BS
Soru Sahibi
24 Aralık 2020 20:18

Akondrogenezis

Ben 1 yıl önce bebeğimi 36. Haftada sezeryan ile dünyaya getirdim. 5 dk içinde vefat etti. 11. Haftasından itibaren başlayan 9 mm ense kalınlığı, fl ve hl nin 15 hafta kadar geriden gelmesi, küçük çene, tüm cilt altında anazarka tarzında ödem, az gelişmiş ciğer mevcuttu. Yapılan amniyosentez ve Fgfr3 testi temiz gelmişti. Genetik doktoru bir sonraki gebelik için bu riskin çok az olduğunu söyledi. Ve bu hastalık için sizden bakacagimiz bir testin mevcut olmadığını söyledi. sizce tekrar etme olasılığı nedir? Şunu da ekleyeyim hamileliğimden önce 1 yıl ve hamileliğim boyunca oturduğum evin hemen yanında büyük 4 tane baz istasyonu vardı. Yoğun radyasyonun bu hastalık üzerinde bir etkisi var mıdır? Çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu durumun tekrarlaması ile alakalı başka testler planlanabilir. Aile öykünüz bu testlerin seçiminde yardımcı olacaktır. Ayrıntılı incelenmeniz için Tıbbi Genetik doktoru tarafından incelenmeniz gerekmektedir.

27 Haziran 2021 12:47