Prof. Dr.

Nedim ARDA

Kulak, Burun, Boğaz hastalıkları (KBB) - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kulak Hastalıkları, Gırtlak Ve Ses Hastalıkları, Burun Hastalıkları, Türbinektomi(nazal hava yolu cerrahisi), Tonsillektomi, Timpanoplasti ( kulak zarı değişimi)... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

1227 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Submandibula

  Merhaba sayın hocam öncelikle kolay gelsin . bende bogaz kısmının sağ tarafında aniden şişlik oluştu .hastaneye gittiğimde ultrasona yönlerdiler.sonuç olarak sağ submandibular gland parankimi heterojen hipoekoik olup gland da duktus çapı 4 mm artmıştır diye bi durum çıktı . hekim tükürük bezi iltiha... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nedim ARDA

  Prof. Dr. Nedim ARDA

  Bu durum bizim siyaloadenit dediğimiz tükrük bezi iltihabı ve genellikle tükrük bezinin cerrahi olarak çıkarılması gerekmektedir

 • Gömülü bademcik

  Hocam 32 yaşındayım. çocukluğum hastalıklarla geçti, boğaz ağrısı, faranjit, sinüzit, orta kulak iltihabı. kendime dikkat etmeyi öğrendikten sonra sadece grip ve faranjit oluyorum kış aylarında. ancak senelerdir yoğun bir ağız kokusu çekiyorum, sigara içtiğim dönemde bu koku fark edilmiyordu ancak s... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nedim ARDA

  Prof. Dr. Nedim ARDA

  Ağız kokusuna bademcikler neden olabilir. ancak muayene etmeden kesin bir şey söyleyemem.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Nedim ARDA Kimdir?

Prof. Dr. Nedim ARDA, 1964 yılında Kırklareli'nde doğmuştur. Lise eğitimini Ankara Fen Lisesi'nde bitirdikten sonra 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başlamıştır. 1988 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1990-1993 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Bölümü'nde yapmıştır. Ayrıca, İtalya Messina’da Observer olarak yurtdışı çalışmalarında bulunmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1990-1993 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi KBB bölümünde Asistan olarak, 1994-2009 yılları arasında ise Ankara Numune Hastanesi KBB Başasistan olarak ve Özel Medicana International Ankara Hastanesi'nde KBB Uzmanı olarak görev yapmış olan  Prof. Dr. Nedim ARDA, 2005 yılında Doçent Doktor unvanı almıştır. 2009 2014 yılları arasında ise KBB Bölümü Direktörü olarak idari görev yürütmüştür.

Prof. Dr. Nedim ARDA, mesleki çalışmalarına Liv Hospital Ankara KBB Bölümü'nde Bölüm Başkanı olarak devam etmesinin yanı sıra Çankaya'da bulunan Özel Koru Hastanesi'nde hastalarını kabul etmekten memnuniyet duymaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce, az derecede Almanca ve İtalyanca bilmekte olan Prof. Dr. Nedim ARDA, Ankara Fen Liseliler Derneği, Türk KBB Derneği, Ankara KBB Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği üyesi ve Pediatrik Otorinolaringoloji Derneği ile Allerji Derneği'nin Kurucu Üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA DISKAPI YILDIRIM BEYAZIT EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

Hobiler

 • Kitap okumak
 • Maket yapmak
 • Müzik dinlemek

İletişim bilgileri


Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Nedim ARDA tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.