Gençlik aşısı: ozonterapi

Gençlik aşısı: ozonterapi

GENÇLİK AŞISI: OZONTERAPİ

Ozonterapi kişiye özel, bütüncül, bilimsel, doğal, yan etkisiz bir tedavi yaklaşımıdır. Ozonterapide yüksek enerji altında oksijenin jeneratörle (ozon makinesi) ozona dönüştürülür. Ozon vücuda çeşitli yollarla verilerek hücrelere hem yüksek enerji hem de oksijen kazandırılır. Vücudumuzda çeşitli uyaranlarla günlük yaşamda maruz kalınan elektromanyetik alan (trafo, akıllı telefonlar, otoban, trafik, tren rayları vb.), yediğimiz besinlerdeki kimyasal maddeler tüm vücutta oksijen kullanımını bozmakta, hücre düzeyinde oksijen açlığı çekmekteyiz. Buna bağlı hücre enerji üretememektedir. Buna bağlı vücudun hasarlı, zayıf bölgelerinde o bölgeye özel şikayetler ortaya çıkmaktadır. Kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, migren, dolaşım bozuklukları, şeker hastalığı, kansere varana değin bu yelpaze çok geniştir. Bu noktada ozonterapi mükemmel bir tamamlayıcı tedavidir. Kaldı ki oksijen ve enerji vücudumuzdaki her hücre tarafından gereksinim duyulan argümanlardır. Böylelikle vücudun tamir sistemleri harekete geçirilerek bedenin kendi kendisini tedavi etmesine izin verilir.

Hasta takiplerimde gözlemlediğim ozon tedavisi alan kişilerdeki uyku sorunları, barsak problemleri, enerji düşüklüğü gibi hemen hemen herkeste olan şikayetler yavaş yavaş düzelir. Kişi erken dinlenmiş olarak erken uyanmaya başlar. Ağrıdan dolayı yürüme hızı düşük olan hastalar daha hızlı yürümeye, koşamayan insanların koşmaya başladığını gözlemledim. Hastalarda teorikte bahsettiğimiz enerji yükselmesi durumu pratikte de aşikar görülmektedir.

Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Oksijen-ozon tedavilerinde bir kür; ortalama 5-12 seanstan oluşmaktadır ve seans süreleri 5 ile 30 dakika arasında değişmektedir. Bu ilk yükleme dozundan sonra etkinin devam etmesi için vüzuda hatırlatma dozları yapılmalıdır. Yılda bir bu kür tekrarlanmalıdır. Ozonterapi;

Kas, eklem, omurga ağrıları

Fibromiyalji

Güzellik

Allerjiler

Akneler

Sedef hastalığı

Sık enfeksiyon geçirenler

Debil hastalar

Romatizmal hastalıklar (romatoid artrit, ankilozan spondilit, lupus)

Ağrıların giderilmesi

Diyabette ( Şeker Hastalığında ) ve diğer immün sistemin zayıfladığı kronik hastalıklarda (kanser)

Zayıflamada ve cilt sağlığında

Antiaging (genç kalma) amaçlı

Ruhsal sıkıntılar

Kronik yorgunluk sendromu

Kronik enfeksiyonlar (Kronik prostatit, kronik vajinit)

Diabetik ayak yaraları

Yara enfeksiyonları (selülit, zona, lenfanjit)

Saç dökülmesi gibi birçok hastalığın tedavisinde ozonterapi eğitimi almış doktorunuz tarafından uygun dozlarda verilerek etkili bir tedavi şeklidir.

Bu makale 22 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar, 1982 yılında Elazığ'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olmuştur. Patnos Devlet Hastanesi, Bezm-i Alem Üniversitesi, Çınarcık Devlet Hastanesi, İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi gibi kurumlarda görev almış olan Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar, bir çok bilimsel makale sahibi olup, aynı zamanda Adakent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Kurucu üyesidir ve aynı bölümde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. İstanbul Mehmet Toprak Hastanesi'nde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına Özel Ada Medica Tıp Merkezi'nde devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. ...

Etiketler
Ozon terapisi
Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar
Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar
Karaman - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Facebook Twitter Instagram Youtube