Prof. Dr. Tankut İlter

5.0

Porfiri (Porphyria), Sarılık, Safra Yolu Hastalıkları

5.0

“Sayın hocam; Allah size sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Bunu tüm ictenligim...” Devamı

Prof. Dr. Tankut İlter

Prof. Dr. Tankut İLTER, 15 Haziran 1943 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Lise eğitimini Namık Kemal Lisesi’nde bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1968 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1972-1974 yılları arasında Amasya Askeri Hastanesi’nde İç Hastalıkları Klinik Şefi olarak askerlik vazifesini yerine getirmiş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, 1977 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Gastroenteroloji uzmanlığını almış ve Gastroenteroloji Uzmanı olarak çalışmalarına başlamıştır.

Uzmanlığı sonrasında 1979-1980 yılları arasında ABD Yale Üniversitesi Karaciğer Hastalıkları/Hepatoloji Bölümü’nde Prof. Dr. James L. Boyer ile birlikte “Postdoctoral Fellow” olarak çalışmalar yapmıştır. Aynı zaman zarfında Prof. Dr. Gerald Klatskin ile birlikte Karaciğer biyopsilerinin değerlendirilmesi ve yorumu konusunda çalışma fırsatı da bulmuş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, yapmış olduğu bu çalışmaları derleyerek Amerikan Gastroenteroloji Kongresine göndermiş ve 1983 yılında bu çalışmasıyla “American Gastroenterolojical Association Internal Travel” ödülünü kazanmıştır. Bu burs sayesinde 1983 yılında 3 aylık süreyle tekrar ABD’ye gitmiş ve kongrede çalışmasını sunmuştur.

Aynı zamanda “Üst ve Alt Batın Ultrasonografi eğitimi” de almış olan Prof. Dr. Tankut İLTER, Ege Üniversitesi’ne tekrar döndükten sonra İç Hastalıkları/Gastroenteroloji Anabilim Dalı’nda 1982 yılında Doçent, 1986 yılında ise Profesör unvanı almıştır.

Prof. Dr. Tankut İLTER, mesleki çalışmalarına İzmir’de bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Prof. Dr. Tankut İLTER Muayenehanesi
Talatpaşa Bulvarı No: 44/1 Sevil Apt. Alsancak Konak/İzmir
Hizmetler
Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı Fundoplikasyon(gerd cerrahisi) Karaciğer metastazına perkütan etanol-enjeksiyonu Özofajiyal band ligasyonu Gastro laparoskopik ameliyat Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Tankut İLTER, 15 Haziran 1943 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Lise eğitimini Namık Kemal Lisesi’nde bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1968 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SE
Sev*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
25.02.2016

Sayın hocam; Allah size sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Bunu tüm ictenligimle niyaz ediyorum.Dualarım sizinle.Biz hastalariniza gösterdiğiniz güler yüzünüz ,ilginiz ve açıklayıcı bilgilerinizle zaten iyilesiyoruz. Çok teşekkürler. Allah sizden razı olsun. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tankut İlter ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Tankut İlter için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Tankut İlter nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Tankut İlter Prof. Dr. Tankut İLTER Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Tankut İlter hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Tankut İlter Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji uzmanıdır. Porfiri (Porphyria), Sarılık, Safra Yolu Hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı, Fundoplikasyon(gerd cerrahisi), Karaciğer metastazına perkütan etanol-enjeksiyonu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube