Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu

5.0

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Nöropsikoloji

5.0

“Sorunuzu detayli bir sekilde cevaplayip iyi bir sekilde bilgilendiren ve yardimci olan bir doktor ha...” Devamı

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu

Uzm. Psk. Melda YAKUPOĞLU, İlkokul öğrenimi sırasında başarısından dolayı 2. sınıftan 4. sınıfa atlamıştır. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladığı lisans eğitimini de üstün başarı bursu ve ödülü ile ikinci olarak bitirmiş ve Psikolog unvanı almıştır. Ardından yine aynı üniversitede “Uygulamalı (Klinik) Psikoloji” lisansüstü eğitimine başlamıştır. Evlilikte problem çözme becerilerinin araştırılmış olduğu “Evli Bireylerde Kontrol Odağı ile İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi” başlıklı tezi ile eğitimini tamamlayarak bilim uzmanlığı unvanını almıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından, klinik ortamlarda çalışmalarını yapabilmek için Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme sınavı sonucunda yetki kazanmıştır

Uzm. Psk. Melda YAKUPOĞLU, eğitim hayatı boyunca birçok hastanede ve eğitim kurumunda staj yapmış, henüz öğrenciyken mesleğine dair deneyim kazanmaya başlaıştır. Tuzla Devlet Hastanesi, Psikiyatri Polikliniğinde, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Kliniklerinde ve Yedikule Psikiyatri ekibinin yanında (İstanbul Psikiyatri Enstitüsü) Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi gibi Türkiye'nin önde gelen kurumlarında hastane stajlarını tamamlamıştır. Mimarsinan Özel Okulları Anaokulu Bölümünde gelişim stajını ve Final Dergisi Dershanesi'nde sınav kaygısı yaşayan ergenlerle görüşmeler yaparak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık stajını tamamlamıştır.

Ayrıca lisans ve lisansüstü öğrenciliği esnasında 2 yıl Yard. Doç. Dr. Gaye Saltukoğlu’ndan Psikolojik Testler eğitimi alarak mesleki alanında kullanılan pek çok testi uygulama yeterliliği kazanmıştır. Bunun yanında Türk Psikologlar Derneği’nden, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nden, Rorschach Projektif Testler Deneği’nden (Doç.Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz ve Uzm. Psk. Funda Akkapulu) eğitimler almıştır. 1 yıl Dr. Psk. Ayşe Şahan’dan ve Yrd. Doç. Dr. Pervin Sevda Bıkmaz’dan süpervizyon eğitimi almıştır.

Uzm. Psk. Melda YAKUPOĞLU, birçok özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuklar ve aileleriyle çalışmalarda bulunmuş, psikolojik testler uygulayarak, terapiler yapmıştır. Anaokulları, ilköğretim okulları ve eğitim kurumlarında eğitici seminerler vermiş, iş yerlerinde motivasyon ve iletişim teknikleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2012-2013 yılları arasında Özel Mimaroba Cerrahi Tıp Merkezi'nde psikolog olarak görev yapmıştır.

Kendisini mesleğinde devamlı geliştirmeyi ve mesleğine dair deneyimlerini, bilgilerini güncel tutmayı ilke edinen Uzm. Psk. Melda YAKUPOĞLU, ruh sağlığı ve psikoloji alanındaki yenilikleri, yakından takip ederek, konferanslara, work-shop’ lara, kongrelere olabildiğince katılmakta ve gönüllü aktivitelere önem vermektedir. Ayarıca iyi derecede İngilizce bilmektedir. Özel Medicell Tıp Merkezi'nde çocuklarla ve aileleriyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Özel Medicell Tıp Merkezi
Mimaroba Mah. Çarmıklı Cad. No:7 Büyükçekmece/İstanbul

Hakkında

Uzm. Psk. Melda YAKUPOĞLU, İlkokul öğrenimi sırasında başarısından dolayı 2. sınıftan 4. sınıfa atlamıştır. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladığı lisans eğitimini de üstün başarı bursu ve ödülü ile ikinci olarak bitirmiş ve Psikolog unvanı almıştır. Ardından yine aynı üniversitede “Uygulamalı (Klinik) Psikoloji” lisansüstü eğitimine başlamıştır. Evlilikte problem çözme becerilerinin araştırılmış olduğu “Evli Bireylerde Kontrol Odağı ile İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi” başlıklı tezi ile eğitimini tamamlayarak bilim uzmanlığı unvanını almıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından, klinik ortamlarda çalışmalarını yapabilmek için Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme sınavı sonucunda yetki kazanmıştır Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
HC
Has*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
20.07.2015

Sorunuzu detayli bir sekilde cevaplayip iyi bir sekilde bilgilendiren ve yardimci olan bir doktor hanim. Basarilarinin ve calismalarinin devamini dilerim. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu Özel Medicell Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Melda Yakupoğlu Psikoloji uzmanıdır. Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Nöropsikoloji alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube