistanlığı esnasında alan Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, uzmanlığı esnasında Avrupa Oftalmoloji Uzmanlığı sınavını da geçerek FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology) ünvanı almıştır.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 40’ın üzerinde makalesi yayınlanmış ve genellikle yurtdışında olmak üzere 100’den fazla davetli konuşma, kurs eğitmenliği ve bilimsel sunum yapmış, yazıları 150’den fazla uluslararası atıf almıştır. Ayrıca 2 uluslararası, 1 ulusal kitap bölümü yazmış ve 2 kitap bölümünü Türkçe’ye çevirmiştir. Dr. Çetinkaya çok sayıda uluslararası ve ulusal derginin bilimsel hakemliğini yapmaktadır.

Eğitime olağanüstü katkı, en iyi tıbbi video sunumu, en iyi tıbbi fotoğraf sunumu, en iyi serbest tebliğ, en iyi poster sunumu, en iyi makale gibi pek çok mesleki ödülü bulunan Doç.Dr. Altuğ Çetinkaya, mesleki çalışmalarına Özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya Özel Muayenehanesi
Mustafa Kemal Mahallesi 2118. Cadde No:4 Maidan İş ve Yaşam Merkezi B Blok İç Kapı No:145 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Şalazyon tedavisi Mukozalı ve amniyotik membran ile oküler yüzey rekonstrüksiyonu Pterjium cerrahisi Botox uygulaması Kozmetik cerrahi Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2000 - 2004 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ihtisasını tamamlayarak Göz Hastalıkları uzmanı olmuştur.  Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Orbita Hastalıkları Yüz felcinde kapak şekil bozuklukları ve tedavisi Doğumsal veya edinsel kapak düşüklüğü Blefarospazmda Botox ve cerrahi tedavi Kirpik dönmesi ve tedavisi Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
NA
Nih*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doğuştan marcus gun pitozu olan kızımın göz kapağı askılama ameliyatını başarıyla yapan, bizden hiçbir zaman ilgisini ve merhametini eksik etmeyen sevgili doktorumuz Altuğ Çetinkaya dır. İyi ki yolumuz Altuğ beye düşmüş. Kendisi mükemmel bir insan ve mükemmel bir doktordur. Hiç tereddüt etmeden görüşmeniz gereken bir hekimdir.

HK
Hak*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yaklaşık 30 yıldır gözyaşı problemi yaşıyordum durmaksızın yaş akıyordu gitmediğim doktor hastane kalmadı en son Altuğ beye gittim kanal daralması ve göz kapağı düşüklüğü vardı iki ameliyatı aynı anda yaptı yaşarmalardan kurtulduğum gibi çok büyük gözaltı torbalarımdan da kurtulmuş oldum bir mucize gibi herşeyin için çok teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık 🙏

to
Tuğ*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Gözyaşı kanalımdaki tıkanıklıktan kaynaklı olarak Altuğ beye başvurdum. Daha önce bir kaç göz doktoruna gözükmüştüm ancak hiç kimse hasta hikayesini dinleyip bu durumun yıllar önce aldığım radyoaktif iyot tedavisi kaynaklı olduğunu söyleyememişti. Bu durum baştan bana güven verdi. Gayet hızlı bir süreçle ameliyat oldum, herhangi bir iz ve sıkıntım kalmadı. Ameliyatın üzerinden de yaklaşık dört ay geçti ve tekrar tıkanma gibi bir durum olmadı. Yaşam kalitesini çok bozan bu durumun gayet kolay bir çözümü var. Hiç endişelenmeden Altuğ beye başvurulabilir. Tuğrul Oktay

NG
Na.*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Üst göz kapağı düşüklüğü için uzun zamandır kararsızlık ve doktor arayışı içindeydim. Doç Dr. Altuğ Çetinkaya'nın adını yine bir meslektaşından duyarak ve deneyimini öğrenerek gittim. Ameliyat ile ilgili beni ayrıntılı olarak bilgilendirdi. Lokal anestezi ile rahat bir ameliyat geçirdim. Hiç morarma, ağrı ve acı olmadı. Ödem çok hafifti. Bandaj yapılmadı. Bu da ayrı bir rahatlık oldu tabii. Ameliyattan sonra önerileri dikkatlice uyguladım. Üçüncü günde ise neredeyse normale dönmüştüm. Sonuç tam istediğim gibi oldu. Böyle ince ve hassas ameliyatlarda bilgi ve deneyimin yanında el becerisinin de çok önemli olduğunu bir kez daha anladım. Çok doğru bir seçim yapmışım. Doç Dr. Altuğ Çetinkaya'ya çok teşekkür ediyorum. Asistanı Latife Hanım'a da destekleri için ayrıca teşekkür ediyorum.

EA
Emi*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Değerli doktorumuz tedavisi olmaz denilen , daha önce iki kez ameliyat olduğum göz kapağı düşüklüğünü başarıyla tedavi etmiş, gülümsememize sebep olmuştur. Güven veren kişiliğiyle, ilgisiyle alanında mükemmel birisidir. Ameliyatımın üstünden geçen üç hafta süre zarfında memnuniyetim en üst seviyededir. Herkese samimiyetimle tavsiye ederim.

RM
R. M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yaşım ilerledikçe düşen göz kapaklarım bir süredir beni rahatsız ediyordu ama ameliyat olma konusunda tereddütlerim vardı. Araştırmalarım sonucunda Altuğ Hoca'nın bu konuda çok başarılı olduğunu gördüm. Web sayfası aracılığıyla sorduğum soruya hemen yanıt verdi. Ertesi hafta kendisiyle görüşmeye gittiğimde muayene sonrasında her şeyi ayrıntılı olarak açıkladı, ameliyat öncesinde ve sonrasında yapmam gerekenler (Bununla ilgili liste de veriliyor.) konusunda bilgilendirildim. 6 Ocak'ta ameliyat oldum, çok rahat geçti. Ameliyat sonrası için söylenenlere eksiksiz şekilde uydum; ağrım olmadı, gözlerim morarmadı. Bir hafta sonra dikişlerim alındı. Gözlerim ameliyat sonrası bile iyi görünüyordu. Aradan bir ay geçti ve sonuç mükemmel. Gözlerimin çok doğal bir görüntüsü var, dikiş izlerim belli belirsiz. Yüzümdeki yorgun ifade tamamen kayboldu, gençleştim. Ben söylemediğim sürece göz kapaklarımdan ameliyat geçirdiğimi kimse anlamıyor. Altuğ Hoca işinin ehli bir hekim, çok ilgili ve samimi. Tespitlerinin ve önerilerinin ne kadar doğru olduğunu sonucu görerek anlıyorsunuz, kendisine güvenim tam. Altuğ Hoca'ya ve nazik asistanı Latife Hanım'a her şey için teşekkür ederim.

tk
Tuğ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Öncelikle Altuğ hocama çok teşekkür ediyoruz. Kızım 3 yaşında ve doğustan göz kapağı düşüklüğü teşhisi konuldu.Onun bu durumdan etkilenmemsi ve çevreden farklı bakışlara ve söylemlere maruz kalmaması için hekim araştırması yapmaya karar verdik. Kızımız küçük olduğundan çok tereddütlerimiz oldu ama bence tam zamanında Altuğ hocamla tanıstık bize çok yardımcı oldu ve karar verdik 27.01.2021 tarihinde ameliyat olduk . 1 hafta olmasına rağmen çok mutluyuz ve ameliyat sonrası çok kolay geçti .İnanılmayacak gibi fakat agrısız geçti.Ben bu tür sıkıntısı olan insanlar lütfen ertelemeyin ve Altuğ hocam ile tanışın fikirlerini alın.

EB
Er. B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Annemin gözyaşı kanal tıkanıklığı sorunu vardı. Yaptığımız araştırma da oküloplastik cerrahisi bulmamız gerektiğini öğrendik. Altuğ Hocamıza ulaştık. Türkiye ve yurtdışındaki oküloplastik cerrahisi konusundaki tecrübelerinden dolayı randevu almaya karar verdik. Gözyaşı kanal tıkanıklığı bizim için zor bir cerrahi ameliyattı. Hocamız, ilk görüşmemizde açıklayıcı ve güven duyacağımız bilgiler verdi. Uzun yıllar birçok gözyaşı kanal tıkanıklığını başarılı bir şekilde tedavi ettiğini öğrendikten sonra ameliyat olmaya karar verdik. Annemin durumu çok iyi. Başta Dr. Altuğ Hocamıza, asistanı Latife Hanıma ve ameliyat ekibine sonsuz teşekkür ederiz.

AE
Ayş*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

12 Haziran 2020 de başarısız geçen bir alt göz kapağı ameliyatı oldum. Sonuç tam bir felaketti. Göz altı yağları zaten alınmamıştı, sol gözümde fazla deri alındığı için alt kapak aşağı doğru sarktı. Görmede de sorunlarım oluştu. Yine aynı sol gözde kirpikler kesildiği için kirpiklerim yoktu. Sağ ve sol göz arasındaki simetri bozuldu. İfadem değişti, kaş yapım tamamen değişti.Yani 1,5 ay boyunca yasam kalitem düştü. Tabi bu arada bulunduğumuz şehirde iki göz doktoruna daha gittim ve internette bu tip operasyonlar sonucu yaşanan olumsuzluklarda insanlar nasıl bir çıkış yolu bulmuş bunları araştırdım. Bu yorumların karar verirken ne kadar çok önemli olduğunu bildiğim için bu kadar ayrıntılı yazıyorum. Dostlarımızın yönlendirmesi ile Ankara'da Altuğ hocam ile tanışma fırsatımız oldu. Muayene esnasındaki kendine güvenen net tavırları profesyonel muayene tekniği ve operasyon da izleyeceği yöntemi ile ilgili net verdiği karar ve bilgi bize de güven verdi. Çok korkmama rağmen çok keyifli ve sonucunda çok başarılı bir ameliyat oldum. Ayrıca şehir dışından geldiğimiz için Altuğ hocam ve ekibi zamanlama konusunda bize çok yardımcı oldular. Çok zor geçen 1,5 ay sonucunda Altuğ hocam ve ekibi ilaç gibi geldiler. Hocam Altuğ Çetinkaya'ya Ameliyat asistanı Ali Sarı bey e asistanı Latife hanıma sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız...

ŞT
ŞEN*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Göz kapağı problemi ve kaş düşüklüğü için uygulanacak tedavi konusunda kendisinin öneri ve uygulamalarının ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu operasyondan sonra anlıyorsunuz.Başarılı ve beni mutlu eden operasyon için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ş.TAŞKIN

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya Göz Hastalıkları uzmanıdır. Orbita Hastalıkları, Yüz felcinde kapak şekil bozuklukları ve tedavisi, Doğumsal veya edinsel kapak düşüklüğü alanlarında hizmet veriyor ve Şalazyon tedavisi, Mukozalı ve amniyotik membran ile oküler yüzey rekonstrüksiyonu, Pterjium cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube