Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü

Ortopedi ve Travmatoloji - Ankara
5.0

Tırnak İltihabı, Tırnak Batması, Kıkırdak Hastalıkları Ve Yaralanmaları

“29 yaşındayım 55 derece skolyozum vardı. Çok araştırdım ve Alparlan hocamı Rabbim çıkardı karşımıza ...” Devamı

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü, 1971 yılında Mardin'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı tıp eğitimini  tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine aynı fakültede yapmış ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü, Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Ön Çapraz bağ

Merhabalar hocam 26 yaşındayım. İleri düzeyde aktif bir hayatım var. Yaklaşık 4 yıl önce basketbol oynarken bir metrelik bir serbest düşüşte sağ dizim içe ters döndü. Şişlik herhangi bir sorun başta olmadı. Fakat rahatsızlık hissedince ortopediye göründüm. Doktor bey MR bir şey göremediğini söyledi. Jel ve egzersiz verdi. Spor yapabilirsin dedi Şikayetlerim yok oldu, 2 yıl postacılik ara sıra dağcılık yaptım. Şikayetlerim geri geldi özellikle 500 de bir merdiven çıkarken boşalma aci. Şu an POME...

Daha Fazla
Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü tarafından cevaplandı

Merhaba, ön çapraz bağ genelde kendiliğinden iyileşebilen bir doku değildir. Olasılıkla bağınız yırt... Cevabı görmek için tıkla.

30 Nisan 2021 tarihinde cevaplandı.

SAĞ DİZ MR

AMELİYATLIK MI AMELİYAT OLUNMAZSA NE GİBİ SORUNLAR OLUR 29 YAŞ SAğ DiZ MR iNCELEMESİ Kesitlere dahil femur distal, tibia ve fibula proksimal, pateller kemiklerin kortikal bütünlükleri normaldir. Medial ve lateral kollateral, pateller ve kuadriseps tendonun kalınlık ve intensiteleri normal olarak değerlendirilmiştir. PCL de laksite mevcuttur. ACL liflerinde totale yakın komplet rüptürü düşündüren görünüm izlenmiştir. Patellofemoral ve diz eklem aralarında fizyolojik sınırlarda sıvı izlen...

Daha Fazla
Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü tarafından cevaplandı

Öncelikle geçmiş olsun, sizi muayene edip filmleriniz görmeden tedavi önerisinde bulunmam doğru olma... Cevabı görmek için tıkla.

12 Mart 2021 tarihinde cevaplandı.

Sırt ağrısı

Merhaba hocam yaşım 32 sırt ağrısı için doktora gittim emar çektirdim sonucunu değerlendirirseniz sevinirim hocam. Dorsal kifoz hafif artmıştır. Açıklığı sağa bakan hafif rotoskolyoz görülmektedir.intervertabral disklerde yer yer sinyal kayıpları görülmektedir yazıyor hocam.benim sırtımın orta kisminda kemikte agri oluyor. Skolyoz yaşimdan kaynaklı ilerilerle me olur mu?cikan sonuç ciddi bir durumudur hocam.ne yapmamı önerirsiniz teşekkür ederim.

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü tarafından cevaplandı

Öncelikle geçmiş olsun, sizi muayene edip filmleriniz görmeden tedavi önerisinde bulunmam doğru olma... Cevabı görmek için tıkla.

12 Mart 2021 tarihinde cevaplandı.

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü Muayenehanesi
Beştepe Mah. Yaşam Cad. Neorama İş Mrk. A Blok D:46 K:9 Yenimahalle/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bel cerrahisi(minimal invaziv lomber spinal füzyon) Diz altı ampütasyonu Eklem protezleri Diz protezleri Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı
Özel Medicana International Ankara Hastanesi
Özel Medicana International Ankara Hastanesi /
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bel cerrahisi(minimal invaziv lomber spinal füzyon) Diz altı ampütasyonu Eklem protezleri Diz protezleri Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü, 1971 yılında Mardin'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı tıp eğitimini  tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine aynı fakültede yapmış ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ekibim

İsmail Daldal

İnci Pamuk Ertüren

İlgi Alanları

Tırnak İltihabı Tırnak Batması Kıkırdak Hastalıkları Ve Yaralanmaları Ayak Bileği Kıkırdak Lezyonları Ayak bileği kıkırdak cerrahisi Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 67 55

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SP
Sin*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

29 yaşındayım 55 derece skolyozum vardı. Çok araştırdım ve Alparlan hocamı Rabbim çıkardı karşımıza tamamen tesadüf. Ben bu ameliyatı 14 yaşımda başka şehirde başka bir hocama olmuştum. O zamanlar hastalığın ne olduğunu bilmiyorduk ameliyat oldum platin takıldı. 3 yıl sonra çıkarcaz demişti hoca ve çıkarıldı. Oysa çıkarılmaması gerekiyormuş. Tam 15 yıl sonra tekrarladı. Alparslan hocama gittiğimizde hastalıkla ilgili durumumu güler yüzüyle benim tüm sorularımla birlikte çok güzel açıkladı 2. kez ameliyat olmam lazımdı. Riskliydi çünkü 2. kez zordu. Ama Alparslan hocama gözüm kapalı güvendim kendimi önce Allaha sonra hocama emanet ettim. İyi ki diyorum şimdi bir hastası olarak söyleyebilceğim terettüt etmeden gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz tek doktor. Sağlığımı geri verdin emeğine sağlık hocam.

DB
Dil*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Alpaslan hocam harika birisi çok pozitif cana yakın özellikle annelerin tam istediği doktor, her soruma cevaplar aldım sağolsun okadar rahatladımki , hocam muhteşem bir hekim 8saatlik yolumuza içimiz rahat döndük çok sevdik kendisini Allah razı olsun hocamdan iyiki var rabbim ailesiyle sağlık versin İzmir’den Ece

GN
Gam*** N***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Şubat başında Kars Sarıkamış'ta kayak tatilimde bir talihsizlik sonucu kayak yaparken kara saplanarak düştüm vetakımlarla beraber havada dönen ayak bileğim birkaç yerinden kırıldı, Kars'ta acilde ilk müdaheleler yapıldı ve ameliyat önerdiler. Prof. Dr. Alpaslan Hocanın Türkiye'nin önde gelen sayılı doktorlarından biri oldugunu farklı yerlerden okumuş ve duymuştum; yalnızca gerektiği durumlarda ameliyat önerdiğini söylemişlerdi. Hiç tereddüt etmeden Kars'tan Ankara'ya dogrudan Alpaslan hoca'nın muayenehanesine gittim. Kendisi hastanın halinden çok iyi anlayan, gayet ilgili ve hastanın anlayabileceği dilden konuşan bir doktor. Dikkatlice dinleyip sonuçlarımı inceledikten sonra, hangi kırıklara müdahele edecegini, nasıl bir işlem olacagını, iyileşme sürecini ve bu süreçte yapmam gerekenleri tane tane açıkça anlattı. Ameliyat ile bir kırığa vida takıldı ve şuan ameliyatımın üzerinden 10 hafta geçti, günlük yaşantıma geri döndüm aksamadan yürüyebiliyorum. Alpaslan hocama bu süreçteki emekleri, yönlendirmesi ve ilgilisi için çok çok teşekkür ediyorum, ayrıca asistanı İnci hanım'ın da güleryüzlü desteği, yakınlığı ve tüm emekleri için içten teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığıyla gittim ve umarım kimsenin itiyacı olmaz ancak ihtiyaç anında sevdiklerimi de gönül rahatlığıyla emanet edebileceğim çok değerli bir hoca.

fg
Fat*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

15 yaşındaki kızımızın Skolyoz rahatsızlığı için muayenesine gittiğimiz ve hocamızın yaptığı muayene sonucunda, kızımızın 38 derece skolyozu olduğu ve tedavi için ameliyata gerek olmadığını bize anlatması sonucunda skolyoz tedavimize korse ile başladık ve 1,5 yıl korse tedavimiz sonucunda 38 derece olan skolyoz 25 derecelere kadar geriledi. Dün yaptığımız görüşme sonucunda korse kullanmamıza gerek kalmadı. Tedavi sürecin başlangıcından bu güne ilgisini, yakınlığını ve güler yüzünü eksik etmeyen Prof.Dr.ALPASLAN ŞENKÖLÜ hocamıza, sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

CÜN*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kasım 2020 de 13 yaşındaki oğlum Asrın Giray ın skolyoz rahatsızlığı için muayenesine gittiğimiz ve hocamızın yaptığı muayene sonucunda,oğlumun 53 derece skolyozu olduğu ve tedavi için ameliyat olması gerektiğini bize açıklayıcı ve yalın anlatımı sonucunda 17/12/2020 tarihinde çok başarılı bir ameliyat olmuştur ve 19/12/2020 tarihinde hastahaneden taburcu olmuştur. Bu zor sürecin başlangıcından bu güne; ilgisini,yakınlığını ve güler yüzünü eksik etmeyen sayın;Prof.Dr.Alparslan ŞENKÖYLÜ hocamıza,ayrıca,güler yüzü,samimiyeti,sabrı,ile yakın ilgini esirgemeyen;İnci hanıma,sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. İyi ki varsınız.. Kastamonu’dan Saygı ve Sevgilerimizle..

SA
Sin*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Oğlumun skolyoz ameliyatını yapan değerli güler yüzlü nazik ve tam bir profesyonel cerrah olan adam gibi adam alpaslan şenköylü hocamız gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat sonrası kontrollerde olan ilgisi alakası ile çocuğumuzun emin ellerde olduğunu hissettiren çok başarılı bir cerrah. Emeklerinden dolayı teşekkür ederiz Allah razı olsun.

HA
Hat*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kızım 2016dan beri skolyoz hastasıydı. İlk başta çok belli olmasa da bir anda derecesi arttı ve vücudunun şekli bozulmaya başlamıştı. Nefes almakta zorlanıyordu, artık korse takmaktan bıkmıştı ve istediği kıyafetleri bile giyemiyordu. Psikolojik olarak da artık yorulmaya başlamıştı. Ameliyat olmakdan çok korkuyordu. Alpaslan Hocama gitmeden önce hep "ameliyat olmak istemiyorum ama olmak zorundayım."diyordu. Alpaslan hocaya gittiğimiz ilk günden itibaren ameliyat olmak istiyorum dedi. Cünkü kendisi karşısındaki hastaya karşı çok güven verici ve samimi davranıyor. Çok güzel ilgileniyor. Kızım geçen sene haziran ayında ameliyat oldu. Aynı Alpaslan hocamın dediği gibi 1 ay sonra kızım sırtına çantasını takıp sinemaya gitti. Önceden yarım saat yürüyemiyorken artık istediği kadar gezebiliyor ve beli/sırtı ağrımıyor. İstediği her şeyi giyebiliyor, vücudu düzeldi. Her şey için Alpaslan hocamıza ve ekibine teşekkür ederiz. Hiç düşünmeden gidebileceğiniz, çok iyi bir doktor.

rt
Rab*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

4 yıl önce skolyoz rahatsızlığım olduğunu öğrendim.. Hemen bir doktor araştırıp randevu aldık profesör olan bu doktor bana derhal ameliyat olmam gerektiğini omuriliğimde bir yangın olduğunu ve biran önce müdahale edilmezse yangının acı sonuçları olacağını aynen bu sözlerle ifade etti, 25 yaşında olmama rağmen ameliyat gününe kadar korse giymemi söyleyip elimize bir adres tutuşturarak bizi Ulus’a korse diktirmeye gönderdi.. Dansa başlamıştım aktif bir spor hayatım vardı günlerce ağladım .. ve sonra Alparslan hocamı tanıdık bana bunun her 10 insandan 1 inde olabileceğini 24 derecelik skolyozum için sadece 2 yılda bir muayene olmamın fena olmayacağını söyledi.. Kendisi Allah iyi insanlarla karşılaştırsın cümlesinin ne demek olduğunu bize öğreten, ülkemiz için kıymeti bilinmesi gereken çok çok çok değerli ve başarılı bir hekim .. Hiç tereddütsüz güvenip sağlığınızı emin ellere teslim edebilirsiniz.

NG
Nai*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

5 yıl araştırıp sormadığım Doktor kalmadı. Oğlum skilyoz hastasıydı ve kiloluydu acaba ne yapabilirim düşüncesiyle Ankara İstanbul Antalya İzmir görmediğim yer kalmadı ve bütün doktorlar Ameliyat dediler ama korku ve panik içinde karar veremedim taaki Alpaslan Şenköylü hocamı araştırmalar sonucu internette okudum yorumlarını inceledikten sonra Hocamla görüştüm ilk görüşmede sıcak yaklaşımı güven verici konuşması beni bayağı rahatlatı ve dedimki bizim durumda olan ve şu yorumu okuyan bütün Skilyoz hastalarına ve yakınlarına sesleniyorum korkmanıza hiç gerek yok Alpaslan hocam gerçekten mükkemmel bir hoca dost arkadaştır. Oğlum 1.5 ay önce Hocam tarafından ameliyat oldu ve tamamen skolyozundan kurtuldu. Öncelikle Kendisine Asistanına Akay Hastanesindeki Dr. İsmail beye Hastane çakışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Korkmadan endişe etmeden Alpaslan Hocama gide bilirsiniz.

NA
Nes*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocam kendi alanında gerçekten Türkiye’de 1 numara. Skolyoz ameliyatı ve sonrasındaki süreçte her konuda yanımızda oldu. Ameliyatın sonuçlarından çok memnunuz. Ameliyat sonrası için korkularımız vardı, ama her şey hocamın dediği gibi iyi yönde ilerledi ve ilerlemeye devam ediyor. Kendisine her an her konuda ulaşıyoruz, diğer doktorlar gibi ulaşmak için uğraşmıyoruz. Alparslan Bey, ekibi ve İnci Hanıma bugüne kadar ki destek ve ilgileri için çok çok teşekkür ediyoruz. Bence hiç doktor araştırmadan gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz tek adres 😊

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746755

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Tırnak İltihabı, Tırnak Batması, Kıkırdak Hastalıkları Ve Yaralanmaları alanlarında hizmet veriyor ve Bel cerrahisi(minimal invaziv lomber spinal füzyon), Diz altı ampütasyonu, Eklem protezleriBel cerrahisi(minimal invaziv lomber spinal füzyon), Diz altı ampütasyonu, Eklem protezleri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube