PROLOTERAPİ

Bir yenileme tedavisidir. Yapısı bozulmuş, yıpranmış, dejenere olmuş bağların eklemlerin, tendonların ve yumuşak dokunun kendisini yenilemesi anlamına gelir. Kas-iskelet sistemi ağrılarında etkili ve tedavi edicidir.

PRP TEDAVİSİ

Hastadan kan alma işleminden sonra hasta kanı özel bir işlemden geçirilerek PRP elde edilir. Prp içinde vücudumuzun hasarlı bölgelerini tamir eden hücreler yoğun olarak bulunur. PRP ile bu hücreler hasarlı bölegeye dire olarak verilmiş olur. Kas-iskelet sistem ağrılarında ve estetik amaçlı kullanılmaktadır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Hastanın göbek yağından veya kemik iliğinden alınan materyalin özel işlemden geçirilerek vücudun hasarlı bölgesine verilir. Üst düzey bir tedavidir.

ÇAMUR TEDAVİSİ (PELOİD)

Tedavide kullandığımız jeolojik ve biyolojik olaylar sonucu oluşan organik ve inorganik maddeler olan peloid (tıbbi çamur) dir. Difüzyon yolu ile fizik tedavi esnasında uygulanır.

KUPA-HACAMAT TEDAVİSİ

Dokularda biriken toksik maddelerirn direk olarak atılmasını sağlayan aynı zamanda kronik ağrı ve bağışıklık üzerine de etkileri olan bir tedavidir. Vücutta biriken ağır metallerin atılmasını sağlayan yegane yöntemdir.

KURU İĞNELEME

Farklı uzunluklardaki çelik akupunktur iğnelerinin spazm olan tetik noktalara batırılarak kastaki spazmın çözülmesi kuru iğne tedavisi yönteminin esasını oluşturur.

KULAK AKUPUNKTURU

Kulak üzerinde vücudumuzdaki tüm organ ve dokuların temsil edildiği mikrosistemlerden biridir. Sigara bağımlılığı, yiyecek bağımlılığı (OBEZİTE), kronik ağrılarda etkilidir.

LENFÖDEM MASAJI

Lenfatik dolaşımın doğuştan veya sonradan gelişen nedenlerle bozulması sonucu, proteinden zengin sıvının birikimidir. Tek tedavi yöntemi olan lenfödem masajı ünitemizde yapılmaktadır.

REFLEKSOLOJİ MASAJI

Vücudumuzdaki tüm organlar ayak tabanımızda birebir olarak temsil edilir. Ayaktaki bu özel noktalara uygulanan ovma ve basınç, dolaylı olarak sinir sistemi, kan dolaşımı, sindirim, solunum yolları, lenf sistemi, hormonlar ve kemikler üzerinde etkisini gösterir.

MANUEL TERAPİ

Toplumda kas-iskelet sistemi hastalıkları, duruş bozuklukları, skolyoz, bacak boyu farklıları sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu tip durumlarda uygulanan kas, fasya, eklem odaklanarak eğitimli ellerle yapılan bir tedavi metodur.

KİNESİOTAPE BANTLAMA

Özel bantlarla eğitimli kişiler tarafından kas-iskelet sistemi ağrlarında ve ödemlerinde kullanılan bir tedavi metodur.


Sakarya Fizik Tedavi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!