Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen

Dahiliye - İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji - İzmir

Meme Kanseri, Özofagus kanseri, Kalın Bağırsak (Kolon) Kanseri

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen

Prof. Dr. Tuğba (Ulaş) Yavuzşen 1973 yılı Nazilli doğumludur. Lise öğrenimini Nazilli lisesinde tamamladıktan sonra 1989-1995 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlamıştır. Ardından yine aynı fakültede İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini 2000 yılında ve Tıbbi Onkoloji yan dal ihtisasını 2003 yılında tamamlamıştır. 1997 yılında kendisi gibi meslektaşı olan (Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı) Hüsnü Töre Yavuzşen ile evlenmiş ve 1 erkek çocuk annesidir. Hobileri arasında amatör olarak yüzmeyi ve bisiklete binmeyi sever. Bir süredir de yoga yapmanın kendisine kattığı faydaları fark etmesi üzerine aktif olarak devam etmektedir.

2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde çalışmaya devam ederken 2010 yılında Doçent ve 2015 yılında Profesör ünvanını hak etmiştir. Uzmanlık sürecinde kanser hastalarında palyatif bakımın gerekliliği ve önemini fark etmesi üzerine bu alanda kendisini geliştirmek ve ülkesinde de hastalarına bu konuda destek olmak amaçlı 2.5 yıl yurtdışında Amerika’da Cleveland Klinik’ te eğitim almak için gitmiştir.  2004-2006 yılları arasında Cleveland Klinik Kanser Merkezi Palyatif Bakım Bilim Dalı'nda araştırma yan dal uzmanlık öğrencisi olarak çalışmış ve bu konuda pek çok çalışmaya katılmış ve yürütmüştür. Bu alanda kendini yetiştirip ülkesine döndükten sonra da kendi üniversitesinde akademik kariyerine devam etmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi kurucularından biri ve yönetim kurulu üyesidir. Merkez müdürü olarak da belli yıllarda görev almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Palyatif Bakım Merkezi ülkemizde bu alanda ilk kurulan, aktif çalışmaya başlayan merkezlerden biridir. Diğer merkezlerden en önemli farkı Prof. Dr. Kamer Mutafoğlu (Pediyatrik Onkoloji), Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen (Tıbbi Onkoloji), Prof. Dr. Rıza Çetingöz (Radyasyon Onkolojisi), Yrd. Doç. Dr. Rüksan Çehreli (Beslenme ve Diyetetik) ve Doç. Dr. Ayfer Elçigil (Hemşire) fikir önderliğinde çocuk ve erişkin kanser hastalarını da içine alan çok disiplinli bir yaklaşımla organize olmuştur. Yine diğer bir akademik başarısı da arkadaşı Prof. Dr. Aziz Karaoğlu ile beraber Türkiye' de ilk olan Geriatrik Onkoloji Derneğinin de kurucu öğretim üyelerinden biri olarak görev alması olmuştur. Halen daha üyesi olarak aktif görevine devam etmektedir. Bunların yanında 2019-2020 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Etik Kurul üyeliği görevini yürütmüştür. Şu anda halen üniversitesinde İç Hastalıkları Anabilim Dalı Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı öğretim üyeliği ve 2021 yılı Mayıs ayında devraldığı Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı idari görevine devam etmektedir.

Prof. Dr. Tuğba (Ulaş) Yavuzşen' in  70' in üzerinde uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve 70' in üzerinde sunulmuş kongre, sempozyumlarda bildirileri bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü doktora programlarında öğrencileri, yürüttüğü ve yürütmekte olduğu ulusal projelerde sorumlu araştırmacı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı' nın öğretim üyesi olarak birçok uzmanlık tezlerinde danışman öğretim üyesi olarak uzmanlık öğrencisi yetiştirmekle akademik görevlerine devam etmektedir.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği, Geriatrik Onkoloji Derneği, İzmir Meme Hastalıkları Derneği, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Vakfı üyelikleri vardır ve bir kısmında aktif çalışmaları devam etmektedir.

Kültür Mah. Şair Eşref Bulvarı , Fatih Apartmanı No:57 Kat:2 D:8 Alsancak 35220 Konak/İzmir Konak/İzmir
Hizmetler
Kemoterapi (İlaçla Kanser Tedavisi) Yetişkin kanser ve tedavisi (Kemoterapi, immoterapi ve hedefe yönelik tedaviler) Kemoterapi sırasında beslenme İmmünoterapi Moleküler tedaviler Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Tuğba (Ulaş) Yavuzşen 1973 yılı Nazilli doğumludur. Lise öğrenimini Nazilli lisesinde tamamladıktan sonra 1989-1995 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlamıştır. Ardından yine aynı fakültede İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini 2000 yılında ve Tıbbi Onkoloji yan dal ihtisasını 2003 yılında tamamlamıştır. 1997 yılında kendisi gibi meslektaşı olan (Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı) Hüsnü Töre Yavuzşen ile evlenmiş ve 1 erkek çocuk annesidir. Hobileri arasında amatör olarak yüzmeyi ve bisiklete binmeyi sever. Bir süredir de yoga yapmanın kendisine kattığı faydaları fark etmesi üzerine aktif olarak devam etmektedir. Devamı

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2003
Deneyim: 20 Yıl

İlgi Alanları

Meme Kanseri Özofagus kanseri Kalın Bağırsak (Kolon) Kanseri Baş-boyun kanseri Mide Kanseri Devamı

Deneyimler

Cleveland Klinik (2004 - 2006)
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi (2003 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 05362995979

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: 05362995979

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Tuğba Yavuzşen Dahiliye - İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji uzmanıdır. Meme Kanseri, Özofagus kanseri, Kalın Bağırsak (Kolon) Kanseri alanlarında hizmet veriyor ve Kemoterapi (İlaçla Kanser Tedavisi), Yetişkin kanser ve tedavisi (Kemoterapi, immoterapi ve hedefe yönelik tedaviler), Kemoterapi sırasında beslenme hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 05362995979

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube