Radyofrekans(termokoagülasyon)

Radyofrekans(termokoagülasyon)

TERMOKOAGÜLASYON(RADYOFREKANS): 1 mm.altında çapı olan varislerde güvenle uygulanan,lazerden çok daha düşük ısıda çalıştığından yanık yapmayan ve lazer gibi yeni telenjiektazik varisler oluşturmayan Termokoagülasyon yöntemi günübirlik tedavi yöntemlerinden bir diğeridir.

Radyofrekans esası ile çalışan ve vücudun her bölgesinde hatta yüzdeki kılcal ağlarda bile güvenle kullanılan TC 3000 cihazı yalnızca damar müdahalelerine özel olarak geliştirilmiştir.

Skleroterapi ve Radyofrekans sıklıkla birbirlerini takip eden kombine tedaviler olarak kullanılır. Bu iki tedavi yönteminin kombinasyonu sağlıklı bir dolaşım sistemine geri dönüşü sağlarken estetik kaygıları da ortadan kaldırarak hasta memnuniyetini en üst düzeye taşır.

Etkinliği,kalıcı tedavi olma özelliği ve en önemlisi de güvenilirliği kanıtlanmış konforlu yöntemlerdir. Her iki tedavi de yaz , kış her mevsimde rahatlıkla uygulanabilir. Bu yöntemlerle tedavi olma aşamalarını geçen varislerde ise günümüzün gelişmiş tıbbi teknolojisi ile gerçekleştirilen EndovenözLazer, Endovenöz Radyofrekans ve Endovenöz Glue teknikleri de kullanılabilen cerrahi yöntemlerdir.

Varis ve venöz yetersizlik önemli ancak tedavi edilebilir bir damar hastalığıdır ancak teşhisin doğru konulması,detaylı tetkiklerle sınıflandırmasının yapılması uygun ve kalıcı tedavi şeklinin seçiminde çok önemlidir. Sağlıcakla kalın.

Bu makale 10 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Mehmet Okan Özdemir

İlköğrenimimi Ankara Gazi Osman Paşa İlkokulunda, Ortaokul ve Lise öğrenimimi 1972-1979 yılları arasında T.E.D Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bursa  Tıp Fakültesini kazandım. 1985 yılında Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra zorunlu hizmetimi 1985-1987  yılları arasında Rize Fındıklı Verem Savaş Dispanseri Başhekimi olarak sürdürdüm. 1987-1992 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştım ve 1992 yılında uzman olarak SSK Bursa Bölge Hastanesinde Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olarak göreve başladım.Bu sürenin önemli bir bölümünde Klinik Sorumlusu ve İSO Kalite Eğitmeni olarak görev yaptım. Askerliğimi İzmir Hatay 8OO Yataklı Askeri Hastanede tamamladıktan sonra kesintisiz olarak 17 yıl çalıştığım  Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde ...

Etiketler
Radyofrekans uygulaması
Op. Dr. Mehmet Okan Özdemir
Op. Dr. Mehmet Okan Özdemir
Bursa - Kalp Damar Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube