Uzm. Psk. Nazım Serin

5.0

Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

“Eşimle tartışmalarımız ve evliliğimiz ciddi bir boyuta geldiğinde geçte olsa Nazım bey ile görüşme k...” Devamı

Uzm. Psk. Nazım Serin

Uzm. Psk. Nazım Serin, ilk,orta ve lise eğitimlerinin ardından, lisans eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü başarıyla tamamlayarak "Psikolog" unvanı almıştır. Uzmanlığını ise yine Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamış ve "Uzman Psikolog" unvanı almıştır. 

Deneyim kazanabilmek adına birçok psikolojik danışma merkezinde,hastanede, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu bünyesinde Uzman Psikolog olarak görev almıştır.
Cleveland Gestalt Institute yönelimli Gestalt Temelli Psikoterapi, EMDR birinci ve ikinci düzey uygulayıcı eğitimleri, Krize ve Travmaya Müdahale Eğitimleri, EFTA (Avrupa Aile Terapileri Derneği) standardındaki aile ve çift psikoterapileri sertifika programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun Aile Danışmanlığı gibi birçok kurs ve sertifika programına katılmıştır.

Dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olmasına ve yaşadığı toplumunun olabildiğinde gelişimine katkıda bulunmayı kendine ilke edinen Uzm. Psk. Nazım Serin, bu doğrultuda mesleki yetkinliklerini “yarar sağlayan ve fark yaratan” çalışmalar için geliştirmeye ve kullanmaya çalışmıştır. Bu bakış açısıyla ortaya koyduğu, çoğu zaman etrafındaki insanların “zor veya yapıl(a)maz” olarak nitelendirdiği, göze alış ve mücadele gerektiren fikirlerini kararlılıkla hayata geçirmiştir.

Türkiye’de özel bir diş hastanesi bünyesinde ilk “diş korkusu (dentafobi) terapi kliniğini” kurmuş olup bir süre psikolog olarak görev almıştır.

Orta yaş dönemi ruh sağlığı alanında Türkiye’de daha önce çalışılmamış, ancak bu dönemdeki bireylerin kişisel, ailevi ve sosyal yaşamları açısından son derece önemli olan “Menopoz ve Andropoz Dönemi Psikolojik Zorluklarıyla Baş Etme” konusunda halka yönelik ilk destekleyici ve bilinçlendirici eğitim projelerini gerçekleştirmiştir. Projede yer aldığı ekiple birlikte binlerce insana destekde bulunmuş ve yaşam kalitelerini yükseltmelerinde yardımcı olmuşlardır.

Çalışanların ve toplumun ruh sağlığını ilgilendiren, çalışan psikolojisi, stres yönetimi, liderlik, mobbing, kadına yönelik şiddet, travma psikolojisi, aile içi ilişkiler, afetlerde psiko-sosyal destek gibi birçok mesleki konuda seminer ve konferans vermiş, çeşitli ulusal gazete, TV, mecmua ve internet mecralarında yazı ve görüşleri ile yer almıştır.

Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerini 6 yıl boyunca sürdürmüştür.

Depremler, terör saldırıları gibi Türkiye’de toplumun geniş kesimlerini etkileyen birçok felaketin ardından mağdur olanlara yönelik psikolojik destek çalışmaları ve sivil toplum projelerinde psikolog ve sorumlu olarak görev almıştır.

2000'li yılların başlarında detaylı araştırmaları sonucunda çalışma ortamlarının verimliliğini düşüren ve çalışanların motivasyonunu etkileyen faktörlere karşı etkili bir destek sistemi olmadığını gözlemledi. İnsanlar ile empati kurmaya ve psikolojinin verileri ile iş hayatına bakmaya dayalı bir destek sistemi oluşturulması halinde hem çalışanlar, hem de işveren açısından çok daha verimli ve tatmin edici iş ortamları oluşturulabileceğini öngörmüştür.

Türkiye’de güncelliğini neredeyse yitirmiş olan “iş (kurum) psikologluğu” konseptini, çalışan ihtiyaçlarına ve çalışma şartlarına optimum düzeyde yanıt verecek bir modelleme ve her geçen gün güncellediği uygulamalarla hayata geçirmiştir.

İşbirliği yaptığı şirketlerde “Çalışan Destek Merkezi (ÇDM)” adını verdiği uygulama birimlerini kurarak ve buradaki çalışmalarını akademik, mesleki ve medya ortamlarında anlatarak iş psikolojisi alanındaki uygulamalara öncülük yapmıştır.

İş psikoloğu ve danışman olarak çok çeşitli sektörlerden farklı ölçeklere sahip şirketlerin en üst kademelerinden en alt kademelerine kadar her seviyede yürüttüğü çalışmalardan elde ettiği gözlem ve veriler ışığında, iş yaşamının gerçeklerine ve “şirketlerin kültürüne özel” iş modelleri veya çözüm yöntemleri geliştirmiştir olup geliştirdiği en önemli yetkinlik gelişim modellerinden biri olan “Bireysel Liderlik Danışmanlığı (BLD)® gelişim programı, bireyin kişilik özellikleri ve psikolojik yapısıyla iç içe olan liderlik yetkinliklerini geliştirebilecek en etkili modellerden biridir. Zira bu model, liderlik yetkinliklerini kişilik dinamikleri ve psikolojik yapı ile çalışılmasına imkân vermeyen koçluk gibi yüzeysel yöntemlerden farklıdır.

Yine bir diğer önemli ve özgün çalışmalarından biri de “çalışan memnuniyet anketlerinin (ÇMA)” kısıtlılıklarını ortadan kaldıran, çalışanlarla birebir ve sistematik çalışmalarla yürütülen Çalışan Algı Analizi (ÇAN)® uygulamasıdır.

Ekibi ile birlikte, her şirketi farklı dinamikleri olan bir “laboratuvar” gibi kabul ederek, işteki verimliliği ve çalışanların motivasyonunu artıran çalışmalara her geçen gün bir yenisini eklemektedir.

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında İş Psikoloğu, Kurumsal Gelişim ve Yönetim Danışmanı olarak görev almaktadır.
Ayrıca psikoterapi, eğitim ve Bireysel Liderlik Danışmanlığı” (BLD)® alanındaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Mesleki çalışmalarını İstanbul'da bulunan Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti'nde devam etmektedir. 

Cevizli Mah. Zuhal Cad. No:46E Ritim İstanbul Sitesi A5 Blok K.15 D.82 Maltepe/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Aile terapisi/danışmanlığı Aile İçi Sorunlar Akran zorbalığı Aldatma, Aldatılma Alkol, Sigara, Madde Bağımlılığı Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Psk. Nazım Serin, ilk,orta ve lise eğitimlerinin ardından, lisans eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü başarıyla tamamlayarak "Psikolog" unvanı almıştır. Uzmanlığını ise yine Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamış ve "Uzman Psikolog" unvanı almıştır.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 14 Yıl

Deneyimler

Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 23 11

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MD
Meh*** D*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
22.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Eşimle tartışmalarımız ve evliliğimiz ciddi bir boyuta geldiğinde geçte olsa Nazım bey ile görüşme kararı aldık. İnternet üzerinden yaptığımız araştırmalarda ne kadar donanımlı olduğunu görerek başladık. Daha ilk görüşmede terapi almaya karşı olumsuz düşüncelerim azalmıştı. Çünkü Nazım bey, güven veren yaklaşımıyla, doğru yerde sorduğu sorularla farkındalıklarımızı arttırdı.Özellikle tarafsız olması da hoşuma gitti. Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SK
Sen*** K*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
21.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Uzun yıllardır iş ve özel hayatımda bir kısır döngü içerisinde yaşıyordum. Bu süreç beni sosyalleşmeden uzağa, iş hayatında özgüvensizliğe, özel hayatımda depresyon ve paniğe götürdü. Artık hayatımın böyle geçeceğinden emin olduğum bir dönemde yolum kesişti Nazım Bey ile. Kendimle ilgili hiç gelişme kaydedeceğimi düşünmezken, Nazım Bey'in normalime döneceğine olan eminliği her hafta içime daha da işledi. Uyguladığı meditasyonlar, BDT yöntemleri panik anlarımda sakin kalmama ve zihnimin bana hissettirdiği duyguları gerçekliği ile görmeme fayda sağladı. Yaklaşık 4-5 yıldır değişmeyen döngünün içinden çıkmaya başladığımı hissetmek benim için umut oldu. Günlük hayatımda olumlu olarak değişen sonuçları gözle görmeye başladım. Şu an hala süreç içerisindeyiz ve Nazım Bey'in desteği için çok müteşekkirim. Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ET
Emr*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Nazım Serin ile iki yıldır düzenli olarak çalışıyorum ve bu süreçte iş hayatımda, aile hayatımda ve sosyal ilişkilerimde kayda değer iyileşmeler yaşadım. Kendisi, bakış açımı genişletmemi sağlayarak, kendimi daha iyi tanımama ve anlamama yardımcı oldu. Profesyonel yaklaşımı, empati yeteneği ve derinlemesine analizleri sayesinde, içsel yolculuğumda önemli adımlar attım. Nazım Serin’in sabrı, anlayışı ve güven veren tutumu, terapilerimizi son derece verimli kıldı. Her seans, kendimi daha iyi hissetmemi ve kişisel gelişimimde ilerlememi sağladı. Onunla çalışmak, sadece bir terapist değil, aynı zamanda güvenilir bir yol arkadaşı bulmak gibiydi. Kendisinin bilgi birikimi, profesyonelliği ve insana verdiği değer, onu alanındaki en iyi uzmanlardan biri yapıyor. Nazım Serin ile yollarımızın kesişmiş olmasından dolayı çok memnunum. Görüşü Şikayet Et

GK
Gör*** K*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
20.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Nazım Bey, tecrübesi ve yaklaşımlariyla doğru soruları doğru yerde sorarak problemlerin çözümünü bulmanızı sağlıyor. Kendisine çok teşekkür ederim. Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÖŞ
Özl*** Ş*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
18.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Nazım hocamız çok kibar sakin ve en önemlisi dinleyen seni anlayan bir doktor. Kendisiyle karşılaştığım için şanslı hissediyorum.. Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ayh*** Ş*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
18.05.2024
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Literatüre çok hakim, deneyimi çok fazla, insanı ve etik değerleri çok yüksek, en önemlisi de danisanlarini müşteri gibi görmeyen bir uzman. Yaptığı işin özünde süreci olması gerektiği gibi düzelten değerli bir hoca... Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
KC
Kut*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
27.04.2023
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Nazım Bey ilk seansta dahi her konuyu rahatça konuşabileceğimi anladığım, konu ne olursa olsun beni anlayabilen ve kendimi ona anlatabilmemi sağlayan, donanımı yüksek bir insandır. Donanımıyla birlikte kendisini insanlara fayda sağlamaya adamış ve yaşam motivasyonu, terapi dışında da insanlara artı değer sağlayabilmek üzerine kurulmuş değerli bir insandır. Görüşü Şikayet Et

SM
Ser*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
29.09.2021

Nazım Bey ile görüşmelerimiz her zaman çok verimli ve rahatlatıcı olmuştur. Seans bitiminde dikkat çekmek istediği yerleri bir sonraki seansa kadar düşünüp; bilinçaltında saklı kalan birçok bilgiyle yüzleşmişliğim olmuştur. Kendisinin her zaman danışanını rahat hissettiren, konfor alanına saygılı bir tavrı vardır. Çoğu görüşmemiz de iki dost gibi, abi kardeş gibi geçmiştir. Yüzleşmekten korktuğumuz veya hiç dikkat etmediğimiz şeylere çok basit bir soruyla dikkat çektiğini gözlemledim. Aldığım hizmetten hep çok memnun kaldım ve her zaman kendisini hem sevdim hem saygı duydum. Her zaman herkese gönülden tavsiye ederim. Yüzleşmekten korktuğunuz veya merak ettiğiniz durumlar için birlikte çözüm bulacağınıza şüphem yok. Bana seansta söylediği bir cümle; ‘Sen malzemeyi ne kadar verirsen, yemek de ona göre daha güzel olur’du. Yani ne kadar bilgi paylaşırsanız, o kadar verim alırsınız. Buradan da tekrar gönülden teşekkür ederim Nazım Bey’e. Görüşü Şikayet Et

MK
Mal*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
29.09.2021

Deneyimi ve içtenliğiyle bende güçlü güven uyandıran bir uzman. Kendi sıkıntılarımla mücadele ederken onun da benim iyi olmam için, geçiştirmeden mücadele ettiğini hissetmem bana çok iyi geldi. Görüşü Şikayet Et

SG
Sev*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
24.09.2021

Kişisel hayatımda ve ilişkilerimde yaşadığım problemler sebebiyle çok fazla bunalımda hissediyordum Nazım beyle çalışmaya başladıktan sonra kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Nazım Serin ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Nazım Serin için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Nazım Serin için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Nazım Serin ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504742311

Uzm. Psk. Nazım Serin nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Nazım Serin Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Nazım Serin hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Nazım Serin Psikoloji uzmanıdır. Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve Aile terapisi/danışmanlığı, Aile İçi Sorunlar, Akran zorbalığı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube