Op. Dr. Kenan Yüce

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Endoskopik Cerrahi, Endoskopi, Kolorektal Cerrahi

“Bugün doktorum kenan beye muayene oldum gerçekten bugüne kadar tanıdığım en iyi doktor sevecen güler...” Devamı

Op. Dr. Kenan Yüce

1959 yılında, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Babası Merhum Yakup bey, Annesi Nimet hanımdır. Semih, Sedat, Sermin (Sevil) ve Merhum Necdet'in ağabeyleridir. İlkokulu Yahyalı'da, Ortaokulu Ürgüp'te, Liseyi Kayseri Lisesi'nde okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Afyon Sincanlı sağlık ocağında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra 1989 yılında Dörtyol Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Görevi sırasında bir süre Başhekimlik yaptı. Askerlik görevini 1993 yılında Etimesgut Hava Hastanesinde yaptı. Laparoskopik Cerrahi eğitimini İstanbul Üniversitesi'de (ODVİM) aldı. 2005 yılında İskenderun'da hizmete açılan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi'ne Yönetim Kurulu Başkanlığı ve genel koordinatör görevleri ile özel sektöre geçti.

2016 yılına kadar yaklaşık 6500 kapalı safra kesesi ameliyatı deneyimine ulaşan Dr Kenan Yüce; döneminde Türkiye'de ve Dünya'da çok yeni olan kapalı safra kesesi ameliyatlarını,  bölgede ilk kez 1993 yılında Dörtyol Devlet Hastanesin'de gerçekleştirdi. Kapalı safra kesesi ameliyatları ve makat hastalıkları ile ilgili geliştirdiği yöntemleri tanıtan yayınları ve tebliğleri ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlandı ve başta Roma, Budapeşte ve Barselona olmak üzere pek çok kongrede sundu. Yeni bir karın kapatma yöntemini tanıtan makalesi ‘European Journal of Surgery’ dergisinde yayınlanmıştır. Dr Kenan YÜCE’nin, makat ameliyatlarının başarısını ve emniyetlni arttırmak için geliştirdiği  ‘Bosna Bisturisi’ adını verdiği patentli buluşu vardır.

Obezite cerrahisi, Makat ameliyatları, Barsak hastalıkları ve kanserleri, kapalı safra kesesi ve mide fıtığı-reflü ameliyatları, meme ve tiroid (guatr) hastalıkları teşhis, tedavisi ve ameliyatları ile ilgilenmektedir.

Özel İstanbul Hospital'de Kasım 2017 tarihinden itibaren Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başlamış olan Op. Dr. Kenan YÜCE, mesleki çalışmalarına şu an bu hastane'de devam etmektedir.

Halen, Dünya Cerrahlar Birliği, Avrupa Endoskopik – Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Endoskopik Cerrahi Derneği üyesidir.

Evli, Kürşad, Kerem ve Elif'in babalarıdır.

Birinci Internatıonal Hastanesi
Yakuplu Mahallesi Osmangazi Caddesi No:3 Beylikdüzü/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Şeker hastalığı ameliyatı Laparoskopik kolesistektomi İleal interpozisyon Anorektal bölge cerrahisi Kalın Bağırsak (Kolon) kanseri tedavisi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Sgk Anlaşmalı Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1959 yılında, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Babası Merhum Yakup bey, Annesi Nimet hanımdır. Semih, Sedat, Sermin (Sevil) ve Merhum Necdet'in ağabeyleridir. İlkokulu Yahyalı'da, Ortaokulu Ürgüp'te, Liseyi Kayseri Lisesi'nde okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Afyon Sincanlı sağlık ocağında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra 1989 yılında Dörtyol Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Görevi sırasında bir süre Başhekimlik yaptı. Askerlik görevini 1993 yılında Etimesgut Hava Hastanesinde yaptı. Laparoskopik Cerrahi eğitimini İstanbul Üniversitesi'de (ODVİM) aldı. 2005 yılında İskenderun'da hizmete açılan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi'ne Yönetim Kurulu Başkanlığı ve genel koordinatör görevleri ile özel sektöre geçti. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 02.1983
Deneyim: 39 Yıl

Yabancı Dil

Arapça, Fransızca, İngilizce

Ödüller

TÜBİTAK Yayın teşvik ödülü

İlgi Alanları

Endoskopik Cerrahi Endoskopi Kolorektal Cerrahi Mide Hastalıkları Mide Küçültme Ameliyatı Devamı

Deneyimler

Özel İstanbul Hospital (2017 - Devam ediyor)
Özel Yeni Hayat Hastanesi (2012 - 2016)
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi (2004 - 2012)
Hatay Dörtyol Devlet Hastanesı (1989 - 2004)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (212) 912 65 32

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Yıl*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bugün doktorum kenan beye muayene oldum gerçekten bugüne kadar tanıdığım en iyi doktor sevecen güler yüzlü çok teşekkür ederim kenan yüce

TK
Tug*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kenan hocamda 1 ay önce mide fıtığı amaliyatı oldum söylediği zamandan daha önce iyilestim iyiki karar verip amaliyat olmuşum. 11 yıldan beri gitmedigim doktor kalmamıştı gerçekten çok doğru teşhis koydu ne kadar dua etsem azdır.

MY
MEH*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kenan Yüce hocam bence Türkiye'de yeterince tanınmayan çok kıymetli bir değer. Kullandığı farklı yöntemler ile kabızlık probleminizin temel nedenini tespit edip sizi çözüme ulaştırıyor. Yıllardır birçok genel cerraha, praktoloji uzmanına, dahiliyeciye, gastroentereloga muayene oldum, ilaçlar içtim, diyetler uyguladım ama Kenan Yüce hocam sorunumu çözdükten sonra şunu söyleyebilirim ki hiçbiri sorunumun nereden kaynaklandığını tespit dahi edememişler. Kenan beye hem tedavi süreci için hem de bu süreçteki yakın ilgisi, samimiyeti ve güleryüzü için çok teşekkür ediyorum.

PY
Pın*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sevgili doktorum Kenan bey sayesinde mide balonu operasyonu geçirdim yaklaşık bir buçuk ay oldu ve bu süre zarfında 11 kilo verdim. Operasyonun ertesi günü hassas bir vücuda sahip olduğum için mide kanaması geçirdim ancak Kenan beyin müdahalesi ve ilgisiyle bu durumu kısa sürede atlattım. Her hangi bir kesik olmadan endoskopi ile 20 dk da kolayca biten bir operasyondu kendisinin işinde başarılı ve özgüvenli sayılı cerrahlardan olduğu kanatindeyim sağlığıma kavuşmama yardımıcı olduğu için çok teşekkür ederim.💯

AB
Ahm*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocamızı Hatay Dörtyol Devlet hastanesinden tanıyorduk. İstanbul'da ikamet ettiğimiz bir zamanda zaten var olan hemoroid rahatsızlığım iyice arttı. Üniversite hastanesinde ameliyat oldum fakat hem makatta daralma oldu hemde rahatsızlığım geçmedi. Dayanılmaz acılarla 5 ay savaştım. En sonunda zaten tanıdığım Kenan Hocamızın da İstanbul da görev yaptığını öğrendim. Hemen iletişime geçtim. Adresi alıp hastaneye doğru yola çıktım. Oraya gittiğimde 7 yıl geçmiş olmasına rağmen eski enerjisini koruyan, son derece neşeli ve ilgili hocamıza durumu anlattım. Vaktin varsa hemen 1 saate ameliyata alayım seni dedi. Hiç tereddüt etmedim. 6 kişilik bir ekip eşliğinde hocamız ameliyatımı yaptı. Ameliyatın üzerinden tam 1 buçuk ay geçti. Ve sanki hayata yeniden başladım ve bir buçuk ay yaşındayım gibiyim. Ne ağrılarım kaldı ne de dışkılarken zorluk çekme.. Hayata geri döndüm diyebilirim. Allah sizlerden razı hocam. Sizin gibi insanlara Allah hep yardım etsin. Ne dileğiniz varsa kabul olsun. Saygı ve sevgilerimle hocam. Emeğinize sağlık.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Kenan Yüce ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Kenan Yüce için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Kenan Yüce için nasıl randevu alabilirim?

Op. Dr. Kenan Yüce ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +902129126532

Op. Dr. Kenan Yüce nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Kenan Yüce Birinci Internatıonal Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Kenan Yüce hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Kenan Yüce Genel Cerrahi uzmanıdır. Endoskopik Cerrahi, Endoskopi, Kolorektal Cerrahi alanlarında hizmet veriyor ve Şeker hastalığı ameliyatı, Laparoskopik kolesistektomi, İleal interpozisyon hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube