YB
Soru Sahibi
11 Eylül 2021 13:39

Nescav sendorumu

Iyi gunler hocam ben elazıgdan yazıyorum hkcam size bi konuda danısmak istiyorum benim 1 yasında bir oglum var nescav sendromu teşisi konuldu gorme problemi var gormuyo dediler otiramıyor boynunu tutamıyor acaba bu hastalıgın tedavasi varmıdır yada ilerleyeb zamanda düzlme sansı varmıdır bilgi verebilirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)

Oncelikle gecmis olsun bu hastaliga taniyi genetik olarak mi koyuldu acaba? Buradaki genetik bozukluk baskın gectigi icin buyuk bir ihtimalle ilk olarak oglunuzda ortaya cıkmıstir. Eger oyleyse sonraki gebelikliklerinizde risk düsük olacaktir ama bu konuda konusmak iyi olur. Tedavi konusunda ise cocuk noroloji uzmanlarimizin gorusleri bu konuda daha degerlidir.

13 Eylül 2021 12:31
YB
Soru Sahibi

Genetik test sonucunda ogrendik hocam esim ve bende test verdik ama bizde cıkmadı bu hastalık noroloji doktorumuz tek fiziktedavile olursa bir ihtimal duzelme olur dedi .

14 Eylül 2021 17:05

noroloji doktorunuz size yardımcı olacaktir

15 Eylül 2021 08:45