BB
Soru Sahibi
27 Ağustos 2019 01:26

Pontıserebellar hipoplazi

pontoserebellar+vermis hipoplazi nedeniyle gebelik sonlandırıldı(25. Hafta, Tüp bebek).amniyosentez ve izole DNA cgh array'de bulgu saptanamadı. Şu an wes aşamasında. Bu aşamada ve tüm genom analizi aşmasında bir netice elde edilmezse Yeni gebelikte nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Anne baba akrabalığı aile öyküsü onemli Anne yaşı onemli Tüm nedenler ekarte edilince gebelik ve ayrıntılı usg ile takip edilebilir Genetik uzmanından yüz yüze danışma aliniz

27 Ağustos 2019 06:37
BB
Soru Sahibi

Hocam genetik danışma sonunda maddi imkanları zorlayarak 3 lü wes veya sadece bebekte tüm genom yaptırmak arasında kaldık. Bu konuyu doktorumuza sormak da kılımıza gelmedi. Sizce hangisi ile bir neticeye varma şansımız daha yüksek olur? (Pontoserebellar+vermis hipoplazi, 25. Hafta termine, akrabalık yok, kronik hastalık yok, yaşlar 34) Şimdiden teşekkür ederim.

29 Ağustos 2019 21:43

Bunu genetik uzmanına sormadan kesinlikle yaptirmayin

30 Ağustos 2019 08:14