Dyt. Ayşe Duran

Diyetisyen - Antalya
5.0

Bölgesel Yağlanma Ve Kilo Kontrolü, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Kemoterapide beslenme

5.0

“Merhabalar, Ayşe hocamı bir diyetisyen değişikliği nedeni ile 5 yıl önce 16 yaşımda , "diyetten çok ...” Devamı

Dyt. Ayşe Duran

Diyetisyen Ayşe DURAN 1991 yılında Isparta’ da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Isparta'da bitirmiş, lise eğitimimi Isparta Yalvaç Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini, İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 2013 yılında başarı ile mezun olarak ‘’ Diyetisyen’’ ünvanı almıştır.

Lisans eğitimi boyunca içinde yer aldığı stajlar ve diğer çalışmaları sayesinde takım çalışması ve proje yönetimi konularında kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Eğitimi ve yaptığı stajlar süresince kendini;

Yeme Davranış Bozukluklarında Beslenme,

Diyabet ve Obezite de beslenme,

Hastalıklarda Beslenme,

Sağlıklı Kilo Denetimi,

Menapozda Beslenme,

Bebek ve Çocuklarda Beslenme,

Gebelerde Beslenme,

Emzikli Döneminde Beslenme,

Toplu Beslenme Sistemleri konularında kendini geliştirmiştir

Lisans eğitimini ''GEBE KADINLARIN MAKRO BESİN ÖGELERİ, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ, D VİTAMİNİ, OMEGA-3 YAĞ ALIMLARI İLE BESLENME BİLGİ VE ALIŞKANLIKLARI ARASINDA Kİ İLİŞKİNİN SAPTANMASI'' adlı bitirme teziyle tamamlayarak, hocalarının takdirini kazanmıştır.

2014 yılından bu yana Konya Özel Selçuklu Hastanesinin sorumlu diyetisyeni olarak görevine devam etmektedir. Bu sürede onlarca danışanının hayatına dokunarak, onların sürdürülebilir sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalarına destek olmaktadır.

Diyetisyen Ayşe DURAN multidisipliner çalışmanın daha verimli ve kalıcı olduğunu düşünerek, kilo verme / kilo alma / beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi süreçlerinde psikolog ve hekimlerle birlikte çalışmanın daha önemli olduğunun altını çizmektedir.

Dyt. Ayşe Duran A-Diet Clinic Antalya'da danışanlarına özel hizmet vermeye devam etmektedir.

Kilo verememe

Merhaba bi konuda size bişey danışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben 3 yıldır diyet yapıyorum fakat bir türlü kilo veremiyorum bütün diyetleri uyguladım halde veremedim ilk 2 günde kilo veriyorum sonra duraklıyo bir kilo dahi veremiyorum. Doktora gittim TSH sonucum1.56 çıktı kilo verememein sebebi bu olabilir mi yardımcı olabilir misiniz?

Dyt. Ayşe Duran

Dyt. Ayşe Duran tarafından cevaplandı

Merhaba, Öncelikle TSH değeri 0.4-4.0 aralığı normal kabul edilir. Serbest T3-T4, İnsülin, D vitam... Cevabı görmek için tıkla.

30 Ocak 2019 tarihinde cevaplandı.

Vejeteryan zayıflama

Ücret ne kadar ? Ve vejeteryan olan birine nasıl bi çizelge oluyor acaba (kımızı et beyaz et balık sucuk vs hiçbişey yemiyorsa örneğin

Dyt. Ayşe Duran

Dyt. Ayşe Duran tarafından cevaplandı

Merhaba, Vejeteryan ve vegan danışanlarımıza tüketmediği hayvansal proteinlerin karşılığını bitkis... Cevabı görmek için tıkla.

8 Ekim 2018 tarihinde cevaplandı.

Kolesterolyuksekligiy

Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#2071957) SORU Kolesterolyuksekligiy ) SORU Kolesterolyuksekligiy Hocam saygılar evvelki cevabınızı teşekkürler son tahlil sonucumu yorumlayıp önerimizi ihtiyacım var hdl 40ldl 140trig 240 tkol239hbac1 5.25 ldl ve trigleseriti düşürmek için ne yapabilirim gergin yarım saat yürüyorum başka ne yapabilirim haftada3yumurtagunde 10zeytin yiyorum kolesterol ilacı sersemlik unutkanlık yaptığı için kullanamıyorum son bir aydır kahvaltıda keçiboynuzu pekmezi ...

Daha Fazla
Dyt. Ayşe Duran

Dyt. Ayşe Duran tarafından cevaplandı

Merhaba yüz yüze görüşmek daha sağlıklı olacaktır. Profilimde ki numaran randevu alabilirsiniz. Ge... Cevabı görmek için tıkla.

