Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan

Psikoloji - İzmir
5.0

Agorafobi, Aile İçi İletişim Sorunları, Aile Terapisi

“Hasan hocamla 1 yıldır tanışıyoruz Sayesinde çok yok katettik Her seans çıkışında çok güzel hislerle...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan 23 Mayıs 1983 tarihinde Antakya da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya da tamamladı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2007 yılında Lisans, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı’ndan 2010 yılında “Ebeveyn Kabul Reddinin Mizaç ve Karakter Özelliklerine Etkisi” başlıklı yüksek lisans tezi ile  master derecesi almıştır.  2009-2012 yılları arasında “Erzincan Devlet Hastanesi”, 2010-2011 yılları arasında askerlik hizmeti kapsamında “Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nda, 2007-2008 yılları arasıdan yarı zamanlı ve 2012-2016 yılları arasında tam zamanlı olarak “Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü”nde, 2016-2019 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Birimi’nde ve 2019-2020 yılları arasında Özel Kent Hastanesi ve Kent Onkoloji Merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak görev yapmıştır. Mesleki ilgi alanları arasında; Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Obsessif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Kişilik Bozuklukları (Borderline, Narsistik, Çekingen, Antisosyal) Cinsel İşlev Bozuklukları (Vajinusmus, Erken Boşalma, Erektil Disfonksiyon) , Ebeveynlik ve Bireysel ve Toplumsal Etkileri, İlişkisel Sorunlar, Evlilik Problemleri,  Bireysel Psikoterapiler ( Şema Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Fobileri Olan Çocuklar İçin Bilişsel Davranışçı Terapi ), Nöropsikolojik Değerlendirme (Alzheimer Testleri, Unutkanlık Testleri), Afazi Değerlendirmesi (Konuşma Bozukları ile ilgili Testler) bulunmaktadır.

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi
Adalet Mah. Anadolu Cad. Megapol Tower No: 41 İç Kapı No: 091 Bayraklı/İzmir
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan 23 Mayıs 1983 tarihinde Antakya da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya da tamamladı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2007 yılında Lisans, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı’ndan 2010 yılında “Ebeveyn Kabul Reddinin Mizaç ve Karakter Özelliklerine Etkisi” başlıklı yüksek lisans tezi ile  master derecesi almıştır.  2009-2012 yılları arasında “Erzincan Devlet Hastanesi”, 2010-2011 yılları arasında askerlik hizmeti kapsamında “Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nda, 2007-2008 yılları arasıdan yarı zamanlı ve 2012-2016 yılları arasında tam zamanlı olarak “Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü”nde, 2016-2019 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Birimi’nde ve 2019-2020 yılları arasında Özel Kent Hastanesi ve Kent Onkoloji Merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak görev yapmıştır. Mesleki ilgi alanları arasında; Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Obsessif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Kişilik Bozuklukları (Borderline, Narsistik, Çekingen, Antisosyal) Cinsel İşlev Bozuklukları (Vajinusmus, Erken Boşalma, Erektil Disfonksiyon) , Ebeveynlik ve Bireysel ve Toplumsal Etkileri, İlişkisel Sorunlar, Evlilik Problemleri,  Bireysel Psikoterapiler ( Şema Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Fobileri Olan Çocuklar İçin Bilişsel Davranışçı Terapi ), Nöropsikolojik Değerlendirme (Alzheimer Testleri, Unutkanlık Testleri), Afazi Değerlendirmesi (Konuşma Bozukları ile ilgili Testler) bulunmaktadır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.2007
Deneyim: 15 Yıl

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Agorafobi Aile İçi İletişim Sorunları Aile Terapisi Alzheimer Alzheimer testi Devamı

Deneyimler

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG HASAN ARSLAN (2022 - Devam ediyor)
Ege Pozitif Psikoloji (2020 - 2022)
İzmir Kent Hastanesi& Kent Onkoloji Merkezi (2019 - 2020)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Birimi (2016 - 2019)
Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürülüğü (2012 - 2016)
Erzincan Devlet Hastanesi (2009 - 2012)
Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürülüğü (yarı zamanlı) (2007 - 2008)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 19 96

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AY
AYT*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21 gün önce
Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi

Hasan hocamla 1 yıldır tanışıyoruz Sayesinde çok yok katettik Her seans çıkışında çok güzel hislerle yanından ayrılıyorum Hamilelik sürecinde zorunlu olarak bıraktırmış olduğum antidepresana çok şükür daha ıhtıyaç duymadım Şiddetle tavsiye ediyorum iyi ki varsınız Hasan hocam

BD
BEG*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21 gün önce
Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi

Hasan Beyle ikinci görüşmemiz ve üçüncü ramdevumun gününün gelmesi için sabırsızlanıyorum

SP
Süh*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
30 gün önce
Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi

şema terapi, bağlanma stilleri ve modlar bu kavramları Hasan hoca sayesinde tanıdım. çok faydasını gördüm ve görmekteyim. yıllarca kurtarıcımı arayarak yaşadım, aslında beni kurtaracak kişinin kendim olduğunu geçte olsa fark ettim. bana ayna tutarak içimdeki cevheri görmeme yardım eden hocamıza çok teşekkür ederim.

ZK
Zey*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi

Hasan bey ile neredeyse 1.5 seneye yaklaştık. Kendisi bir çok konuda farkındalık kazanmama yardımcı oldu. Bu zamana kadar asla aşamam dediğim problemlerimin üstesinden gelmemde çok büyük emeği var kendisinin. İnsanlara kendimden çok fazla şey verdiğimi ve aslında bunun beni yormuş olduğunu öğrenmemi sağladı. Hayatımda çoğu şeye yanlış bir bakış açısı ile yaklaştığımı öğrendiğim bu yolculukta emekleri ve sabırları için kendisine çok teşekkür ediyorum.

MY
Mel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi

Hasan Bey yaşamınıza dokunan ve fark yaratan bir uzman. Güler yüzü,sakin ve anlayışlı tavrı terapi sürecinizi kesinlikle kolaylaştıracaktır. Değişime hazır olan herkese Hasan Bey'i tavsiye ederim.

SB
Sel*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Ege Pozitif Psikoloji

Hasan Bey ile 7 aylık bir terapi sürecimiz oldu. Emdr ve Şema Terapisiyle duygusal yoksunluk, fedakarlık, terk edilme ve iç içelik şemalarımı çözüme kavuşturduk. Profesyonel yaklaşım, empati yeteneği ve gösterdiği hassasiyetten çok memnun kaldım. Her seansa hazırlıklı gelip, ilgiyle sorunlarımı dinleyip yol gösterdi. Bana kattıkları için kendisine teşekkür ediyor ve ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum.

AK
A..*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Ege Pozitif Psikoloji

Türkiye çapında bu kadar iyi bı terapist nadir rastlanır kesinlikle alaninda bir numara ve Ege pozitif psikoloji kurumu için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. İyiki sizin gibi kendini güzel yetiştiren insanlar var. Nokta atışı tespitler kimsenin aklına gelmeyen ama söylediğiniz gerçekler danisanda yarattığınız farkindaliklar ...yani daha sayayim farkınızı . Kesinlikle gönül rahatlığıyla her danışanın açabileceği güvenilir kapisiniz.basarilariniz daim olsun

AS
Ars*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ruhunuz ve yüreğiniz doyuma ulaşınca her açıdan tamamlanmış fizyolojik ve psikolojik kusursuz bir sağlığa kavuşmuş oluyorsunuz, sayesinde öğrendim. Sonsuz teşekkürler Hasan bey🙏🙏

AA
Ayş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Yaşadığım yakın ilişkilerdeki sorunlardan dolayı kendimi kötü hissediyor, ne yapsam da anlaşılamadığımı, sevilmediğimi düşünüyordum. ilişkiler içinde kendimi sürekli fedakarlıklar yaparak tükettiğim, ilişkilerle ilgili ümidimi kaybettiğim bir aşamada psikolojik destek almak istedim. Görüşmelerimizin başından itibaren Hasan Bey, samimi ve sıcak tavrıyla yaşadığım ilişkilerdeki tutarsızlık ve sorunları daha iyi fark etmemi sağladı. Şema Terapi ile çalıştığımız süre boyunca şemalarımın hayatıma ve ilişkilerime nasıl etki ettiğini öğrendikçe yanlış seçimlerimi ve özellikle yakın ilişkilerde yaptığım hataları düzeltme şansım oldu. Eskisine göre hayatta ve ilişkilerde daha çok kontrol sahibi olduğumu, ilişkilerden kendimi kaybetmeden daha çok duygusal doyum aldığımı ifade edebilirim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MT
Mer*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Pandeminın ortalarıydı sanırım bir psikologtan destek almaya karar verişim.. Kolay bir süreç değildi. İyi gelir mi bilmem ama denemek lazım, bir yerden başlamak diye düşünüyordum.Nerden başlayacağını da bilemıyor ya insan o zamanlar.. Bazı tanışmalar şanstır insana..En güzel başlangıcı Hasan Beyle yaptım diyebilirim.. Kısa zamanda gerek konuşma tarzı gerek verdiği örnekleri hafızanızdan silmek mümkün değil.. Gözlerinin içinin güldüğünü kapıdan içeri girerken hissettirişi hem sizi değerli kılıyor hemde farkına varıyorsunz bir çok şeyin..Siz "siz" olduğunuz için varsınız ve olacaksınız diyor adeta..İyiyim şimdi.. Ruha iyi gelmek zordur ama imkansız değilmiş onu öğrendim sayesinde.. Kendimi sevmeyi.. sevebilmeyi öğrendim teşekkür ederim her şey için

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741996

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Hasan Arslan Psikoloji uzmanıdır. Agorafobi, Aile İçi İletişim Sorunları, Aile Terapisi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube