ÇM
Soru Sahibi
30 Nisan 2021 06:13

Marfan Sendromu

Merhaba yaşım 14 marfan sendromundan şüphelendiler ve test yaptılar testte bişey çıkmadı marfan sendromundaki parmak hareketlerini yapabiliyorum dişlerin bi yerde toplanması yok düz ayak yok skolyoz yok aort damarı genişlemesi var ve goğüs kafesim çökük genetik test normal çıktı ellerim büyük babamın da elleri büyük boyu uzun ama parmak hareketlerini yapamıyor ben marfan sendromu olabilir miyim ve bu yaşta ne sebeble aort damarı genişler ? iyi günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun. Marfan sendromuna yönelik yapılan testin sonucunu görmem gerekir. Ayrıca Marfan sendromuna benzeyen başka hastalıklar açısından da araştırılmanız gerekebilir. Bu diğer hastalıklar da Marfan sendromu gibi aort damarında genişleme yapabiliyorlar. Bu nedenle bir Tıbbi Genetik doktorundan danışma almanızı öneririm.

27 Haziran 2021 12:34