Prof. Dr. Ümit İnan

Göz Hastalıkları - İzmir
4.9

Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı), Makula Deliği, Makula Ödemi

“Mükemmel muayene detaylı anlatım can hastanesindeki muayenesinden çok memnun kaldım” Devamı

Prof. Dr. Ümit İnan

Prof. Dr. Dr. Ümit İNAN 2022 yılında İzmir Özel CAN Hastanesinde hizmet vermeye başlamıştır. İlk-Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Dr. Ümit İNAN, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun olmuş, Göz Hastalıkları ihtisasını Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1999 yılında tamamlamış, aynı yıl Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda “Yardımcı Doçent Doktor” olarak göreve başlamıştır.

Dr. Ümit İnan 2004 yılında “Doçent Doktor” ve 2009 yılında “Profesör Doktor” olarak atanmıştır. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 100’den fazla bilimsel araştırma makalesi bulunmaktadır. Prof. Dr. Ümit İNAN, Türk Oftalmoloji Derneği Vitreoretinal Cerrahi Birimi ve Tıbbi Retina Birimi aktif üyesi olup aynı zamanda uluslararası göz derneklerinden American Academy of Ophthalmology (AAO),  “The American Society of Retina Specialists (ASRS)”, “The European Society of Vitreoretinal Specialists (EVRS)”, “The European Retina, Macula and Vitreous Society (EURETINA)” ve “the Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO)” derneklerinin üyesidir. Özel İlgi alanı Retina Hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavileri, üveit ve göz travmalarıdır. Diabetik Retinopati, Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu (Sarı Nokta Hastalığı) ve Retina Dekolmanı üzerine klinik çalışmaları bulunmaktadır.

Dr. Ümit İNAN şu anda görev yaptığı Özel CAN Hastanesinde ayrıca Katarakt Cerrahisi, Göz içi Lens Uygulamaları, Lazer Cerrahisi ve Glokom konularında da hastalara göz sağlığı hizmeti sunmaktadır. Dr. İnan hayatını iyi bir klinisyen hekim-cerrah, bilim adamı, eğitici ve iyi bir insan olmaya adamıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Biography

Professor Umit Inan is an expert in the field of Ophthalmology and a Turkey trained surgeon who offers both general and specialist ophthalmological care. Professor INAN is the head of Retina Clinic of Can Hospital-İzmir/Turkey. He graduated from Ege University Faculty of Medicine. After the residency period of Ophthalmology at Celal Bayar University Medical School, he appointed as an Assistant Professor of Ophthalmology at Kocatepe University Medical School Department of Ophthalmology. 

Professor Inan founded vitreoretinal Surgery Unit at the Department of Ophthalmology in Kocatepe University Medical School. He was assigned as a professor in 2009. He worked at this clinic for about 18 years. He worked in the field of vitreoretinal surgery and medical retina in ParkHayat Hospital. He has been working at İzmir Can Hospital since 2022. He has served as a speaker on medical and surgical retinal education programs. He is a member of national and international ophthalmological societies including AAO, ASRS, ARVO, EVRS, EURETINA. He has authored or co-authored more than 100 published national and international peer-reviewed scientific papers.

Professor Inan is passionate about research and education on medical and surgical retinal diseases. Clinical, innovative and longstanding research has ever been a pursuit in his academic career. His lifeline has been to strive to be a tremendous asset to his profession by devoting all his time and life to becoming an excellent physician, teacher and a good person. He is married and have three children.

Ataşehir, 8019/16. Sk. No:18 Çiğli/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Akıllı mercek ameliyatı Akıllı lens ameliyatı Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri Behçet hastalığı Cross linking (çapraz bağlama) Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Dr. Ümit İNAN 2022 yılında İzmir Özel CAN Hastanesinde hizmet vermeye başlamıştır. İlk-Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Dr. Ümit İNAN, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun olmuş, Göz Hastalıkları ihtisasını Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1999 yılında tamamlamış, aynı yıl Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda “Yardımcı Doçent Doktor” olarak göreve başlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNIVERSITESI

Uzmanlık Aldığı Kurum

CELÂL BAYAR ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.1999
Deneyim: 23 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı) Makula Deliği Makula Ödemi Retina Cerrahisi Retina Dekolmanı Devamı

Deneyimler

İzmir Özel Can Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği (2022 - Devam ediyor)
Afyon ParkHayat Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği (2017 - 2022)
Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Kliniği (1999 - 2017)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 77 53

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.9

Zamanlama

4.9

İlgi

4.9

Ortam

4.9
DK
DİL*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
15 saat önce
İzmir Özel Can Hastanesi

Mükemmel muayene detaylı anlatım can hastanesindeki muayenesinden çok memnun kaldım

EB
EDA B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
16 saat önce
Retina
İzmir Özel Can Hastanesi

Ümit hoca çok nazik çok ilgili bir hekimdi kendisine çok teşekkür ediyorum

OP
OĞU*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri
İzmir Özel Can Hastanesi

Super bir hoca. Izmir boyle kiymetli hekimleri tutmayi basarmali. Tum tedavilerim icin istanbula giderken ara ara izmir hekimleri ile karsilasiriz. Hoca isinde cok iyiydi. Can hastanesini de tebrik ederim Hocaya sahip cikmalarinida tavsiye ederim Oguz piynar izmir

PT
PER*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19 gün önce
Katarakt ve refraktif cerrahisi
İzmir Özel Can Hastanesi

Annemin ameliyat için gidildi annem çok stresli idi Dr bey ve çalışanlar tarafından cok rahatlatıcı bilgi verildi annem bugüne kadar hiç bu kadar mutlu olmadı ameliyat nasil geçtiğini anlamadi cok iyi bir şekilde aynı gün hastaneden ayrıldık

AT
AYŞ*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
20 gün önce
Sarı nokta hastalığı (yaşa bağlı makula dejenerasyonu)
İzmir Özel Can Hastanesi

Doktor ve yardimci persinel çok ilgili , ödediğim fark ücreti çok fazla

CU
CAN*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21 gün önce
Multifokal göz içi lensleri
İzmir Özel Can Hastanesi

Son derece ilgili , nazik,güven veren bir uzman ve ekibi ile karşılaştığım için kendilerine teşekkür ediyorum..

ME
MUH*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21 gün önce
İzmir Özel Can Hastanesi

Oldukça net beyefendi bir kişilik. Oğlumun ve benim gözümde bulunan inatçı bir enfeksiyonu teşhis ve tedavisiyle yeneceğiz inşallah. Iyi ki böyle hekimlerimiz var. Teşekkürler.

EA
ESR*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
23 gün önce
İzmir Özel Can Hastanesi

Tavsiye üzerine gittim ve gerçekten çok memnun kaldım. Çok uzun yıllardır gözlük kullanan ve düzenli doktora giden biri olarak ilk kez bu kadar detaylı muayene edildim ve bilgi aldım. Doktor beye açıklamaları, saygılı yaklaşımı, her ihtimali değerlendirerek muayene edişi için, yardımcısına da bu süreçteki yönlendirmeleri için özellikle teşekkür ederim.

DT
DER*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
24 gün önce
İzmir Özel Can Hastanesi

Bu kadar hastasıyla ilgilenen doktor ilk defa gördüm

AY
AYŞ*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
30 gün önce
İzmir Özel Can Hastanesi

Teşekkürler çok ilgili ve bilgilendiriciydı . Teşekkürler

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ümit İnan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ümit İnan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ümit İnan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ümit İnan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747753

Prof. Dr. Ümit İnan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ümit İnan İzmir Özel Can Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ümit İnan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ümit İnan Göz Hastalıkları uzmanıdır. Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı), Makula Deliği, Makula Ödemi alanlarında hizmet veriyor ve Akıllı mercek ameliyatı, Akıllı lens ameliyatı, Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube