Prof. Dr. Seher AKBAŞ, İstanbul, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Prof. Dr. Seher AKBAŞ

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Duygudurum Bozuklukları, Otizm

Randevu Al 0 (850) 811 74 90Soru Sor

Doktorun Adresi

Ahmet Adnan saygun cd., canan sk., no:5 Ulus  Beşiktaş, İstanbul
Liv Hospital

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Seher AKBAŞ Hakkında

Seher AKBAŞ Kimdir?

Prof. Dr Seher AKBAŞ, 18 Şubat 1969 tarihinde doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan almış ve Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı  olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında, 2002 yılında Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde, 2002-2003 yılları arası Kocaeli Devlet Hastanesi'nde çalışmıştır. 2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalını kurmuş ve öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında aynı anabilim dalında doçent ünvanını almıştır. 2015 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapmaya başlamış, aynı hastanenin Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları eğitim kliniğini kurmuştur. Aynı süre içinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Çocuk ve Ergenlerde Madde Bağımlılığı Kliniğini (ÇEMATEM) yönetmiştir.Mesleki çalışmalarına Liv Hospital'de devam etmektedir.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ, Türk Tabipleri Birliği Samsun Tabip Odası, Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği, 2011-2013 Yeterlilik Yürütme Kurulu Üyesi, Yeterlilik Sınav Alt Komisyonu Üyesi, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • EGE ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05 1997

Tecrübe: 19 yıl 11 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir
  05 1997 - 03 2002
 • 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Samsun
  07 2003 - 05 2015
 • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği
  05 2015 - 04 2017
 • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Kliniği
  05 2015 - 04 2017

İlgilendiği Hastalıklar

 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 • Duygudurum Bozuklukları
 • Otizm
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • İnternet Bağımlılığı

Tedaviler

 • Psikodinamik psikoterapi
 • Aile ve Çocuk Danışmanlığı
 • Çocuk depresyon ölçekleri
 • Çocuk kaygı ölçekleri
 • Çocuk terapisi

Ödüller

 • 1. Bağımlılık Dergisi Prof. Dr. Ertaç İlkay Araştırma İkincilik Ödülü. (2005).  Akbaş S., E. Tütüncü, M. Tamar, H. Çoşkunol ve H. Kesikçi. Tip I ve Tip II alkolik çocuklarındaki psikopatoloji. Journal of Dependence Bağımlılık Dergisi 3 (5);101-106,2004 (15.01.2004)
 • 2. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay- En iyi araştırma posteri üçüncülük ödülü (2008). Akbaş, S., A. Turla A., A. Şenses, Ö. Böke ve K. Karabekiroğlu, (2008). Adli Olarak Başvuran Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Özellikleri]. 18. Ulusal Çocuk ve E (15.01.2008)
 • 3. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay- En iyi araştırma posteri ikincilik ödülü (2007). Karabekiroğlu K., A. Rodopman-Arman, P. Ay, M. Özkesen, S. Akbaş, G.N. Taşdemir, Ö. Böke ve Y. Pekşen, (2007). Kısa 1-3 Yaş Sosyal Duygusal Değerlendirme Ölçeği (K/ (15.01.2007)

Hobiler

 • Sinema
 • Şiir
 • Doğa gezileri

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 74 90

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Seher AKBAŞ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Atarax kullanimi

  Merhaba doktor hanım ciddi uyku sorunu olan bebegime 1.5 2 ay kadar aralikli olarak atarax verebilir miyim yan etkisi olur mu kendisi 20 aylik hicbir şekilde derin uyuyamıyor 1.5 2 ay sonra uyku danışmanlığı almayı planliyoruz

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Seher AKBAŞ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • 5 yaşında oğlum toplu komutlara tepki vermiyor

  Merhabalar. 5 yaşına girmeye 3 ayı kalan oğlum toplum içinde komutlara tepki vermiyor. ana okulunda yapamadı okuldan aldım. normalde her hangi bir çocukla oynuyor eğleniyor konuşuyor ama ana okulu etkinlik gibi yerlerde konutlara uymuyor. mesela ozdilek avm de kral şakır in gösterisine gittik sırada... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Seher AKBAŞ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Bilgilendirici Videoları

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Seher AKBAŞ ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 74 90

Prof. Dr. Seher AKBAŞ için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Seher AKBAŞ için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ Liv Hospital Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Psikodinamik psikoterapi, Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Çocuk depresyon ölçekleri, Çocuk kaygı ölçekleri, Çocuk terapisi, Çocuklarda yeme bozukluğu, Çocuklarda zeka testi, Dikkat testleri, Duygu Durum bozuklukları manik, Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi alanlarında hizmet veriyor ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Duygudurum Bozuklukları, Otizm, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, İnternet Bağımlılığı hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Seher AKBAŞ için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Seher AKBAŞ muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Seher AKBAŞ hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Seher AKBAŞ hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.