4 Temmuz 2018 tarihinde cevaplandı.

Diyetisyen Ayşe Duran
Konyaaltı/Antalya
Hizmetler
Besin Alerjisi Takibi Diyabet diyeti Gıda intöleransı Kilo alma diyetleri Kilo verme diyetleri Devamı

İlgi Alanları

Bölgesel Yağlanma Ve Kilo Kontrolü Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Kemoterapide beslenme Yaşlı Beslenmesi Kadınlarda Adet Dönemi Ve Beslenme Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EA
Ezg*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Merhabalar, Ayşe hocamı bir diyetisyen değişikliği nedeni ile 5 yıl önce 16 yaşımda , "diyetten çok sıkıldım artık " dediğim anda tanıdım kendisini. Odaya ilk girdiğimde beni karşılaması öylesine etkili olmuştu ki "bıktım" dediğim o anın kurtaranı olmuştu. Sonrasında duruşu, konuşması, diyetisyenliği o kadar severek yapması ve bunu bizlere yansıtması benim geleceğimi belirledi diyebilirim, Birtanecik Ayşe Hocam sayesinde şuan bende bir diyetisyen adayıyım. İyi ki tanımışım diyorum, iyi ki hayatıma dokunmuş diyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

NT
Nur*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

38 kilo 1.68 boyunda 17 yaşındaydım Doktor Ayşe Hanımla tanıştığımda. Çok çok zorlu bir süreçti. Psikoloğa da yönlendirdi beni, ilk ay 1.5 kilo aldım sonra ayda 2-3 kilo arası almaya başladım. Şu an 51 kiloyum. Artık bedenimi seviyorum sayesinde. Ailemde çok mutlu. Bana çok büyük desteği oldu hakkı fazla. Tecrübeli, ilgili, nazik bir doktor Online olarak da görüşmeye devam ediyorum. Tavsiye ederim, kesinlikle.

FB
Fer*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Öncelikle yeni açtığınız kliniğiniz hayırlı, uğurlu olsun. SİZE ÇOK YAKIŞIR. Antalya çok isabetli bir karar olmuş. Yolunuz açık olsun. Çok yakında kapınızı çalacağım. Ben 10 ay önce gittim. Konya da çalışıyordu önceden. Şunu belirtmek isterim ki çalıştığı hastaneden nefret etmeme rağmen SIRF AYŞE HOCANIN GÜLER YÜZÜNE, BİLGİ VE TECRÜBESİNE GİTTİM. Sırf Ayşe hanım için o hastaneye katlandım...! İyi ki de gittim. Hayatımı değiştirdi. Buna FAZLASI İLE DEĞDİ. 156 kilo ile başladım. Evet yanlış yazmadım TAM 156 KİLOYDUM! Şu an 89.8 kiloyu gördüm :) herkese tavsiye ederim. ONLİNE diyetle devam ediyoruz. Ayşe hanımı bırakmak mümkün değil. Kendisi gibi tecrübeli bir diyetisyeni ben bir daha bulamam. Antalya kliniğine gidin. Kendisi çok tecrübeli. Dünyanın en iyi diyetisyeni ben emin oldum, sizde emin olursunuz. Çok iyi bir diyetisyen tavsiye ediyorum.

Asl*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Merhaba, Ayşe Hanıma ilk gittiğimde yaşının küçük görünmesine şaşırdım ve ne yalan söyleyeyim bende biraz görüntü önemli başaramayız diye düşündüm. Sonra tecrübe ve bilgilerini aktarmaya başlayınca ben ilk başta Kİ düşüncemden kendim utandım. Biraz zor bir kadınım. Çevremde iyi bilir beni. Hayatımda ilk kez bir kadın benim hayatımı değiştirdi ve düşüncelerimi yanılttı. Kendisini mutlaka tanıyın. 55 yaşında emekli öğretmenim. 84 kilodan 68 kiloya düştüm. Sayesinde çok sağlıklıyım ve artık kolesterol namına bir şey kalmadı. Lütfen gidip tanıyın bu tatlı kadını.

SA
Sel*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ayşe HANIMI internet araştırmalarım sonucu bulup gittim. Ben gut hastasıyım. Çok doğru diye bildiğim yanlışları düzeltmeme destek oldu. Mesela ben kepekli ekmek yiyordum hep kiloluyum diye meğer çok yanlışmış gut diyetinde. Diyet kişiye özgüdür kelimesinin hakkını veriyor. Direkt bir çıktı vermiyor mesela devlet hastanesinde ilgisiz diyetisyenler gibi. ( Benim gittiklerim hep ilgisizdi. Genelleme yapmıyorum ) Bana dakikalarca uğraştı hem anlattı hem yazdı. Emeğinin karşılığını fazlası ile veriyor. Randevuya gitmediğimde arıyor. Çok başarılı herkese tavsiye ederim.

Hat*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ayşe Hocayı ilçemizde arkadaşların tavsiyesi üzerine araştırdım. İlçemizin neredeyse yarısı Ayşe hocaya gidiyor başarılarını çok duydum. Benim lokantam var, düzensiz ve çok çeşitli yiyordum beni bile zayıflattıysa sizi hayli hayli zayıflatır :) Üstelik bende insülin direnci, şeker hastalığı, tansiyon, kolesterol ve menapoz var. İlk ay 6 kilo verim ödem ve yağ gitti sonra 3-4 kilo gitmeye başladı. Toplamda 34 kilo verdim. Bu zorlu yolculukta bana hep destek oldu bazen bırakmak istedim hemen motivasyon verdi kendisi çok tatlı ve SAMİMi. Mutlaka tavsiye ederim.

GS
Gül*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Doktor hanımı instagramda gördüm. Online diyet için başvurdum. Başta çok tereddütüm vardı Online diyet nasıl olacak diye. Meğer çok kolaymış bekleme sorunu yok randevu sıkıntısı zaman sorunu yok. Şahane oldu. Özellikle çalıştığım İçin zaman bulup gidemiyordum. Şimdi iş yerimde öğle arası oturduğum yerden Online diyet hizmeti alıyorum. Başlayalı 2.5 ay oldu toplamda 7.5 kilo verdim. Bu benim için büyük başarı. Online hizmetini herkese tavsiye ederim her gün soru sorabiliyorum ve çok ilgili.

ÇA
Çiğ*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ben, annem ve kardeşimle beraber gittik Ayşe Hocama. Daha önce hiç bir diyetisyen istememişti bizden direkt kan değerleri istedi. Ve kan değerleri sonucunda bende insülin direnci teşhisini koydu, adetim düzensizdi bunu da sordu bana ve hemen kadın Doğum doktoruna yönlendirdi meğer bende POLİKİSTİK OVER SENDROMU varmış. Kendisine duacıyım. Meğer çok önemli bir hastalıkmış. Şu an evlendim ve 1 çocuğum var. Sayesinde diyebilirim. Annem ve ablamda kilo verdi. Babam bizimle gelmemesine rağmen evde ki düzene göre o bile 8 kilo verdi :) ailecek hayatımızı etkiledi. Kendisine çok teşekkür ederiz.

GY
Gül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Başarılarının profesyonelce olduğunu duyduğum İçin kendisini tercih ettim ve hiç yanılmadım. Fakat çalıştığı hastanede ciddi otopark sorunu ve randevu ile ilgili sorun vardı buna rağmen, evimle bulunduğu hastanenin 30 dk uzak olmasına rağmen Ayşe Hanımı tercih ettim. Hiç pişman olmadım tek bir gün bile. Benim bakış açımı, hayatımı değiştirdi. 18 kilo verdim, hepsi yağdan. / kere sesteysen Doğum yapmama rağmen göbeğim dümdüz oldu. Herkese ismini verdiniz Meğer porsiyonları hiç bilmiyormuşum öğretti bana. Şimdi kendi kliniğini açtı ve ilk işim ta Konya’dan kalkıp iş yerine gidip ziyaret etmek oldu. Çok güzel bir klinik açmış kendisi çok azimli, başarılı ve güzel bir diyetisyen. Allah yolunu, bahtını açık etsin. Kendisine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

EY
Emi*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ayşe ablayı staj yaptığım işyerimde ki patrondan duydum. Kendisi gitti ve 40 kiloya yakın verdi. Biz çok şaşırdık Batuhan beyin böylesine değişimine. Bende gittim. Yaşım 18. Kendisi benim ablam gibi oldu kendisine abla dememe izin verdi ve çok sıcak kanlı. Ben biraz yavaş verdim çünkü çok kaçamak yapıyorum :) Buna rağmen ayda 3 kilodan daha az vermedim çünkü bana bir çok kaçamak yaptığım günlerde telafi diyetleri verdi. Şu an Online diyet ile devam ediyoruz. Kendisini çok çok çok seviyorum.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Ayşe Duran ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Ayşe Duran için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Ayşe Duran nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Ayşe Duran Diyetisyen Ayşe Duran A diet clinic bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Ayşe Duran hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Ayşe Duran Diyetisyen uzmanıdır. Bölgesel Yağlanma Ve Kilo Kontrolü, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Kemoterapide beslenme alanlarında hizmet veriyor ve Besin Alerjisi Takibi, Diyabet diyeti, Gıda intöleransı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube