Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel

Psikoloji - Bursa
5.0

Yeme Bozuklukları, Yas Danışmanlığı, Üstün yetenekliler

“Gayet ilgili, disiplinli, sevecen, işine çok özenli bir bayan, bu anlamda çok memnun kaldık.” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel

EMDR AVRUPA AKREDİTE TERAPİSTİ Klinik Psikolog Ebru Behçel, Psikoloji Lisans eğitimini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde başarı ile tamamlayarak 2012 yılında Psikolog ünvanını; uzmanlığını ise Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak İstanbul Esenyurt üniversitesinden almıştır.

Mezuniyetinin hemen ardından 2012 yılında Bursa’da Özel bir anaokulunda göreve başlamış sonrasında 2013 yılında Gediz Devlet hastanesinde psikolog olarak görevine devam etmiştir. Kütahya’da görev yaptığı yıllarda Manisa/Soma da yaşanan Soma Maden Kazası Faciasından sonra olaydan etkilenen ailelere gönüllü olarak psikolojik destek vermiştir. Maden işçileri ve onların ailelerine yürüttüğü yoğun travma çalışmalarından sonra travmatik durumlara karşı en etkin çalışan terapilerden biri olan EMDR terapisi eğitimlerine başlamış ve sonrasında temel ve ileri düzey eğitimlerini tamamlamıştır.

2014 yılında Bursa’ya atanmış 2014-2018 yılları arasında Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çocuklarla ve ergenlerle çalışmıştır. Bu süreçte WÇZÖ-4 VE WISC-R eğitimlerini tamamlayarak, çocukların zihinsel değerlendirmelerini yapmış, gerekli yönlendirmeleri yaparak gelişimlerini takip etmiştir. İleri düzeyde oyun terapisi eğitimlerini almış, Dörtçelik çocuk hastalıkları hastanesinde görevli diğer psikolog arkadaşlarıyla çocuk danışanlarına en iyi sağaltımı vermek amacıyla hastaneye oyun terapisi odası kurulmasına destek vermiş ve düzenli oyun terapisi uygulamaları gerçekleştirmiştir.

2018 yılından sonra danışanlarına daha iyi hizmet vermek amacıyla Psikiyatrist Mustafa Canbazoğlu ile birlikte özel muayenede yetişkinlere de psikolojik destek vererek mesleğini sürdürmüştür.

Pandemi sürecinde ve İzmir depremi sonrasında travmatize olan birçok danışana EMDR GÖNÜLLÜ DESTEK GRUBUNA katılarak psikolojik destek sağlamıştır. Uzun yıllar süren gönüllü çalışmaları ve etkin süpervizyon sürecinden sonra EMDR AVRUPA AKREDİTE Terapisti ünvanını almıştır.

2021 Mayıs ayından itibaren yetişkin danışanlara kendi kliniğinde terapi hizmeti vermeye devam etmektedir.

(Çocuk ve ergen danışanlara yine kendi kliniğinde çocuk psikolojisi üzerine uzman bir meslektaşı hizmet vermektedir. Bilişsel değerlendirmeler, dikkat testleri, oyun terapisi, Çocuk ve ergenlere yönelik EMDR terapisi klinikte uygulanmaktadır.)

 

İhsaniye Mah. Leylak sok. 5/B kat 3 D:14 Plaza 224 Nilüfer/Bursa
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
6-16 yaş wisc-r zeka testi Agte gelişim tarama envanteri Aile Danışmanlığı Akran zorbalığı Bağlanma sorunları Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

EMDR AVRUPA AKREDİTE TERAPİSTİ Klinik Psikolog Ebru Behçel, Psikoloji Lisans eğitimini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde başarı ile tamamlayarak 2012 yılında Psikolog ünvanını; uzmanlığını ise Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak İstanbul Esenyurt üniversitesinden almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

Esenyurt Unıversıtesı

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2012
Deneyim: 11 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Yeme Bozuklukları Yas Danışmanlığı Üstün yetenekliler Uyurgezerlik Uyum Sorunları Devamı

Deneyimler

Klinik Psikolog Ebru Behçel Çelebi (2021 - Devam ediyor)
Psikiyatrist Mustafa Canbazoğlu Muayenehanesi (2018 - 2021)
Dörtçelik Çocuk Hastanesi (2014 - 2018)
Kütahya Gediz Devlet Hastanesi (2013 - 2014)
Özel Sevbil Anaokulu (2012 - 2013)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 62 28

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BM
BEL*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Wisc - iv (wechsler çocuklar için zeka ölçeği iv)
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Gayet ilgili, disiplinli, sevecen, işine çok özenli bir bayan, bu anlamda çok memnun kaldık.

hc
Hac*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Emdr
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Ebru hanıma iştahsızlık ve kusma ataklarım sebebiyle gittim.kendisi çok güler yüzlü dikkatli bir dinleyici seanslara başlamadan önce kendimde farketmediğim bir çok sorunumu çok güzel bir şekilde analiz etti seanslara başlamadan önce çok yüksek olan anksiyete ve depresyon seviyem beş ayda tamamen bitti hiç aşamayacağımı düşündüğüm korkularımı ve kötü anılarımı ebru hanım hanım sayesinde yendim kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum .

EC
Ezg*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Birey merkezli terapi
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Kesinlikle yadırganıyormuş gibi hissetmiyorum. Her konuşmanın güvenli geçeceğini biliyorum. Gayet mutluyum <3

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Emdr
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Ebru hanımla seanslarımızda emdr üzerinde çalışıyoruz. Pek çok alanda hayatıma olumlu katkısı oldu, çok sayıda travmamı ve tetikleyen durumları aşabilmemi sağladı. Ebru hanım sayesinde yıllardır devam eden depresyonumu aşabildim. Çok kıymetli,bilgili, profesyonel çalışan bir terapist. Terapistim olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum.

ZG
Zey*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Bireysel Danışmanlık
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Samimi,güleryüzlü ve profesyonel yaklaşımı için çok teşekkür ederim

eb
Eme*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Emdr
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Enerjisinin rahatlatıcı etki yaptığını düşünüyorum.

DA
Dil*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Beck anksiyete ölçeği
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

Ebru hanımdan Çok memnun kaldım kendisi de çok güzel yüzlü ve gerçekten profesyonel tavsiye ediyorum 🌺

NA
Neş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Emdr
Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi

İlişkilerimde yaşadığım üzüntü ve stres anında, yoğun ve şiddetli kusma şikayeti ile gittim. Terapinin ilk günü pek ümidim yoktu çünkü çözümsüz ve çaresiz bir hastalık gibi geliyordu. Fakat ilerleyen seanslarda Ebru hanımın uyguladığı terapi yöntemi, yönlendirmeleri ve dikkatiyle olaylara olan düşünlerimi, yorumlarımı, kendimi nasıl tanımladığımı fark edip yanlışlarımın farkına vardım. Onları değiştirmenin ve kendimi tanımanın yollarını buldum. Doğru ellerde, doğru adımlarla ve kişisel çaba ile çözülemeyecek sorun yoktur. Benim doğru elim Ebru hanımdı. Ona sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

RK
Rec*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Merhabalar benim 3 seansım şuan beklentimin üstünde gidiyor bende kaygı bozukluğu vardı panik atak, her randevudan sonra kendini daha iyi hissediyorum inşallah sonu daha da güzel olacak bence Ebru hanım bı ayrıcalık tavsiye ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SK
Sev*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Ebru hanımla tanıştığımda karanlık kuyunun içine düşmüş gibiydim.Karın ağrıları ,kusma,ishal gibi şikayetlerim vardı.Yeme ve uyku bozukluğu problemleriyle birlikte yaşamaktan soğumuştum.Tüm tetkiklerim yapılıp bedenen sağlıklı olduğum anlaşıldıktan sonra geçmişteki travmalarımın sonucu depresyon ve anksiyete olduğum anlaşıldı.Ebru hanımla hemen Emdr terapisine başladık.Daha ikinci seansta şikayetlerimin azaldığını, zihnimin aydınlandığını hissettim. Ebru hanım,Emdr sürecinde sihirli kelimeleriyle kapanmış bilişlerinize nokta atış yapar ve sizi kendinize getirir.Size güvenir ve inanır.O karanlık kuyudan çıkmanız için de elinden geleni yapar.Başım sıkışsa ,ruhum daralsa gideceğim tek adres yine Ebru hanımdır.Bu yüzden de kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116228

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel Psk. Ebru Behçel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Ebru Behçel Psikoloji uzmanıdır. Yeme Bozuklukları, Yas Danışmanlığı, Üstün yetenekliler alanlarında hizmet veriyor ve 6-16 yaş wisc-r zeka testi, Agte gelişim tarama envanteri, Aile Danışmanlığı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube