Op. Dr. Kenan Yüce, İstanbul, Genel Cerrahi

Op. Dr. Kenan Yüce

Genel Cerrahi - İstanbul

Anal Fissür (Makat Çatlağı), Kabızlık, İltihabi Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Yakuplu Mahallesi Osmangazi Caddesi No:3  Beylikdüzü, İstanbul
Birinci Internatıonal Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Kenan Yüce Hakkında

Kenan Yüce Kimdir?

1959 yılında, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Babası Merhum Yakup bey, Annesi Nimet hanımdır. Semih, Sedat, Sermin (Sevil) ve Merhum Necdet'in ağabeyleridir. İlkokulu Yahyalı'da, Ortaokulu Ürgüp'te, Liseyi Kayseri Lisesi'nde okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Afyon Sincanlı sağlık ocağında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra 1989 yılında Dörtyol Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Görevi sırasında bir süre Başhekimlik yaptı. Askerlik görevini 1993 yılında Etimesgut Hava Hastanesinde yaptı. Laparoskopik Cerrahi eğitimini İstanbul Üniversitesi'de (ODVİM) aldı. 2005 yılında İskenderun'da hizmete açılan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi'ne Yönetim Kurulu Başkanlığı ve genel koordinatör görevleri ile özel sektöre geçti.

2016 yılına kadar yaklaşık 6500 kapalı safra kesesi ameliyatı deneyimine ulaşan Dr Kenan Yüce; döneminde Türkiye'de ve Dünya'da çok yeni olan kapalı safra kesesi ameliyatlarını,  bölgede ilk kez 1993 yılında Dörtyol Devlet Hastanesin'de gerçekleştirdi. Kapalı safra kesesi ameliyatları ve makat hastalıkları ile ilgili geliştirdiği yöntemleri tanıtan yayınları ve tebliğleri ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlandı ve başta Roma, Budapeşte ve Barselona olmak üzere pek çok kongrede sundu. Yeni bir karın kapatma yöntemini tanıtan makalesi ‘European Journal of Surgery’ dergisinde yayınlanmıştır. Dr Kenan YÜCE’nin, makat ameliyatlarının başarısını ve emniyetlni arttırmak için geliştirdiği  ‘Bosna Bisturisi’ adını verdiği patentli buluşu vardır.

Obezite cerrahisi, Makat ameliyatları, Barsak hastalıkları ve kanserleri, kapalı safra kesesi ve mide fıtığı-reflü ameliyatları, meme ve tiroid (guatr) hastalıkları teşhis, tedavisi ve ameliyatları ile ilgilenmektedir.

Özel İstanbul Hospital'de Kasım 2017 tarihinden itibaren Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başlamış olan Op. Dr. Kenan YÜCE, mesleki çalışmalarına şu an bu hastane'de devam etmektedir.

Halen, Dünya Cerrahlar Birliği, Avrupa Endoskopik – Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Endoskopik Cerrahi Derneği üyesidir.

Evli, Kürşad, Kerem ve Elif'in babalarıdır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12 1989

Tecrübe: 30 yıl 9 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Fransızca
 • Arapça

Deneyimler

 • Hatay Dörtyol Devlet Hastanesı
  12 1989 - 08 2004
 • Özel İskenderun Gelişim Hastanesi
  08 2004 - 12 2012
 • Özel Yeni Hayat Hastanesi
  12 2012 - 07 2016
 • Özel İstanbul Hospital
  11 2017 - Şu Anda

Ödüller

 • TÜBİTAK Yayın teşvik ödülü (01.01.1995)

Doktor Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

MET..DIRIM

Kenan Yüce hocam bence Türkiye'de yeterince tanınmayan çok kıymetli bir değer. Kullandığı farklı yöntemler ile kabızlık probleminizin temel nedenini tespit edip sizi çözüme ulaştırıyor. Yıllardır birçok genel cerraha, praktoloji uzmanına, dahiliyeciye, gastroentereloga muayene oldum, ilaçlar içtim, diyetler uyguladım ama Kenan Yüce hocam sorunumu çözdükten sonra şunu söyleyebilirim ki hiçbiri sorunumun nereden kaynaklandığını tespit dahi edememişler. Kenan beye hem tedavi süreci için hem de bu süreçteki yakın ilgisi, samimiyeti ve güleryüzü için çok teşekkür ediyorum. 12-05-2020

nar..uz

Sevgili doktorum Kenan bey sayesinde mide balonu operasyonu geçirdim yaklaşık bir buçuk ay oldu ve bu süre zarfında 11 kilo verdim. Operasyonun ertesi günü hassas bir vücuda sahip olduğum için mide kanaması geçirdim ancak Kenan beyin müdahalesi ve ilgisiyle bu durumu kısa sürede atlattım. Her hangi bir kesik olmadan endoskopi ile 20 dk da kolayca biten bir operasyondu kendisinin işinde başarılı ve özgüvenli sayılı cerrahlardan olduğu kanatindeyim sağlığıma kavuşmama yardımıcı olduğu için çok teşekkür ederim.💯 16-03-2020

et..uk

Hocamızı Hatay Dörtyol Devlet hastanesinden tanıyorduk. İstanbul'da ikamet ettiğimiz bir zamanda zaten var olan hemoroid rahatsızlığım iyice arttı. Üniversite hastanesinde ameliyat oldum fakat hem makatta daralma oldu hemde rahatsızlığım geçmedi. Dayanılmaz acılarla 5 ay savaştım. En sonunda zaten tanıdığım Kenan Hocamızın da İstanbul da görev yaptığını öğrendim. Hemen iletişime geçtim. Adresi alıp hastaneye doğru yola çıktım. Oraya gittiğimde 7 yıl geçmiş olmasına rağmen eski enerjisini koruyan, son derece neşeli ve ilgili hocamıza durumu anlattım. Vaktin varsa hemen 1 saate ameliyata alayım seni dedi. Hiç tereddüt etmedim. 6 kişilik bir ekip eşliğinde hocamız ameliyatımı yaptı. Ameliyatın üzerinden tam 1 buçuk ay geçti. Ve sanki hayata yeniden başladım ve bir buçuk ay yaşındayım gibiyim. Ne ağrılarım kaldı ne de dışkılarken zorluk çekme.. Hayata geri döndüm diyebilirim. Allah sizlerden razı hocam. Sizin gibi insanlara Allah hep yardım etsin. Ne dileğiniz varsa kabul olsun. Saygı ve sevgilerimle hocam. Emeğinize sağlık. 08-08-2019

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Kenan Yüce tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Mide kucultme

  Mide ameliyatinin yan etkileri var midir, sizdeki ucreti nedir, emziren anne olabilir mi, kac gune kendine gelir, riskli midir

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Kenan Yüce

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Mide kucultme

  Mide ameliyatinin yan etkileri var midir, sizdeki ucreti nedir, emziren anne olabilir mi, kac gune kendine gelir, riskli midir

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Kenan Yüce

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Op. Dr. Kenan Yüce kimdir , telefon numarası nedir?
Op. Dr. K Yüce ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Op. Dr. Kenan Yüce için nasıl randevu alabilirim?
Op. Dr. K Yüce şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Op. Dr. Kenan Yüce nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Op. Dr. Kenan Yüce Birinci Internatıonal Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Op. Dr. Kenan Yüce hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Op. Dr. Kenan Yüce Genel Cerrahi, uzmanıdır. Ercp(endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi), Gaita testleri dışkı testleri, Bariatrik cerrahi, Guatr ameliyatı, Ercp(endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi), Fıtık cerrahisi; Kasık ve kesiyeri fıtıkları, Nüks Fıtıklar (Laparoskopik ve standart yöntemlerle), Mide küçültme, Pankreas cerrahisi, Kalın Bağırsak (Kolon) kanseri tedavisi, Anorektal bölge cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Anal Fissür (Makat Çatlağı), Kabızlık, İltihabi Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit), Ülseratif Kolit, ERCP hastalıkları konusunda çalışıyor.

Op. Dr. Kenan Yüce için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Op. Dr. Kenan Yüce muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Op. Dr. Kenan Yüce hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Op. Dr. K Yüce ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Op. Dr. Kenan Yüce hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Op. Dr. K Yüce hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.