Hastalarım, öğretmenlerimdir

Hastalarım, öğretmenlerimdir

Kabızlık derler, hepsinin hikayesi farklı, kimisi hiç dışkılama ihtiyacı hissetmiyorum.

Bakıyorum, karnım şişiyor, geriliyor, rahatsız oluyorum; On güne bir tuvalete gidiyorum. Diğeri, ben günde 5-6 defa gidiyorum, dışkımda aslında yumuşak ama çıkartamıyorum.

Makatın ağzında tıkanıp kalıyor. Sanki makatımda devamlı top gibi bir şey gezdiriyorum gibi hissediyorum. Çıkartabilsem rahatlayacağım. Bazen parmak yardımı ile tuvaletimi yapabiliyorum. Diğeri doktor bey, dışkım taş gibi, parça parça, keçi pisliği gibi çıkartıyorum.

Kabızlık toplumda ne kadar yaygın...

Kaç hasta duydu acaba "KOLON GEÇİŞ ZAMANI ÖLÇÜMÜ"nü ? Kaç çeşit tıp var, kaç çeşit uzman... Bizi yetiştirenler ustalarımız, hocalarımız; olgunlaştıran ise hastalarımız.

Bu makale 10 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

1959 yılında, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Babası Merhum Yakup bey, Annesi Nimet hanımdır. Semih, Sedat, Sermin (Sevil) ve Merhum Necdet'in ağabeyleridir. İlkokulu Yahyalı'da, Ortaokulu Ürgüp'te, Liseyi Kayseri Lisesi'nde okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Afyon Sincanlı sağlık ocağında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra 1989 yılında Dörtyol Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Görevi sırasında bir süre Başhekimlik yaptı. Askerlik görevini 1993 yılında Etimesgut Hava Hastanesinde yaptı. Laparoskopik Cerrahi eğitimini İstanbul Üniversitesi'de (ODVİM) aldı. 2005 yılında İskenderun'da hizmete açılan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi'ne Yönetim Kurulu Başkanlığı ve genel koordinatör ...

Etiketler
Anal hastalıklar
Op. Dr. Kenan Yüce
Op. Dr. Kenan Yüce
İstanbul - Genel Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube