Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul

Psikoloji - İzmir, İstanbul
5.0

Majör Depresif Bozukluk, Ebeveynlik, Evlilik Problemleri

5.0

“Ben çeşitli sitelerde yorumları üzerine başvurmuştum. İlişkimde. Önemli derecede değersizlik hissedi...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul

Uzm. Kl. Psk. Lisans eğitimini Psikoloji (İngilizce) tamamladıktan sonra, 2012 yılında klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini Prof.Dr. Hakan Türkçapar’ın tez danışmanlığı ve süpervizyonu ile tamamlamıştır. 2007 yılında ‘şizofreniden gerçeğe’ ve ‘psikoatölye’ projelerinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Lisans stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi başta olmak üzere çeşitli hastane ve kurumlarda tamamlamış olup, yüksek lisans stajını Balıklı Rum Hastanesinde tamamlamıştır.
Yüksek lisans eğitimi öncesinde 2008 yılında Prof. Dr. Hanna R. Scherler’den, ‘1 Vaka, 7 Terapötik Bakış Açısı’ eğitimini almıştır. 2011 yılında Emel Stroup ve Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi, Davranış Bilimleri Enstitüsünden EMDR terapisi (1. ve 2. Düzey), stratejik aile terapisi, çözüm odaklı terapi eğitimlerini tamamlamış olup, yüksek lisans eğitimi sonrasında Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan şema terapi ve Aslıhan Topyay Özfidan'dan obezite tedavisinde bilişsel teknikler eğitimlerini tamamlamıştır. 4 yıl boyunca eylem metodunu kullanan, kişinin farkındalığını arttırmayı amaçlayan, hızlı ve etkili bir psikoterapi yöntemi olan Psikodrama Grup Terapisi eğitimini İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü’nden almıştır.

İstanbul kalkınma ajansının desteklediği, İstanbul İl Özel İdaresi bünyesinde oluşturulan Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Rehabilitasyonu Projesinde psikoterapist olarak görev yapmıştır. 2011 yılında meydana gelen Van depreminden hemen sonra Van ve Erçiş’te psikolojik ilk yardım faaliyetlerinde (travma sonrası stres bozukluğunun tedavisine yönelik seminerler, bireysel ve grup terapileri) bulunmuş, psikososyal müdahaleleri organize etmiştir. 2014 yılında Filipinler’de “Haiyan Tayfunun”dan zarar gören Filipin halkına psikolojik destek vermek için gönüllü Travma Psikoterapisti olarak “Bireysel” ve “Grup Psikoterapi” seansları uygulamıştır. 2015 Ocak ayında Uganda’da yetimhanelere psikososyal destek çalışmaları projesinde koordinatör olarak gönüllü çalışmalar yürütmüştür. 2016 yılında Nepal’de meydana gelen depremden sonra bölgede gönüllü psikososyal destek (travma sonrası stres bozukluğunun tedavisine yönelik seminerler, bireysel ve grup terapileri) çalışmalarında bulunmuştur. 2019 yılında Uluslararası Doğum Psikolojisi ve Doğum Ekipleri kongresinde ‘Doğum korkusunun giderilmesinde ilaçsız bir seçenek EMDR (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) olgu sunumu’ başlıklı sözel bildiriyi sunmuştur. Bu çalışma hamileler üzerinde Türkiye'de uygulanan ilk EMDR çalışmasıdır.

Türkiye’nin çeşitli illerinde bilişsel davranışçı terapiye ve psikodramaya yönelik atölye çalışmaları yürütmektedir. Stres, sınav kaygısı ve depresyondan korunma yolları üzerine seminerler vermekte ve çeşitli yayın organlarında yazılar yazmaktadır. Klinik psikoloji pratiğinin yanında obezite ve duygusal beslenme özel çalışma alanıdır. Duygusal beslenme üzerine 2012 yılında bilimsel bir araştırma yürütmüş olup, obezite ve duygusal beslenme üzerine çeşitli yayın organlarında yazılar yazmakta ve TV programlarına katılmaktadır.

Aldığı Eğitimler

EMDR Terapisi 1. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
EMDR Terapisi 2. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Stratejik Aile Terapisi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Egitimi (Reyhana Seedat)
Şema Terapi Egitimi (Dr. Alp Karaosmanoglu)
Çocuklar ve Ergenler ile EMDR (Prof. Dr. Ümran Korkmazlar)
1 Vaka, 7 Terapötik Bakış Açısı Eğitimi (Prof. Dr. Hanna R. Scherler )
Beck Yönelimli Kognitif Terapi (Dr. Emel Stroup)
Gestalt Terapi (Dr. Özge Mergen)
Dinamik Terapi (Prof. Dr. Can Tuncer)
Çocuk Psikopatolojisi (Doç.Dr. Şaziye Senem Başgül)
Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi Temel Aşama (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Aile Ağacı ve Psikodrama Eğitimi (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi Temel Aşama (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi Hazırlık Aşaması(İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Prof. Dr. Hakan Türkçapar)
Rorschach Testi Eğitimi ve Uygulaması(Projektif Testler Derneği/Tevfika İkiz)
Bireysel Psikodrama Eğitimi (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Prof. Dr. Emine Gül Kapçı)

Mesleki çalışmalarına Bakırköy'de Asiye Nurnihan Yurdakul Kliniği'nde, Beylikdüzü'de Optima Psikoloji Merkezi'nde ve Şişli'de bulunan Fatma Demirok Diyet ve Beslenme Danışmanlık'da devam etmektedir.

İzmir Optima Psikoloji Merkezi
Çınar Mahallesi 5003/1 Sokak No: 1/8 Bornova/İzmir
Fatma Demirok Diyet ve Beslenme Danışmanlığı
Büyükdere caddesi- No:34- kat :5 - Arkan Apt. Atasun Optik binası. Şişli/İstanbul
Optima Psikoloji Merkezi
Büyükşehir mah. Cumhuriyet cad. Ekinoks Rezidans E 1 blok no:137 Beylikdüzü/İstanbul
Asiye Nurnihan Yurdakul Kliniği
Kartaltepe Mahallesi, Kıbrıs Sokak, Ahmetefendioğlu Apartmanı, No:1, D:10 Bakırköy/İstanbul

İlgi Alanları

Majör Depresif Bozukluk Ebeveynlik Evlilik Problemleri Evlilik Yorgunlukları Fobiler Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Lb
Lüt*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben çeşitli sitelerde yorumları üzerine başvurmuştum. İlişkimde. Önemli derecede değersizlik hissediyordum. Bununla ilgili çalıştık. Olaylara bakış açım çok fazla değişti. Psikoloh Hanımın hafızası da çok iyi.Herşeyi çok iyi hatırlıyor.Kendisine her zaman ulaşabiliyorum.Desteği yeterli oldu benim için ama ihtiyaç duyduğumda yine kendisini tercih edeceğim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AK
Ayş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben iki ay öncesine kadar ilaç kullanıyordum. Çeşitli agrılarım ve migren ataklarım oluyordu. 6 yıl kullandım değişik ilaçlar ama hiç fayda görmedim, hep çok kötüydüm.Asiye Hanım'a 2 aydan beri gidiyorum,çok memnunum.İlaçsız bir şekilde idare ediyorum, çok çok iyiyim ilaçsız tedavi olmayı hayal bile edemezdim. Teşekkür edeeim kendisine

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
Muh*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yas süreci ile ilgili yorumları çok hoşumuza gittiği için biz de kendisini tercih ettik. Covidden yakınımı kaybettim bununla ilgili destek aldım yas sürecinde bana uyguladığı yöntem oldukça iyi geldi.Problemlerime yönelik kendimi daha iyi hissettim, kendime yönelik problemlerim düzelmeye başladı.Asiye Nur Hanım çok iyi bir danışman.Güleryüzlü.yönlendirmeleri ve takibi gayet yeterliydi.Uzun bir ara vermiştim ama tekrar görüşeceğiz kendisiyle. .

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ya
Y A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben neden bu durumdayım ve yeniden iyi halime dönmek için ne yapabilirim diye düşünüyordum.Terapide öyle bir seyir izliyor ki Asiye Hanım, kendiniz cevapları veriyorsunuz.Danışmanlık sürecimiz etkili olarak başlıyor.Çok şey var çözüm için, alanında uzman birileri sizinleyse.. Etik değerleri ve esnek yaklaşımlarıyla bizim yüreğimize dokundu.Kızım ve ben çok zor süreçlerden geçtik.Şartlar daha zor ama biz daha güçlüyüz.Asiye Hanım'ı tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
hb
H B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Biz kendisinden memnun kaldık.Kızımıza test yaptırmıştık. Söylediği, tavsiye ettiği şeyleri yapıyoruz ve geri dönüşüm olarak iyi sonuçlar aldık.Olumlu geri dönüşler oldu bizim için.Yaklaşımı çok güzeldi. Hala görüşebiliyoruz. İstediğim zaman arayabiliyorum kendisini. Bir sıkıntım olduğunda hemen geri dönüş sağlıyor. Herkese de tavsiye ederiz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
hh
H H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben diyet sürecinde görüşmüştüm Asiye Hanım ile.Online bir diyetti.Diyet sürecimde psikolojik olarak destek amaçlıydı görüşmemiz.Süreci birlikte yürüttük. Çok faydalandım. Çok da yardımı dokundu. Diyet zor bir süreç. Uzun bir süre bu aşamada bana çok fazla desteği oldu. Çok motive edici, yaklaşımı ve enerjisi yüksek, normal bir konuşmadan bile kendisinden çok faydalanabileceğiniz biri. İşi anlamında çok fayda sağladı bana kendisi.Çok iyi ,her zaman çok pozitif, çok yüksek enerjiye sahip.İletişimi de çok yüksek.Benim motivasyonum düştüğü zamanlarda çok çok destek oldu.Çokça memnun kaldım.Gerçekten çok fazla faydasını gördüm.Diyette belki sonuna kadar gidemedim ama onunla tanışmaktan çok memnun oldum. Güzel bir zaman dilimiydi. Diyet anlamında değil farklı anlamlarda da psikolojik olarak ekstra çok desteği oldu.Çok teşekkürlerimi iletiyorum kendisine.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ry
R Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Asiye Hanım ile yaklaşık bir yıl kadar terapi süreci yürüttük.Benim zor bir anımda ona başvurdum arkadaşımın tavsiyesi ile.Benimle birlikte zor sürecimde yanımdaydı.Şu an danışanı değilim ama zorlandığım zamanlarda kendisini arıyorum.Çok empatik, mesleki anlamda becerikli ve yetenekliydi. Sürecimi atlatmamda çok desteği oldu.İnanılmaz travmatik bir olay yaşamıştım ama şimdi iş ve eğitim hayatıma geri döndüm. Oldukça çok desteği oldu.Çok teşekkür ediyorum kendisine.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
dk
D K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendisinden ve danışan takibinden memnunuz.Biz ortaokula giden bir öğrencimizle ilgili danışmanlık aldık. Danışanımız da bayağı kendisi de şaşırdı. Çok iyi derece sonuç aldık. İnternet oyunları bağımlılığı fazlaydı, onun süresini azalttık ve düzenli ders çalışma modunu, haftalık program yaptı. Bunlarla bayağı iyi seviyeye geldik.Üslubu, tavırları, hem veliye yaklaşımı hem de çocuğa yaklaşımı istediğimiz şekildeydi. Yumuşak tavrı var. Anlayışlı bir danışman kendisi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
as
A S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bir psikoloji öğrencisi olarak derste öğrendiklerimin yanı sıra kendisinde gördüklerim çelişmiyor. Daha önce başka psikologlara da gittim.Çok çelişen şeyler olmuştu. Kendisi gerçekten karşısındakine yardımcı olmak için açık olan teorik olarak bilgilerle dolu bir insan. Ben çevremdeki insanlara tavsiye de ediyorum.Öneriyorum kendisini. Güleryüzlü ve insanları yargılamayan biri.Bu yüzden bana karşı yaklaşımı beni çok mutlu etti.Devam etmemde etken olan bir neden bu.Bana karşı olan yaklaşımı.İletişim konusunda hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
mu
M U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Asiye Hanım'ın okulda hizmet verdiği zamanlar tanışmıştım kendisiyle. OKB nedeniyle gitmiştim.Ufak bir ara vermek zorunda kalmıştım. Tekrar devam ettim. Şuan OKB ile ilgili olan sıkıntılarımın çok büyük çoğunluğunu çözdüm. Sadece kontrol amaçlı gidiyorum.Sosyal anksiyete ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Hem insan olarak, hem de psikolog olarak mesleki açıdan çok memnunum kendisinden.Tavsiye de ederim başkalarına.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul İzmir Optima Psikoloji Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul Psikoloji uzmanıdır. Majör Depresif Bozukluk, Ebeveynlik, Evlilik Problemleri alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube