Ağız diş ve çene cerrahisi hakkında merak edilenler

Ağız diş ve çene cerrahisi hakkında merak edilenler

~Genel tıbbın tüm dallarında oldugu gibi Cerrahi  çok özel bir disiplin ve koordinasyon gerektiren bir çalışma alanıdır.
Diş hekimliğinde cerrahi çene kemikleri sert ve yumuşak dokularda (Damak, dudak,diş kökleri  bölgesindeki) çene kemiklerinde yapılan cerrahi çalışmalar olup damarlar ve sinirlere ile iç içe olması acısından uzman hekimler ve yüksek disiplin içerisinde uygulanması gerekmektedir.

Çene Cerrahisi uygulamaları aşagıdaki gibidir.

1.Çene kemigine yapışık dişler ve diş köklerinin çıkarılması
2.Gömülü 20 yaş dişi çekimleri
3.Diş köklerini ilgilendiren yada yumuşak doku kaynaklı diş eti ve kemik apseleri , kist ve tümörlerin çıkartılması
4.Çene kırıklarının tespiti ve tedavileri
5.Çene kemiklerine yerleştirilen implantların uygulanması
6.Yüz felci , çene eklemi ve kas ağrıları , nevralji tedavilerinin uygulanması
7.Başarılı olunamayan kanal tedavilerinde dişin kurtarılmasını amaçlayan diş kök ucu (Rezeksiyon) ameliyatlarının uygulanması
8.İleri yaşlarda Ortodontik tedaviyi tamamlamak amaçlı gereken çene yüz estetiğinin planlanması ve operasyonlarının ortodonti ile birlikte uygulanması.

Dr. Dt. Mehmet Ali Özer

Bu makale 16 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Dt. Mehmet Ali Özer

Dr. Dt. Mehmet Ali ÖZER, Antalya - Alanya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 1981 yılında tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. 1986 yılında ise Ortodonti alanındaki doktorasını tamamlayarak Uzmanı Diş Hekimi olmuştur. Askerlik  vazifesini Ankara Etimesgut Hava Hastanesi’nde yerine getirmiş olan Dr. Dt. Mehmet Ali ÖZER, 1987 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak, çalışmalarını özel sektörde sürdürme kararı almıştır. 1988 yılında da kendi polikliniğini kurmuş ve mesleki çalışmalarına burada başlamıştır. 2000 yılında Türkiye’nin ilk özel diş hastanesini kurmuş olan Dr. Dt. Mehmet Ali ÖZER, 7 yıl boyunca diş hastanesinin yönetim kurulu başkanlığını yapmış, 2007 yılında da diş hastanesini devrederek çalışmalarına Alanya'daki özel klini ...

Etiketler
Ağız sağlığı
Dr. Dt. Mehmet Ali Özer
Dr. Dt. Mehmet Ali Özer
Antalya - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube