Uzm. Psk. Nazım Serin, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Nazım Serin

Psikoloji - İstanbul

Şizofreni, Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu, Histrionik Kişilik Bozukluğu

Randevu Al 0 (850) 474 23 11Soru Sor

Psikologun Adresi

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No:35 Malte Business Center  Maltepe, İstanbul
Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Nazım Serin Hakkında

Nazım Serin Kimdir?

Uzm. Psk. Nazım Serin, ilk,orta ve lise eğitimlerinin ardından, lisans eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü başarıyla tamamlayarak "Psikolog" unvanı almıştır. Uzmanlığını ise yine Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamış ve "Uzman Psikolog" unvanı almıştır. 

Deneyim kazanabilmek adına birçok psikolojik danışma merkezinde,hastanede, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu bünyesinde Uzman Psikolog olarak görev almıştır.
Cleveland Gestalt Institute yönelimli Gestalt Temelli Psikoterapi, EMDR birinci ve ikinci düzey uygulayıcı eğitimleri, Krize ve Travmaya Müdahale Eğitimleri, EFTA (Avrupa Aile Terapileri Derneği) standardındaki aile ve çift psikoterapileri sertifika programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun Aile Danışmanlığı gibi birçok kurs ve sertifika programına katılmıştır.

Dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olmasına ve yaşadığı toplumunun olabildiğinde gelişimine katkıda bulunmayı kendine ilke edinen Uzm. Psk. Nazım Serin, bu doğrultuda mesleki yetkinliklerini “yarar sağlayan ve fark yaratan” çalışmalar için geliştirmeye ve kullanmaya çalışmıştır. Bu bakış açısıyla ortaya koyduğu, çoğu zaman etrafındaki insanların “zor veya yapıl(a)maz” olarak nitelendirdiği, göze alış ve mücadele gerektiren fikirlerini kararlılıkla hayata geçirmiştir.

Türkiye’de özel bir diş hastanesi bünyesinde ilk “diş korkusu (dentafobi) terapi kliniğini” kurmuş olup bir süre psikolog olarak görev almıştır.

Orta yaş dönemi ruh sağlığı alanında Türkiye’de daha önce çalışılmamış, ancak bu dönemdeki bireylerin kişisel, ailevi ve sosyal yaşamları açısından son derece önemli olan “Menopoz ve Andropoz Dönemi Psikolojik Zorluklarıyla Baş Etme” konusunda halka yönelik ilk destekleyici ve bilinçlendirici eğitim projelerini gerçekleştirmiştir. Projede yer aldığı ekiple birlikte binlerce insana destekde bulunmuş ve yaşam kalitelerini yükseltmelerinde yardımcı olmuşlardır.

Çalışanların ve toplumun ruh sağlığını ilgilendiren, çalışan psikolojisi, stres yönetimi, liderlik, mobbing, kadına yönelik şiddet, travma psikolojisi, aile içi ilişkiler, afetlerde psiko-sosyal destek gibi birçok mesleki konuda seminer ve konferans vermiş, çeşitli ulusal gazete, TV, mecmua ve internet mecralarında yazı ve görüşleri ile yer almıştır.

Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerini 6 yıl boyunca sürdürmüştür.

Depremler, terör saldırıları gibi Türkiye’de toplumun geniş kesimlerini etkileyen birçok felaketin ardından mağdur olanlara yönelik psikolojik destek çalışmaları ve sivil toplum projelerinde psikolog ve sorumlu olarak görev almıştır.

2000'li yılların başlarında detaylı araştırmaları sonucunda çalışma ortamlarının verimliliğini düşüren ve çalışanların motivasyonunu etkileyen faktörlere karşı etkili bir destek sistemi olmadığını gözlemledi. İnsanlar ile empati kurmaya ve psikolojinin verileri ile iş hayatına bakmaya dayalı bir destek sistemi oluşturulması halinde hem çalışanlar, hem de işveren açısından çok daha verimli ve tatmin edici iş ortamları oluşturulabileceğini öngörmüştür.

Türkiye’de güncelliğini neredeyse yitirmiş olan “iş (kurum) psikologluğu” konseptini, çalışan ihtiyaçlarına ve çalışma şartlarına optimum düzeyde yanıt verecek bir modelleme ve her geçen gün güncellediği uygulamalarla hayata geçirmiştir.

İşbirliği yaptığı şirketlerde “Çalışan Destek Merkezi (ÇDM)” adını verdiği uygulama birimlerini kurarak ve buradaki çalışmalarını akademik, mesleki ve medya ortamlarında anlatarak iş psikolojisi alanındaki uygulamalara öncülük yapmıştır.

İş psikoloğu ve danışman olarak çok çeşitli sektörlerden farklı ölçeklere sahip şirketlerin en üst kademelerinden en alt kademelerine kadar her seviyede yürüttüğü çalışmalardan elde ettiği gözlem ve veriler ışığında, iş yaşamının gerçeklerine ve “şirketlerin kültürüne özel” iş modelleri veya çözüm yöntemleri geliştirmiştir olup geliştirdiği en önemli yetkinlik gelişim modellerinden biri olan “Bireysel Liderlik Danışmanlığı (BLD)® gelişim programı, bireyin kişilik özellikleri ve psikolojik yapısıyla iç içe olan liderlik yetkinliklerini geliştirebilecek en etkili modellerden biridir. Zira bu model, liderlik yetkinliklerini kişilik dinamikleri ve psikolojik yapı ile çalışılmasına imkân vermeyen koçluk gibi yüzeysel yöntemlerden farklıdır.

Yine bir diğer önemli ve özgün çalışmalarından biri de “çalışan memnuniyet anketlerinin (ÇMA)” kısıtlılıklarını ortadan kaldıran, çalışanlarla birebir ve sistematik çalışmalarla yürütülen Çalışan Algı Analizi (ÇAN)® uygulamasıdır.

Ekibi ile birlikte, her şirketi farklı dinamikleri olan bir “laboratuvar” gibi kabul ederek, işteki verimliliği ve çalışanların motivasyonunu artıran çalışmalara her geçen gün bir yenisini eklemektedir.

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında İş Psikoloğu, Kurumsal Gelişim ve Yönetim Danışmanı olarak görev almaktadır.
Ayrıca psikoterapi, eğitim ve Bireysel Liderlik Danışmanlığı” (BLD)® alanındaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Mesleki çalışmalarını İstanbul'da bulunan Nazım Serin Psikolojik ve Kurumsal Danışmanlık Hizmeti'nde devam etmektedir. 

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Şizofreni
 • Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu
 • Histrionik Kişilik Bozukluğu
 • Sınav Kaygısı
 • Kadın-Erkek Cinselliği
Tedaviler
 • Sigarayı bırakmak
 • İz sürme testi
 • Louisa duss
 • Öktem sözel bellek süreçleri testi
 • Psikoonkoloji
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 23 11

Psikolog Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

il..türk
Zamanlama
İlgi
Ortam

Nazım Bey ile aşırı derecede olan stres düzeyim ve sınav kaygısı ile ilgili olarak görüşmeye başladık. Daha uzun vadede bir çözüm bekliyordum fakat daha 3 kez görüşmüş olmamıza rağmen büyük bir ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Sürecin sonunda da iletişimizi tamamen kesmeyi düşünmüyorum. Hayatım boyunca benzer bir durumda ilk başvuracağım kişi olacak kendisi. Özellikle bu alanda sorun yaşayan herkese tavsiye ederim ve Nazım Bey'e çok teşekkür ederim. 12-12-2020

şra..�ar
Zamanlama
İlgi
Ortam

eşimle beraber cinsel sorunlar yaşıyorduk, erken boşalmalardan dolayı hiç zevk alamıyorduk. Araştırmalarım sonucu Nazım beyle görüşmeye karar verdik, gidişat çok iyi, eşimin boşalmaları gecikti. Çok teşekkürler, tavsiye ederim 08-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
al..lmaz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Evlilik öncesi kız arkadaşımla beraber kendisine danıştık. Sorunlarımızı çözmemizde çok yardımcı oldu. Artık birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. 04-12-2020

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Nazım Serin tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Ölüm hissi

  Merhaba ben bundan 1 sene önce rüyamda sırtımdan bıçaklanarak öldüğümü gördüm. çok gerçekçi gibiydi. ondan sonra hep yakın bi zamanda ölücekmişim gibi hissettim her şeyi boşverdim. benim için çok önemli dediğim okuluma bile artık gitmek istemedim açığa geçtim. çok bunalıyordum özellikle geceleri. am... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Nazım Serin

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Erkek lgbt üyesidanışan

  Merhaba, çekinerek soruyorum; erkek lgbt üyelerini danışan olarak kabul ediyor musunuz? ön yargınız var mı? ve online danışan kabul ediyor musunuz? şimdiden teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Nazım Serin

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
.