Prof. Dr. Mehmet Baykara

Üroloji - Antalya
5.0

Prostat Kanseri, Mesane (İdar Kesesi) Kanseri, Radikal Sistektomi

“Beni ameliyat eden Mehmet Baykara'ya çok teşekkür ederim. Prostatı olanlar Mehmet Baykara'nın güvenl...” Devamı

Prof. Dr. Mehmet Baykara

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1974 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1976 - 1981 yılları arasında F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heillbronn Akademi Hastanesi'nde tamamlayarak Üroloji uzmanı olmuştur.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ''Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör'' unvanlarını alarak hasta kabulü yapan Prof. Dr. Mehmet BAYKARA, mesleki gelişim anlamında bir çok eğitim ve kurs tamamlamıştır. Mesleki çalışmalarına Antalya'da bulunan Özel Anadolu Hastanesi'nde devam etmektedir.

Yurtdışı Eğitim

1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Uzmanlık Eğitimi,
1989 Temmuz Mainz J. Gutenberg Üniversitesi Üroloji Kliniği,
1992 Temmuz Heidelberg Üniversitesi Mannheim Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği,
2002 Ağustos Wayne State Üniversitesi - Detroit ABD,
2002 Eylül – Ekim Mayo Clinic Rochester - Minnesota ABD. de misafir öğretim üyesi

İdari Görevleri

1989 – 1991 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği
1992 - 1994 Antalya Tabip Odası Onur Kurulu Üyesi
1994 - 1996 Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi
1996 – 1997 Akdeniz Üniversitesi Hastane Başhekimliği
1998 – 2005 Üroloji Anabilim Dalı Başkanlığı
1997 – 2004 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

Diğer Görevleri

Tıp Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi “Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu” çalışma grubu üyeliği
Üroloji Anabilim Dalı Uzmanlık Dalları Eğitim ve Müfredat Komisyonu YÖK Üyeliği
Türk Üroloji Derneği Yeterlilik Kurulu Akreditasyon ve Çekirdek Eğitim Programı
Hazırlama Komisyonu Başkan Yardımcılığı
Türk Üroloji Dergisi Bölüm Editörlüğü

Özel Lara Anadolu Hastanesi
Güzeloba Mah.Havaalanı Bulvarı 2246 Sok.No:5 Muratpaşa/Antalya
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Robotik cerrahi Rekonstrüktif üroloji Penis eğriliği (penil rotasyon) tedavisi Yapay mesane Radikal prostatektomi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Oyun Odası Sgk Anlaşmalı Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1974 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1976 - 1981 yılları arasında F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heillbronn Akademi Hastanesi'nde tamamlayarak Üroloji uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.1976
Deneyim: 46 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Prostat Kanseri Mesane (İdar Kesesi) Kanseri Radikal Sistektomi Erkeklerde İdrar Kaçırma İdrar Yolu Enfeksiyonu Devamı

Deneyimler

Özel Lara Anadolu Hastanesi (2017 - Devam ediyor)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi (1983 - 2016)
Almanya Heidalberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Uzmanlık Eğitimi (1976 - 1981)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 433 39 91

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
OK
Osm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
17 gün önce
Laparoskopik prostatektomi
Özel Lara Anadolu Hastanesi

Beni ameliyat eden Mehmet Baykara'ya çok teşekkür ederim. Prostatı olanlar Mehmet Baykara'nın güvenli ellerine teslim olabilir. Çok başarılı bir doktor.

OK
Osm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Laparoskopik prostatektomi
Özel Lara Anadolu Hastanesi

25 Ekim 2022 tarihinde Prof. Dr. Mehmet Baykara tarafından ameliyat edildim. Doktorun ilgisinden alakasından ve ameliyat sonucundan çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim.

FA
Fey*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
İdrar yolu darlıkları
Özel Lara Anadolu Hastanesi

Birkaç yıldır prostata bağlı işeme şikayetlerimden dolayı Üniversiteden tanıdığım Mehmet Hocam tarafından ilaçla tedavi ediliyordum. Prostat ilaçlarımı düzenli kullanmama rağmen 3-4 aydır idrar şikayetlerimde artma ve PSA kan tahlilimde yükselme olunca PSA yükselmesinin kanser belirtisi olacağını bildiğim için hemen Mehmet hocama gittim. İdrar yolu iltihabı ve Prostatın çok büyüdüğünü(150gr), ani PSA yükselmesinin buna bağlı olabileceğini söyledi. Hemen iltihap tedavisine başladık. Şikayetlerimde biraz azalma oldu ve PSA normale döndü ancak işeme sonrası idrar kesesinde çok idrar kaldığını,kanser olmadığımı ama prostatın çok büyüdüğün artık amaliyat olmam gerektiğini söyledi. 2 saat süren açık prostat ameliyatı oldum beş gün sonra taburcu oldum. yedinci günde sonda alındı. İlk birkaç gün işerken biraz yanma oldu.Şimdi gençlikdeki gibi tekrar normal idrar yapmaya başladım. Mehmet hocamdan Allah razı olsun kendisiyle ilgili çok iyi bir doktor olduğunu biliyordum ve çok şükür iki saatlik ameliyattan sonra tekrar yıllarca süren işeme şikayetlerimden tamamen kurtuldum.

MY
Meh*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Sistoskopi
Özel Lara Anadolu Hastanesi

Üç ay önce trafik kazası geçirdim. Leğen kemiğimin kırıldığı ve aşağı idrar yolunun koptuğu söylendi. İdrar yapamadığım için acil olarak göbek altından idrar kesesine sonda konuldu. Leğen kemiği meliyatı için Antalya Lara Anadolu hastanesinde doktor Batur Işık Hoca’ya ameliyat oldum. İdrar yolu ameliyat için bana Prof.Dr Mehmet Baykara hocayı önerdi. Mehmet hocaya muayene olduk idrar yolunun filmini çektikten sonra bana üç ay sonra ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Üç ay sonra Mehmet hocaya 4 saat süren bir zorlu ameliyattan sonra idrar yolunun kopan ve kapanan kısmına çıkartıp tekrar uç uca birleştirildiğini ve göbek altındaki sondanın alındığını söyledi. 15 gün sonra sonda alındı ve çok şükür eskiden olduğu gibi tekrar idrar yapmaya başladım. Cinsel ilişkide sorun olabileceği söyleniyordu çok şükür orada da bir sorun olmadı ve Mehmet hocam çocuğumun da olabileceğini söyleyince dünyalar benim oldu. Gerçekten söylendiği gibi eşi benzeri olmayan bir doktor Mehmet Hocam. Bu zamana kadar hiç bir doktorun bu kadar ilgi ve alakali olduğunu yanımda olduğunu hissetmemiştim. Beni eski sağlığıma kavuşturduğu için kendisine çok minnettarız. Sağ olsun var olsun. Allah sevdiklerine hastalarına bağışlasın.

TZ
Tey*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Endoskopik üreter taşı tedavisi
Özel Lara Anadolu Hastanesi

Üç il önce Baküde sağ böyrümdeki ağrı nedeniyle çekilen tomografide sağ böbreğimi tamamilə dolduran 6x7 cm büyüklükte daş buldular. Antalyada Tib Fakültesinde okuyan oğlumun hocası Prof Dr Mehmet Baykaraya başarılı bir ameliyat oldum. Böbreğimden bir avuc dolusu daş çıktı. Böbreğim tekrar normal çalışmaya başladı. İki ay önce bu defa sol böbreğimde şiddetli ağrı olmaya başladı. Filmde böbrek kanalında 13x9 mm daş görüldü. Böbreğimde de şişme olunca yine Mehmet Hocanın yanına getdik. İdrar yolundan girerek daşı kırıp aldı. Bir gün sonra ayağa kalkarak taburcu oldum. Şimdi çox şükür bir şikayetim yok. Mehmet Hocamdan hem hekim kimi hem de insan kimi Allah razı olsun.Elleri dərd görmesin.

Orh*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sevgili Prof. Dr. Mehmet Baykara ağabeyimi, hem kişisel olarak ve hem de hastası olarak tanıyorum. İki ay kadar önce prostat büyümesi tanısı ile hastası oldum. Hastalığım olağan hastalardan biraz farklıydı, çok sık yani günde 25-30 kez tuvalete gidiyor, neredeyse tuvalet ile beraber yaşıyordum. Geceleyin 8-10 defa tuvalete çıktığım oluyordu. Çekilen ultrasonografide herkeste olmayan ama bende doğuştan olan ceviz büyüklüğünde olması gereken üreterosel 10-12 cm çapında olacak şekilde büyümüş. Ameliyata alındım, önce üreterosele baktı ve prostata dokunmadan üreteroseli alacağını ve hastalığımın %80-90 oranından geçeceğini söyledi. Hastanede bir gece kaldıktan sonra taburcu oldum, şimdilerde prostat şikayetim yok, 15-20 yıl öncesi gibiyim. Üreteroselin 10-12 cm çapında olacak şekilde büyümesi ve bendeki rahatsızlığına bu güne kadar rastlamamış ve tıp literatüründe yok dedi. Hastalığımın tanı öncesi ve ameliyat sonrasını takip ediyor, sanırım buna ilişkin bir makale yazacak. Kendisine ve ekibine buradan bir daha teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.

RB
Ram*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Fahri YÜZBAŞIOĞLU 2 yıl önce PSA yüksekliği ve prostat rahatsızlığı nedeniyle arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Antalya'daki Prof.Dr.Mehmet BAYKARA Hocama muayeneye gittim.3-6 ayda bir düzenli olarak muayene ve PSA kan tahlillerimle kontrol etti.1.5 yıl önce prostat biopsi normal çıktı.4 ay önce muayenede tümör şüphesi ve PSA yüksek çıkması üzerine MR yaptırdı.MR da şüphe olunca tekrar biopsi alındı ve patalojide prostat kanseri çıktı.Bana korkulacak bir durum olmadığını ameliyatla bu hastalıktan tamamen kurtulacağımı söyledi.Bazı dostlar Robot ameliyat olmamı söyledi ama ben inandığım güvendiğim Mehmet Baykara Hocama açık ameliyat oldum.Dediği şekilde 5 gün hastanede yattım onuncu günde sondam alındı ve birkaç gün idrarda yanma dışında hiçbir şikayetim olmadı.3 hafta sonra kontrolde PSA beklenildiği şekilde 0.07 çıktı. Patoloji raporunda Prostat ve kanserin tamamen alındığı yazıyordu.En önemlisi idrar yapmada daha ilk günden itibaren hiçbir sıkıntım olmadı. İdrar kaçırırsın dediler ilk günden beri damla idrar kaçırmadım.Mehmet BAYKARA Hocamdan ALLAH razı olsun kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Söyledikleri gibi hastalarına karşı çok ilgili çok kibar ve çok başarılı babacan bir doktor. ALLAH onu çocuklarına,sevdiklerine hastalarına bağışlasın.

mk
Mev*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok başarılı ve bilgili bir hekim. Ameliyatımı çok başarılı bir şekilde sonuçlandırdı. Hastalığım süresince devamlı ilgilendi çok memnun kaldım. ,Çok teşekkür ederim.

SK
Sal*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

2017 de idrar yollarımda kan gelmesi üzerine,, Antalya eğitim ve araştırma hastanesi üroloji bölümü de onlarca Dr, muayene oldum, aşırı derecede ağrı çekiyordum.care bulamadım, doç Dr.murat savaş a botox amaliyat oldum fakat hiç bir faydasını görmedim, defalarca Kepez devlet özel Çallı meydan, özel Antalya'tip, özel meydan hastanesi,, Eskişehir şehir hastanesi de tedavi altına alındım, üç yıl boyunca hastane koymadım antibiyotik kullandım enfeksiyon Bir türlü geçmedi, prostat büyümesi var dediler, mesane enfeksiyon u var dediler, fakat hiç bir şekilde çözüm bulamadılar, sık sık gece gündüz tuvalet e çıkıyor uykusuzluk, psikolojim bozuldu, psikolojik ilaçlar almaya başladım,ama işin içine de Bir türlü çıkamadım,, Taki internet üzerinden araştırmaya başladım,PROF.DR. MEHMET BAYKARA nın hastalarının umudu olmuş , yorumları okudum, Dr öz geçmişini okudum ve karar verip randevu aldım,Benim hastalık hikayemi ve bu üç yıl boyunca hangi ilaç,filim, gibi uygulamaları sabır içinde dinledi, ve içeri böbrek, prostat ve mesane,yi görmem lazım sistoskopi yöntemleri ile amaliyat a aldı ,ve teşhis olarak idrar daralması ve MESANE enfeksiyonu sistik teşhisi koydu, tedavisi için uzun ve sıkıntılı bir aşama ile birlikte ilgili ilaç ve tahliller sonucunda kontrolü altında beni dünya ya yeniden doğmuş gibi ,sanki sihirli bir ✋ el dokunmuş ve önce ALLAH sonra,PROF DR . MEHMET BAYKARA NIN İnayetiyle kurtuluşa erdim ELHAMDÜLİLLAH, Kardeşlerim her türlü üroloji hastalıkları olan hiçbir hastane, Dr, aramasın benim derdime derman olan bu güzel donanımlı ilim adamının ellerine emeğine yüreğine sağlık olsun çekinmeden tereddüt etmeden gelin buluşun ve kurtulun bu musibet te,, Sevgi ve saygılarımla selamlıyorum güzel insan, Mehmet Baykara... ALLAH ım razı olsun.

Abd*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Allah kendisinden razı olsun. Operasyondan memnunum. 5 yıl oldu. Hiç bir sıkıntım yok ilgisinden, alakasından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Baykara ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mehmet Baykara için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mehmet Baykara için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Mehmet Baykara ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504333991

Prof. Dr. Mehmet Baykara nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mehmet Baykara Özel Lara Anadolu Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mehmet Baykara hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mehmet Baykara Üroloji uzmanıdır. Prostat Kanseri, Mesane (İdar Kesesi) Kanseri, Radikal Sistektomi alanlarında hizmet veriyor ve Robotik cerrahi, Rekonstrüktif üroloji, Penis eğriliği (penil rotasyon) tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube