Uzm. Psk. Alkım Seven, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Alkım Seven

Psikoloji - İstanbul

Okul Korkusu, Psikolojik Bozukluk, Psikiyatrik Bozukluk

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Şemsettin Günaltay Cad. Çamlı Apt. No:101 K: 1 D:3 Suadiye  Kadıköy, İstanbul
Mental Psikiyatri

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Alkım Seven Kimdir?

Nöropsikolog Alkım Seven, 1985 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Lise eğitimini İzmir Konak Anadolu Lisesi’nde tamamlamasının ardından devlet burslu öğrenci olarak Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji lisans programını kazandı ve şeref listesinde yer alarak mezun oldu. 

Psk. Seven, mezuniyetinin ardından İngiltere'de dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi içinde yer alan Bristol Üniversitesi'nde Nöropsikoloji Yüksek Lisansını yine şeref listesinde yer alarak tamamladı. “Travma Sonrası Stres Bozukluklarında Hipokampik Hacimsel Değişimler” üzerine olan makalesi “Knight of the Order of the White Rose of Finland” ödüllü CRIC Bristol Profesörü Risto Kauppinen tarafından uluslararası bilim dergilerinde basılmaya uygun bulundu. Ayrıca nörolinguistik ve ebeveyn tercihleri üzerine yazdığı bilimsel makaleleri de basılmaya değer bulundu.

Psk. Seven, İngiltere'de ve Türkiye'de yaptığı araştırmalarda özellikle çocuk davranışlarının oluşumu, bilinç ve bilinç dışı seçimler, güvenli bağlanma, aile tutumları gibi alanlar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Birçok medya yayın organında konuşmacı olarak yer aldı ve makale yazımı konusunda halkla çalışmalarını bu mecralar üzerinden paylaştı. Ayrıca Tıbbi Hipnoz üzerine çalışmalar yürütmüş ve bir kitap editörlüğü başta olmak üzere uygulamalı tıbbi hipnozda ""formülasyon"" geliştirerek 2014 uluslararası tıbbi hipnoz kongresinde bilim insanlarına sunum yaptı.

Psk. Seven, Türk Psikologlar Derneği LGBTİ Komisyonu'nun kurulmasında da öncülük etti ve Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikologlar Birliği ile ilk resmi yazışmaları yürüttü, bu çalışmalarına halen devam etmektedir. Psk. Seven halen ortağı olduğu psikiyatri merkezinde danışanlarına hizmet vermekte ve alan uzmanlarına ve psikoloji öğrencilerine eğitimler vermektedir.

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
4 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..

başarılarının devamını dilerim 15-01-2016

em..ğ

Alkım Bey, Sorularınızı detaylı olarak cevaplayan,sorunlarınızın derinine ineni birden çok öneri ve alternatif sunan ve gerçekten fazlasıyla size yardımcı olmak için çaba sarfeden çok iyi bir uzman, benimle ilgilenip zaman ayırdığı için beni aydınlatıp rahatlattığı için kendisine çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar. 19-11-2015

en..hin

Tesekkur ederim aciklamalariniz için :) 20-05-2015

et..ldız

Bence iyi bir uzman 30-03-2015

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Alkım Seven tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Duygu kontrolü

  Hocam ben panik atak hastası olarak tedavi görüyorum ağır ilaçlar kullanmıyorum ama dikkat ettim özellikle aşırı bunalımında ve hastahanede serum falan takıldığında bir yere bağlı kalma hissi olduğunda panikatağım tutuyor bu durumu nasıl asabilirim birde sosyal biri olmama rağmen sevmesemde seviyor... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Alkım Seven

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Uzman yardimina ihtiyacim var!

  Merhaba alkim bey, eşimle 8 yildir beraberiz, 6 aydir da evliyiz, eşimin ailesiyle yaşiyoruz.. ailesi eşimi çok sahipleniyor benimle zaman geçirmesi baş başa dişari çikmamiz odamiza erken gelmesi sorun haline geliyor. eşim evin tek ve küçük erkek çocuğu. ailesi tam bir bağimli çocuk yetiştirmiş ail... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Alkım Seven

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.