Filial terapi
Filial terapi

Her anne ve babanın güçlü veya güçsüz yanları vardır. Anne baba olarak, anne baba olma sanatıyla doğmuyoruz ve çocuklarımızı yetiştirirken bu alanda bilgi ve beceri kazanma ihtiyacımız oluyor. İşte bu noktada Filial oyun terapi İhtiyaç duyduğunuz bu bilgi ve becerileri size kazandırıyor, çocuğunuzla olan ilişkinizi güçlendiriyor.

Her ailenin Filial terapiye katılarak çocuklarıyla iletişimlerini ve ilişkilerini güçlendirmeye ya da yeniden yapılandırmaya ihtiyacı vardır. Anne baba olarak Filial oyun terapisine katılmanız için çocuğunuzla ilgili bir problem yaşamanıza gerekmemektedir. Çünkü Filial terapi, çocuğunuzla nasıl oynamanız gerektiğini, iletişiminizi nasıl güçlendirebileceğinizi, ilişkinizi nasıl kuracağınızı, çocuğunuzun dünyasına girerek, onun dilinde nasıl konuşabileceğinizi öğretiyor. Bu becerileri kazandıktan sonra Filial oyun terapisi sonucunda çocuğunuzun oyun terapisti siz oluyorsunuz.

Bu terapileri evinizde uygulamaya düzenli olarak birkaç ay ya da gerekli gördüğünüz taktirde birkaç senede devam edebilirsiniz. Filial oyun terapisini öğrenmek için illa problemli bir çocuğa sahip olmanız gerekmemektedir. Filial oyun terapisi sorunsuz çocuklarla da yapılır ve çocukta bir çok olumlu tavır ve davranışların gelişmesinde yarar sağlar. Filial oyun terapisi ile birlikte çocuğunuzla olan iletişiminizde ki gelişmeyi günden güne yaşayarak fark edeceksiniz.

Filial Oyun Terapisinin Ebeveynler İçin Faydaları Nelerdir?

Ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkisiyi güçlendirir

Çocukların gelişim dönemi özelliklerini öğrenerek, çocukların duygu,düşünce ve davranışlarını daha iyi anlayabilmesini sağlar

Çocuklarını daha iyi tanımalarını ve anlayabilmelerini sağlar

Çocukların iletişim şeklini öğrenir ve ona göre diyalog kurmaya çalışmalarını sağlar

Çocuklarıyla kaliteli ve verimli zaman geçirme olanağı sağlar

Filial Oyun Terapisinin Çocuklar İçin Faydaları Nelerdir?

Çocuklara kendilerini ve ihtiyaçlarını daha iyi ifade etme becerisi kazandırır

Çocuklara duygularını yönetebilme ve tanıyabilme becerisi kazandırır

Çocuklara günlük hayatta karşılaştıkları sorunları çözebilme becerisi kazandırır

Çocukların özgüven ve girişimcilik özellikleri gelişir

Çocuklardaki mevcut bulunan davranış bozuklukları oyun saatleri sayesinde azalır


Mersin Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!