Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak

Psikoloji - Tekirdağ, İstanbul
5.0

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrol Bozukluğu

“Stres ve kaygılarım için uzman ararken burdan Büşra hanıma ulaştım. İletişimi güzel, güven veren bi...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak

Uzm. Kl. Psk.Büşra Çorak, Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü yüksek onur derecesiyle, bölüm 3.’sü olarak yarım dönem  erken tamamlamıştır. Lisans eğitimi devam ederken “Güncel Psikoloji” adlı internet sitesini üç arkadaş olarak kurmuş ve sitede makale yazarı olarak görev almıştır. Lisans yıllarında İspanya/Madrid’de bir dernekte gönüllü olarak çalışıp çeşitli projelerde yer alarak kültür ve göçmen alanlarında çalışmalara katılmıştır. Bir sene sonra Avusturya/Viyana’da bir eğitim kurumda eğitim programlama ve dış ilişkiler departmanında çalışıp ululararası kurslar ve eğitimler organize etmiştir. Lisans eğitimi boyunca çeşitli kongre ve seminerlere katılmış ve kendini mesleki anlamda geliştirmiştir. Bahçeşehir Kolej’inde, Küçük Şeyler Anaokulu’nda, Küçükçekmece Kocatepe İlkokul’unda, Özel Safa Hastanesi’nde, Dinamik Terapi ve Aile Danışmalığı Merkez’inde çalışmıştır. Çalıştığı kurumlarda eğitimcilere, velilere ve öğrencilere yönelik çeşitli seminerler ve atölye çalışmaları yapmıştır.

Klinik Psikoloji yüksek lisansını “8.Sınıf Öğrencilerinde İnternet Bağımlılığının Yalnızlık Algısı ve Sosyal Becerilerle İlişkisinin İncelenmesi” konusuyla tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans döneminde Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde Duygudurum ve Psikotik Bozukluklar bölümlerinde stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans döneminde Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Cinsel Terapi eğitimleri almıştır.

Yüksek lisansını başarıyla tamamladıktan sonra iş yerinden istifa edip Münih/Almanya’da özel bir nöropsikiyatri kliniğinde Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Münih’te çalıştığı süre zarfında İngilizce ve Türkçe dillerinde ergen ve yetişkin bireylerle bireysel, grup ve çift terapileri yapmıştır. Hastalarıyla yaptığı grup ve bireysel terapi görüşmeleriylee ilgili poster çalışması yaparak Avusturya/Viyana’da ki Nöropsikiyatri kongresinde ekip olarak sunumunu gerçekleştirmişlerdir. Bununla birlikte başta yazarlığını yaptığı daha sonrasında editörlüğünü de yaptığı “Yaşam ve Sağlık” adlı Almanya’da yayınlanan psikoloji temalı dergide birçok yazısı yayınlanmıştır. 2012 yılında beri pek çok yurtiçi ve yurtdışı eğitim, seminer ve kongrelere katılmıştır. Seanslarında şema terapi, çözüm odaklı terapi ve dinamik terapi ekolleriyle ilerlemektedir. Çocuk, ergen ve yetişkinlere hizmet vermektedir. Çok iyi seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Uzm. Kl. Psk.Büşra Çorak, Mesleki çalışmalarına şu anda İstanbul’da Optima Psikoloji Merkezi’nde ve Tekirdağ’da Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.

Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi
Çavdarlızade İbrahimpaşa Sokak,Hürriyet Mah. Süleymanpaşa/Tekirdağ
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı
Optima Psikoloji Merkezi
Büyükşehir mah. Cumhuriyet cad Ekinoks Rezidans, E1 Blok no:137, 34520 Beylikdüzü/İstanbul Beylikdüzü/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk.Büşra Çorak, Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü yüksek onur derecesiyle, bölüm 3.’sü olarak yarım dönem  erken tamamlamıştır. Lisans eğitimi devam ederken “Güncel Psikoloji” adlı internet sitesini üç arkadaş olarak kurmuş ve sitede makale yazarı olarak görev almıştır. Lisans yıllarında İspanya/Madrid’de bir dernekte gönüllü olarak çalışıp çeşitli projelerde yer alarak kültür ve göçmen alanlarında çalışmalara katılmıştır. Bir sene sonra Avusturya/Viyana’da bir eğitim kurumda eğitim programlama ve dış ilişkiler departmanında çalışıp ululararası kurslar ve eğitimler organize etmiştir. Lisans eğitimi boyunca çeşitli kongre ve seminerlere katılmış ve kendini mesleki anlamda geliştirmiştir. Bahçeşehir Kolej’inde, Küçük Şeyler Anaokulu’nda, Küçükçekmece Kocatepe İlkokul’unda, Özel Safa Hastanesi’nde, Dinamik Terapi ve Aile Danışmalığı Merkez’inde çalışmıştır. Çalıştığı kurumlarda eğitimcilere, velilere ve öğrencilere yönelik çeşitli seminerler ve atölye çalışmaları yapmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 12 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce, İspanyolca

İlgi Alanları

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Obsesif Kompulsif Bozukluk Öfke Kontrol Bozukluğu Panik Bozukluğu Sosyal Fobi Devamı

Deneyimler

Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 31 73

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ŞB
Şar*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

Stres ve kaygılarım için uzman ararken burdan Büşra hanıma ulaştım. İletişimi güzel, güven veren biri, işinde oldukça donanımlı, pür dikkat sizi dinleyen ve anlayan birinin olması çok güzel. Zaman zaman zorlayıcı olan bir süreç terapi bazen kabullenmek zor oluyor. Ancak uzmanınıza güvenince aşama aşama problemlerin üzerinden gelebiliyorsunuz. Emekleriniz için çok teşekkürler. Artık daha özgüvenli, iletişimim daha iyi.

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

Okb için destek almaya başladım. Okb inin altında başka sıkıntılı durumlarda ortaya çıktı seanslarda. Süreç zorlayıcı işinin ehli biriyle yol almak bence çok önemli. Güven veren, işinde donanımlı, iletişimi iyi, istediğim zaman iletişime geçebildiğim bir uzman. Ben oldukça memnun kaldım. Seanslarımız devam ediyor.

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

Aile içerisinde yaşadığım problemler ve ilişkilerde yaşadığım iletişim problemleri zamanla beni strese soktu , çok yordu ve iş hayatımı olumsuz etkilemeye başlamıştı.Bende bu süreçte destek almak isteğdm. Tavsiye üzerine Büşra hanıma ulaştım. İlgisi, yaklaşımı, mesleki donanımı beni tatmin etti. İlişki boyutunda güzel yol katettik. Sürecimiz tamamlandı.

SY
Sal*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi

Tavsiye üzerine destek almaya başladım. Çok mutsuz ve umutsuzdum . Hiçbir şey yapasım yoktu. Depresyon tanısı aldıktan sonra ilaçla psikoterapi önerdi psikiyatrist. 3 aydır boyunca destek aldım ve hayata yeniden başlamış gibiyim. Özgüvenim arttı, ilişkilerim düzeldi. Daha doyurucu bir hayat yaşıyorum artık. Hayata dair daha umut doluyum. Büşra hanım kaybettiğim ışığı bulmam konusunda bana çok destek oldu çok memnun kaldım. İyi ki psikolog olarak onu tercih etmişim.

FA
Fat*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi

Çocuğumdaki dikkat dağınıklığı için attetioner ile dikkat geliştirme programı uyguladı. Özgüven ve dürtüsellik konusunda çok yol kattettik. Biz memnun kaldık. Akademik olarakta daha iyi bir şekilde yılı kapattı oğlum. Teşekkürler

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

İş hayatımdaki stres sebebiyle başladım. Stres yönetimi konusunda zayıftım. İletişim becerilerimi geliştirmem gerekiyordu. Hafızası iyi, yaklaşımından memnun kaldım. Son aylarda yaşadığım karamsarlık azaldı. Sürecimiz online olarak devam etmekte. Ben memnun kaldım.

AA
Ade*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

Kaygı bozukluğu teşhisi üzerine ilaç yerine terapi almak istedim. Uyku bozukluğum ilk olarak geçti. Stres yönetiminde zayıf olduğum için hepsi birbirini tetiklemiş. 4 ay oldu başlayalı. Çok dikkatli hafızası iyi, anlayışlı istediğim zaman ulaşabiliyorum. Ben memnun kaldım tavsiye ederim.

KA
Kar*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12 gün önce
Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi

Hiç bir şey yapmak istemiyordum kendimi odama kapatmıştım uyku bozukluğu ve kaygı bozukluğu yaşıyordum. Psikiyatrist depresyonda olduğumu söyleyince ilaç yerine terapi desteği almak istedim. Büşra hanıma güvenmem kolay oldu. İletişimi güzel, hafızası çok iyi, yargılamadan dinliyor anlaşıldığını hissediyor insan. 2,5 aydır destek alıyorum. Eskiden sokağa çıkamazdım kaygılarımdan şuanda korkularım azaldı. Bu konuda beni çok rahatlattı ve motive etti terapi süreci. Ben çok memnun kaldım Büşra hanımdan tavsiye ederim.

GG
Gam*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18 gün önce
Optima Psikoloji Merkezi

Ergenlik dönemindeki oğlum için destek arayışındayken tavsiye üzerine kendisine ulaştık. Oğlum içine kapanmisti ve iletişimimiz çok azalmıştı. Kaygıları ve korkuları vardı. Büşra hanıma güvendiğini söyledi. Yaklaşık 3 aydır düzenli görüşüyorlar. Oğlumuz artık daha iletisime açık keyifli , özgüvenli. Sosyal kaygısı azaldı. Emekleri için teşekkürler ederiz. Biz memnun kaldık.

NH
Nur*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19 gün önce
Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi

Yani soyleyebileceğim herseyi paylaştik bize neler yapilacağini nasil ilerleme sağlicamizi konustuk beklentimizi karsiladi soyledikleri. Devam ediyoruz 👍

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504743173

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Büşra Çorak Psikoloji uzmanıdır. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrol Bozukluğu alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube