Dyt. Sevgi Ersoy Akça

Diyetisyen - İzmir
5.0

Online Diyet, Kişiye Özel Diyetler, Çocukluk Çağında Beslenme

5.0

“Sevgi Hanımla tanışmam insülin direncimin yüksekliği,kolestrol ve trigliserid yüksekliği,çarpıntı gi...” Devamı

Dyt. Sevgi Ersoy Akça

Dyt.Sevgi Ersoy Akça, 02.06.1983 İzmir doğumludur. Kuşadası'nda büyümüştür. 2005 yılında  Hacette Beslenme ve Diyetetik bölümünden üçüncülük ile mezun olmuştur. 2005-2012 yılları arasında Özel Ege Sağlık Hastanesi'nde görev almıştır, ilk iş yerim olan bu hastanede tek diyetisyen olması kaynaklı çok fazla mesleki bilgi ve deneyim edinmiştir.

2014 ve 2019da anne olduktan sonra bebek ve çocuk beslenmesine de ayrıca yoğunlaşmaya ve danışmanlık vermeye başlamıştır. Meslek hayatının başından beri sayısız insana etik çerçevede, insan sağlığını en ön planda tutarak ve  bir yol gösterici olarak sağlıklı beslenmeyi öğretmktedir.  Bu beslenme alışkanlıklarının  sürdürülebilir kılınmasına da ayrıca yardımcı olmaya çalışmaktadır.   

Dyt.Sevgi Ersoy Akça, edinmiş olduğu  bilgi birikimi ve deneyimi ile birlikte 2012'de kendi isteği ile hala çalışmakta olduğu Tınaztepe Hastaneler Grubu'nda görev almaya başlamıştır.  

Online
Buca/İzmir
Hizmetler
İnsülin direnci ve metabolik sendrom Zayıflama programı Zayıflama diyetleri Yetişkin obezite Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları Devamı

Hakkında

Dyt.Sevgi Ersoy Akça, 02.06.1983 İzmir doğumludur. Kuşadası'nda büyümüştür. 2005 yılında  Hacette Beslenme ve Diyetetik bölümünden üçüncülük ile mezun olmuştur. 2005-2012 yılları arasında Özel Ege Sağlık Hastanesi'nde görev almıştır, ilk iş yerim olan bu hastanede tek diyetisyen olması kaynaklı çok fazla mesleki bilgi ve deneyim edinmiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2005
Deneyim: 18 Yıl

İlgi Alanları

Online Diyet Kişiye Özel Diyetler Çocukluk Çağında Beslenme Ergenlerde Kilo Kontrolü Fitness Beslenmesi Devamı

Deneyimler

Online danışmanlık (2022 - Devam ediyor)
Tınaztepe Buca Hastanesi (2012 - 2022)
Özel Tınaztepe Bucatıp Merkezi (2012 - 2022)
Özel Ege Sağlık Hastanesi (2005 - 2012)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

4.9
Sel*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
İnsülin direnci ve metabolik sendrom
Online

Sevgi Hanımla tanışmam insülin direncimin yüksekliği,kolestrol ve trigliserid yüksekliği,çarpıntı gibi hayatımı gerçekten kabusa çeviren rahatsızlıklarım dolayısıyla oldu.İnsülin direncim sebebiyle çok kilo almıştım ve sıfır motivasyonla kendisine başvurdum.İlk görüşmeden itibaren gerçekten profesyonel yaklaşımını ve işinde ne kadar disiplinli ve başarılı olduğunu hissediyorsunuz.Sonrasında hem psikolojik olarak hem fiziksel olarak günden güne harika gelişmeler yaşadım ve sağlığıma kavuştum...İyi ki kendisini tanımışım,sayesinde muhteşem bir şekilde ve zorlanmadan zayıfladım,sağlıklı beslenmeyi öğrendim şu an korumadayım ve bana öğrettikleriyle hala günlük hayatımda hiç zorlanmadan ve kilomu koruyarak devam ediyorum.Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebileceğim harika bir diyetisyendir kendisi.Sevgiler,saygılar tatlı diyetisyenim....

Gül*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
İzmir Tınaztepe Buca Hastanesi

Hayalimi gerçeğe dönüştürdü, sağlıklı beslenerek kilo vermeyi öğretti(hemde hiç aç kalmadan),sürekli motive ederek hedefe ulaşabileceğimi gösterdi bana Sevgi Hanim. Sayesinde diyet stresini yaşamadan 11 kilo su gibi akıp gidiverdi. Profesyonelliginiz,samimiyetiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.İyi ki sizi tanımışım.

OG
Oza*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sevgi hanımla kilo verme sürecine başladığımda tam 15 kilo verdim. Bu süreçte hiç diyeti bırakmayı düşünmedim çünkü danışanlarını çok güzel motive ediyor ve gerçekten sizin yaşam koşullarınıza göre listenizi düzenliyor. Sevgi hanımla diyet yapmayı değil sağlıklı beslenmeyi yaşam şekli haline getirdim, destekleri için çok teşekkür ederim

AE
Ali*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Kilo verme diyetleri
Online

Hayatımda ilk defa diyet yapma ihtiyacı hissetmiştim ve sayesinde hayata küsmeden istediklerimizden de yiyerek 3 ayda verdiğim 16,50 kg ile ideal kilogramıma ulaştım. Devamında oluşan alışkanlık ile kilo almadan istediklerimi yiyebiliyorum. Üçüncü aydayım diyet yapmayı bırakalı ve ilave 1 kg dahi almadım ☺️ Güleryüzlü, sizi hayata küstürmeyin bir diyetisyen. Kolay ve yapılabilir diyet listesi sunuyor. Bekar bir erkek olarak hiç zorlanmadan diyete uyabildim. Israrla tavsiye ettiğim bir hekim.

Ayş*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sevgi hanım'a danışan olarak başladığımda 100 kilo civarındaydım ve zayıflamak için aç kalmak gerektiği yanlış bilgisi yüzünden çaresizdim.Benim az yemekle zayıflama arasındaki yanlış davranış kalıbımı mesleki bilgisini tatlı dille birleştirerek kırdı. 10 ay gibi bir süreçte 40 kiloya yakın fazlalığım gitti. Bu süreci kesinlikle diyet gibi hissetmemem sadece sağlıklı beslenmeye odaklanmam inanılmaz motivasyon sağladı. Hayatımda ilk kez diyet olayından bıkıp yarıda bırakmadım. Bir sene oldu istediğim kilodayım ve kilo almıyorum çünkü Sevgi hanım sayesinde doğru beslenmeyi yaşam şekli haline getirdim.

ZE
Zeh*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sevgi hanımla 26 kilo verdim.inanılmaz motive edici bir diyetisyen.Ben hayatımda ilk kez diyet yaptım ve bu kadar kilo verdim.Sevgi hanımla tanışana kadar çok umutsuzdum ve diyetlere inanmıyordum.Bana kilo verdirerek hayatımı inanılmaz güzel hale getirdi.Kendime güvenim geldi çok mutluyum.Ne kadar teşekkür etsem az.

MB
Mel*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Yetişkin obezite
İzmir Tınaztepe Buca Hastanesi

Bende bir saglik çalışani olarak Sevgi Hanım ile toplam 25 kilo verdim. Polikistik over, insülin direnci ve antidepresan ilac kullanmama rağmen sıkılmadan kendimi yormadan kilolarımdan kurtuldum. Enerjisi, guler yüzlülüğü zaten motivasyon kaynağı. Tüm çevreme öneriyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

DF
D F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok Memnunum

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Sevgi Ersoy Akça ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Sevgi Ersoy Akça için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Sevgi Ersoy Akça nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Sevgi Ersoy Akça Online Görüşme bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Sevgi Ersoy Akça hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Sevgi Ersoy Akça Diyetisyen uzmanıdır. Online Diyet, Kişiye Özel Diyetler, Çocukluk Çağında Beslenme alanlarında hizmet veriyor ve İnsülin direnci ve metabolik sendrom, Zayıflama programı, Zayıflama diyetleri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube