Prof. Dr. Seher AKBAŞ

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Duygudurum Bozuklukları, Otizm

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Ahmet Adnan saygun cd., canan sk., no:5 Ulus  Beşiktaş, İstanbul
Liv Hospital

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Seher AKBAŞ Hakkında

Seher AKBAŞ Kimdir?

Prof. Dr Seher AKBAŞ, 18 Şubat 1969 tarihinde doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan almış ve Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı  olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında, 2002 yılında Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde, 2002-2003 yılları arası Kocaeli Devlet Hastanesi'nde çalışmıştır. 2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalını kurmuş ve öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında aynı anabilim dalında doçent ünvanını almıştır. 2015 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapmaya başlamış, aynı hastanenin Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları eğitim kliniğini kurmuştur. Aynı süre içinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Çocuk ve Ergenlerde Madde Bağımlılığı Kliniğini (ÇEMATEM) yönetmiştir.Mesleki çalışmalarına Liv Hospital'de devam etmektedir.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ, Türk Tabipleri Birliği Samsun Tabip Odası, Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği, 2011-2013 Yeterlilik Yürütme Kurulu Üyesi, Yeterlilik Sınav Alt Komisyonu Üyesi, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum
 • TRAKYA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05 1997

Tecrübe: 19 yıl 11 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir
  05 1997 - 03 2002
 • 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Samsun
  07 2003 - 05 2015
 • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği
  05 2015 - 04 2017
 • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Kliniği
  05 2015 - 04 2017
İlgilendiği Hastalıklar
 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 • Duygudurum Bozuklukları
 • Otizm
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • İnternet Bağımlılığı
Tedaviler
 • Psikodinamik psikoterapi
 • Aile ve Çocuk Danışmanlığı
 • Çocuk depresyon ölçekleri
 • Çocuk kaygı ölçekleri
 • Çocuk terapisi
Ödüller
 • 1. Bağımlılık Dergisi Prof. Dr. Ertaç İlkay Araştırma İkincilik Ödülü. (2005).  Akbaş S., E. Tütüncü, M. Tamar, H. Çoşkunol ve H. Kesikçi. Tip I ve Tip II alkolik çocuklarındaki psikopatoloji. Journal of Dependence Bağımlılık Dergisi 3 (5);101-106,2004 (15.01.2004)
 • 2. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay- En iyi araştırma posteri üçüncülük ödülü (2008). Akbaş, S., A. Turla A., A. Şenses, Ö. Böke ve K. Karabekiroğlu, (2008). Adli Olarak Başvuran Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Özellikleri]. 18. Ulusal Çocuk ve E (15.01.2008)
 • 3. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay- En iyi araştırma posteri ikincilik ödülü (2007). Karabekiroğlu K., A. Rodopman-Arman, P. Ay, M. Özkesen, S. Akbaş, G.N. Taşdemir, Ö. Böke ve Y. Pekşen, (2007). Kısa 1-3 Yaş Sosyal Duygusal Değerlendirme Ölçeği (K/ (15.01.2007)
Hobiler
 • Sinema
 • Şiir
 • Doğa gezileri

Seher AKBAŞ Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 26-04-2021

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Seher AKBAŞ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Seher AKBAŞ Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Atarax kullanimi

  Merhaba doktor hanım ciddi uyku sorunu olan bebegime 1.5 2 ay kadar aralikli olarak atarax verebilir miyim yan etkisi olur mu kendisi 20 aylik hicbir şekilde derin uyuyamıyor 1.5 2 ay sonra uyku danışmanlığı almayı planliyoruz

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Seher AKBAŞ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • 5 yaşında oğlum toplu komutlara tepki vermiyor

  Merhabalar. 5 yaşına girmeye 3 ayı kalan oğlum toplum içinde komutlara tepki vermiyor. ana okulunda yapamadı okuldan aldım. normalde her hangi bir çocukla oynuyor eğleniyor konuşuyor ama ana okulu etkinlik gibi yerlerde konutlara uymuyor. mesela ozdilek avm de kral şakır in gösterisine gittik sırada... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Seher AKBAŞ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Seher AKBAŞ Videoları

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Seher AKBAŞ kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. S AKBAŞ ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. S AKBAŞ şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ Liv Hospital bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Psikodinamik psikoterapi, Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Çocuk depresyon ölçekleri, Çocuk kaygı ölçekleri, Çocuk terapisi, Çocuklarda yeme bozukluğu, Çocuklarda zeka testi, Dikkat testleri, Duygu Durum bozuklukları manik, Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi alanlarında hizmet veriyor ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Duygudurum Bozuklukları, Otizm, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, İnternet Bağımlılığı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Seher AKBAŞ muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. S AKBAŞ ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. S AKBAŞ hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.