Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç

Psikoloji - İzmir
5.0

Travmatik Yaşam Olayları, Ergenlik ve Erken Çocukluk Döneminde Cinsel Eğitim, Ergenlik Sorunları ve Sınav Kaygısı

“Evliliğim sonrası yaşadığım ilişkilerde ki güvensizlik sorunu nedeniyle hep bir sıkıntı yaşıyordum. ...” Devamı

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç

Uzman Psikolog Seval Kılıç, İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2010 yılında mezun olmuştur.  Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde Doktora tez aşamasındaki eğitimine devam etmektedir.


Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, çocuk ve aileleri ile uzun yıllar çalışmış, çocuk ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Uşak'taki ilk Psikolojik Destek ve Aile Danışma Merkezi’nin kurucusu olarak yetişkin bireylere, aile, çift, çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Evlilik nedeni ile İzmir’e taşınmıştır.

Uzman Psikolog Seval Kılıç İzmir’de DEĞİŞİM Psikoloji Danışmanlık Merkezi'nde, çocuk, ergen, yetişkin ve grupla psikolojik danışmanlık hizmetlerini yüz yüze ve online danışmanlık olarak vermeye devam etmektedir. Halen İzmir Demokrasi Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programında eğitmen olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.
 

ALDIĞI EĞİTİMLERDEN BAZILARI

-Psikodrama eğitim ve kendi grup terapi süreci 400 saat

 (Psikiyatrist & Psikoterapist Dr. Emre Kapkın)

 

-Psikodinamik Psikoterapi Eğitim ve Süpervizyonu 450 saat

 (Psikiyatrist & Psikoterapist Dr. Emre Kapkın)

-Destekleyici Psikoterapi eğitimi 70 saat

 (Dr. Agah Aydın, Dr. Altan Eşsizoğlu, Dr. Onur Özalmete)

-Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi 52 saat (Prof. Dr. Diğdem Müge Siyez)

-Pozitif Psikoterapi Eğitimi 52 saat (Prof. Dr. Aslı Uz Baş)

-Aile Danışmanlığı Eğitimi 450 saat (İzmir Aile Danışma Merkezleri Derneği)

-Cinsel Terapiler Eğitimi

-Öfke Kontrol Eğitimi

-Sınav Kaygısı Eğitimi

-Oyun Terapisi Eğitimi

-Gözlem ve Görüşme Teknikleri

-Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası (Türk Psikologlar Derneği)

-Çocuk Değerlendirme Paketi Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)

-Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitimi

-Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Eğitimi

-Ana-Baba Yönlendirme Programı

-Çocuklar İçin Algı Testi (C.A.T.)

-Louisa Duss Psikanalitik Öyküler Testi Eğitimi

ALDIĞI ÖDÜLLER

2008-Temmuz: 2008 TPD Genç Araştırmacı Ödülü

Sersemlik panik atak

Hocam merhaba 20 yaşındayım 8 ay önce panik atak geçirdim ve geçirdikten sonra neredeyse her gün sersemlik olmaya başladı kafamda. Mesela sabah kalkıyorum hiçbir sıkıntım yok sonra yoğun bir sersemlik başlıyor beynim uyuşuyormuş gibi oluyor gözüm kararmıyor başım da dönmüyor sanki titriyor beynim ne yapmam lazım lütfen yardım edin psikolojim bozuldu

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç tarafından cevaplandı

Beyza Hanım, öncelikle fizyolojik bir sıkıntı olup olmadığının netleşmesi için bir nöroloji uzmanı i... Cevabı görmek için tıkla.

30 Nisan 2020 tarihinde cevaplandı.

Değişim Psikoloji Danışma
Bahariye Mahallesi Dr. O. Alpyörük Sokak No 13 Daire 10 35220 Karşıyaka/İzmir
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzman Psikolog Seval Kılıç, İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2010 yılında mezun olmuştur.  Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde Doktora tez aşamasındaki eğitimine devam etmektedir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Ödüller

TPD Genç Araştırmacı Ödülü

İlgi Alanları

Travmatik Yaşam Olayları Ergenlik ve Erken Çocukluk Döneminde Cinsel Eğitim Ergenlik Sorunları ve Sınav Kaygısı Çocuk Gelişimi Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi Cinsel danışmanlık Bağlanma Sorunları Eş Seçimi Evlilik (Çift) Danışmanlığı Genel Psikoloji İdeal Eş / Arkadaş Seçimi Kaygı Meslek seçimi Motivasyon Eksikliği Okula uyum güçlükleri
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 76 86

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
A. Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Evliliğim sonrası yaşadığım ilişkilerde ki güvensizlik sorunu nedeniyle hep bir sıkıntı yaşıyordum. Seval hanımı İnternet aracılığıyla buldum. Süreç içinde kendime dair çok şey farkettim. Sanki yeni bir hayat başladı benim için. Seval hanımın uyguladığı teknikler, önerdiği filmler çok yararlıydı benim için. Kendisine aracılığınızla çok teşekkür ederim. Çok memnun kaldım. Teşekkürler.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Did*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Seval hanım ile kovid sürecinde çocuklarla evde kaldığım ve çok bunaldığım bir süreçte tanıştım. Gerçekten çok zorlu bir süreçtir benim için. İki oğlum var ve ikisininde farklı sorunları. Bir yandan da online çalışıyordum. Seval hanım bana çok iyi geldi. Umarım size de çok iyi gelir. Başarılar diliyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DE
Doğ*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Seval hanımı kesinlikle herkese öneririm. Eşim ve ben bu pandemi sürecinde malesef aşılamaz çözülemez bir sürece girmiştik ki online terapi ile bir sürü şey öğrendik. Resmen hayatımıza renk kattı. Açıkçası online terapi için tereddüt etmiştik ama iyi ki başlamışız. Çok teşekkür ederiz. Sağolun seval hanım.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GE
Gül*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Eşim ile pandemi sürecinde iş sorunları nedeniyle sorunlar yaşamaya başladık ve bunları malesef çözemedik. Bu süreçte Seval hanımı bir arkadaşımız sayesinde bulduk ve iyiki diyorum şimdi. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Bizi boşanmanın eşiğinden çevirdi. Bir sürü ödevler verdi, önerilerde bulundu ve hepsinde çok profesyoneldi. Çoook çok teşekkürler.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Can*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok zor bir süreçten geçerken 2 küçük çocuğumla tanıdım kendisini 28 ağustos 2014 den beri hayatımızda ve iyi ki hayatımızda kızımın ve benim bu zorlu süreçte ayakta kalmamıza ve bu süreci en iyi şekilde atlatmamiza yardımcı oldu. En büyük desteğimiz oldu. Kizimda ve bende ki ıyi gelişmeyi herkes fark etti. Kızım içinde kapanik ve konuşmayan kendini kapatan bir çocuktu ben de boşanmaktan korkan biri. Kızım ben darp alırken herşeyi her anı benimle yaşamıştı çok şükür o zor günleri ve o yıkılmış bitik psikolojiyi seval hnm sayesinde atlattık. Her zaman dediğim ki ıyi ki tanımışım iyi ki hayatımızda. En büyük yardımdım ve destekçim. En küçük bir sıkıntımda bile ne zaman telefon etsem cevap veriyor ve çözüm üretiyor 😍 kızımda çok seviyor ve artık kızım kendisi diyor seval ablama gidelim diye. Çevremdeki herkese oneriyorum. Harika bir kişiliğe sahip ailemizden biri oldu.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
EY
Erh*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Seval Hanımı verdiği bir eğitimde dinleme fırsatım oldu ve kendisine gitmeye de bu şekilde karar verdim. İyi ki de vermişim ☺️ İlişkimde yaşadığım sorunlar beni çok mutsuz hale getirmişti. Ne ayrılabiliyordum ne de devam edebiliyordum. Seval Hanım ilişki de yaptığım hataları farketmemi sağladı ve özellikle iletişim becerisi konusunda çok şey öğretti. Yaklaşık iki üç ay gibi bir sürede artık bambaşka bir ben vardı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Alanında çok başarılı olan Seval Hanım aynı zamanda çok güler yüzlü, cana yakın , süper bir insan. Çok başarılar diliyor ve tekrar tekrar kendine teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
FC
Füs*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Uzun internet araştırmaları sonucunda Seval Kılıç Hanıma ulaşabildim. Hayatımda ciddi değişikliklerin olduğu bir süreçten geçtim ve gerçekten çok mutsuzdum. Seval Hanıma başladıktan sonra öncelikle hayatımı planlamam konusunda çok yardımcı oldu. Endişelerim üzerine önerdikleri seansta öğrettikleri kısa zamanda çok iyi toparlanmamı sağladı. Kendisine ne kadar çok teşekkür ediyorum anlatamam. Çok nazik ve tatlı bir uzman kendisi. Etrafımda ki herkese önerdim. Başarılar diliyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ED
Erd*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Seval hanima boşanma sürecinde terapi icin gittik.Çok memnun kaldik . cozum odakli kendisi. Eşimle hatalarımızı objektif bir şekilde söylemesi ve çözüm odaklı olması ilişkimize çok iyi geldi. Olaylara bakis acisi cozum onerileri harika. Şu anda gayet mutlu bir evliliğimiz var sizin sayenizde. Seval hanımın güler yüzlülüğü ve samimiyetinden çok memnun kaldık. İhtiyacı olanlara şiddetle tavsiye ederim...

Yorum randevu sonrasında eklendi.
RT
R T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kardeşimin oyun bağımlılığı için Seval hanıma başvurduk. Sürekli oyunlar satın alıyor maddi ve manevi olarak bizi sürekli yıpratıyordu. Eve gelen misafirlerimizin bile telefonlarından oyun satın almaya başlamıştı. Bütün konuşmalarımızı reddediyor hiçbir şekilde bizimle iletişime geçmiyordu. Bu zor günlerimizden Seval hanımdan aldığımız destekle kurtulduk. Kendisine ailecek teşekkür ediyoruz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YY
Yük*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendime olan güvenimi yitirdiğim, hayatla olan tüm bağlarımı kopardığım anda Seval hanıma ondan destek alan arkadaşımın tavsiyesi üzerine gitme kararı aldım. Kimseyle konuşmak istemediğim dönemlerde beni tekrardan hayata bağlayan Seval hanıma çöm teşekkür ederim. Beni içtenlikle dinlemesi ve açtığı yeni düşünce yollarıyla Korkularımdan ve kaygılarımdan kurtulmamı sağladı.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117686

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç Değişim Psikoloji Danışma bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Seval Hacım Kılıç Psikoloji uzmanıdır. Travmatik Yaşam Olayları, Ergenlik ve Erken Çocukluk Döneminde Cinsel Eğitim, Ergenlik Sorunları ve Sınav Kaygısı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube