Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal

Klinik Psikolog - İstanbul

Depresyon, Kaygı bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB)

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal

2015 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünü bitirdi. Lisans eğitimimde aldığı teorik bilgileri stajları ve süpervizyon dersleri sayesinde pratiğe geçirdi. Mezuniyetinin hemen ardından sahada ruh sağlığı hizmeti vermeye başladı. Ergen ve aileleriyle; davranış sorunları, sınav kaygısı, ergenlik dönemi ruhsal sorunları, stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kardeş kıskançlığı, nörogelişimsel bozukluklar ve boşanmış anne baba problemi gibi aile dinamiğinden etkilenen ve yansımalarının olumsuz olduğu durumlar üzerine terapi hizmeti vermektedir. Yetişkinlerle; depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, bipolar, borderline,ilişki problemleri, sınır koyma gibi bir çok alanda çalışmalar yürütmektedir.  Aynı zamanda, Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi alarak, çocuk/ergenlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaları için yaratıcı drama liderliği yapıyor. 2020 yılında ise, ilgi ve becerilerini yenilemek, alanıyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmek ve kendine uzmanlık alanı belirlemek için İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na başladı. Yetişkinlerin benlik algısı ve kişilerarası ilişki tarzlarına aile yapısı ile ebeveynle kurulan duygusal bağın etkisini incelemeyi amaçladığı tezini yazdı. Yüksek lisans programının ekolü, Kognitif Davranışçı Terapi temeline dayanırken, Metakognitif Terapi ve Şema Terapi eğitimlerini de aldı. Kognitif Davranışçı Terapi süpervizyonunu Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan alarak mesleğini profesyonel şekilde yürütmeye devam ediyor. Dernekler aracılığıyla gönüllü psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Aynı zamanda online/yüz yüze terapi ile ergen ve yetişkin odaklı danışan görmeye devam ediyor.

Klinik Psikolog Gülşah Baysal
Şişli/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel ve davranışçı terapi Ebeveyn danışmanlığı Kognitif davranışçı terapi Online terapi Bireysel psikolojik danışmanlık Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

2015 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünü bitirdi. Lisans eğitimimde aldığı teorik bilgileri stajları ve süpervizyon dersleri sayesinde pratiğe geçirdi. Mezuniyetinin hemen ardından sahada ruh sağlığı hizmeti vermeye başladı. Ergen ve aileleriyle; davranış sorunları, sınav kaygısı, ergenlik dönemi ruhsal sorunları, stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kardeş kıskançlığı, nörogelişimsel bozukluklar ve boşanmış anne baba problemi gibi aile dinamiğinden etkilenen ve yansımalarının olumsuz olduğu durumlar üzerine terapi hizmeti vermektedir. Yetişkinlerle; depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, bipolar, borderline,ilişki problemleri, sınır koyma gibi bir çok alanda çalışmalar yürütmektedir.  Aynı zamanda, Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi alarak, çocuk/ergenlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaları için yaratıcı drama liderliği yapıyor. 2020 yılında ise, ilgi ve becerilerini yenilemek, alanıyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmek ve kendine uzmanlık alanı belirlemek için İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na başladı. Yetişkinlerin benlik algısı ve kişilerarası ilişki tarzlarına aile yapısı ile ebeveynle kurulan duygusal bağın etkisini incelemeyi amaçladığı tezini yazdı. Yüksek lisans programının ekolü, Kognitif Davranışçı Terapi temeline dayanırken, Metakognitif Terapi ve Şema Terapi eğitimlerini de aldı. Kognitif Davranışçı Terapi süpervizyonunu Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan alarak mesleğini profesyonel şekilde yürütmeye devam ediyor. Dernekler aracılığıyla gönüllü psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Aynı zamanda online/yüz yüze terapi ile ergen ve yetişkin odaklı danışan görmeye devam ediyor. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Çukurova Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.2014
Deneyim: 8 Yıl

İlgi Alanları

Depresyon Kaygı bozuklukları Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Yaygın anksiyete bozukluğu Bağlanma problemleri Devamı

Deneyimler

Klinik Psikolog Gülşah Baysal (2014 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 84 98

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504748498

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal Klinik Psikolog Gülşah Baysal bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Dan. Gülşah Baysal Klinik Psikolog uzmanıdır. Depresyon, Kaygı bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel ve davranışçı terapi, Ebeveyn danışmanlığı, Kognitif davranışçı terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube