Psk. Selin Yalçın

Psikoloji - Ankara
5.0

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Agte, Binet - Terman Zeka Testi, Aile Danışmanlığı

“İlgili açıklayıcı ve tatmin edici teşekkür ederim..” Devamı

Psk. Selin Yalçın

Çankaya Üniversitesi Fen/Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümüne 2011yılında giriş yaptım. Eğitim dilimiz İngilizce olduğu için 1 yıl İngilizce hazırlık  okuduktan sonra bölüm derslerimi almaya başladım.. Öğrenim hayatım boyunca; çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım ve bir çok psikoloji seminerine katılma şansı buldum. Katıldığım bu seminerlerden şuan bir çok alanda, çeşitli sertifikalara sahibim. Bu dönemde bazı projelere katılıp grup arkadaşlarım ile birlikte birincilik aldım.  Birincilik  aldığım proje bilişsel psikoloji ile ilgili bir görsel algılama/ ilizyon projesi idi. Ayrıca yazmış olduğum iki makale ODTÜ ‘’Ayna’’ dergisinde yayımlanmaya hak kazandı. Bu makaleler çocuk/ergen  gelişim psikolojisi ile ilgili kuram ve analiz makaleleri idi. Staj yaptığım dönemde ise danışan karşılamadan, görüşme tekniklerine ; danışanın ihtiyacına göre uygulanacak terapi yöntemlerine kadar pek çok deneyimde bulundum.Ayrıca  bu dönemde bir çok test teknikleri uygulama  fırsatı yakaladım.  Aynı zamanda psikoloji testleri uygulama sertifika programına katıldım ve şuanda MMPI , WISC-R, Stanford-Binet, Çocuk Objektif  Testleri (AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi,Cattel 2A Zeka Testi, Benton Testi, Frostig Testi,Kent EGY,Denver II,SDÖT,Kinder ANGST,Burdon) toplamda 18 tane psikolojik test uygulama sertifikasına sahibim. Bununla birlikte,  kısa süreli psikodrama eğitimim mevcuttur.2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.Gerekli eğitimi aldıktan sonra, ‘’Pedagojik Formasyon Sertifikasına’’  sahip oldum; böylece kendime ikinci bir meslek dalı edinmiş oldum. Son 5 yıldır bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog olarak görev almaktayım.Burada özel çocuklar ve yetişkinlerle birebir terapiler gerçekleştirdim. Aile Danışmanlığı,Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,Oyun Terapisi,Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Filial Terapi uygulayıcısıyım. 2022 Yılında ‘’Lumos Psikolojik Danışmanlık‘’  merkezini kurdum. Şuanda Batıkent/ Yenimahallede kendi ofisimde terapi seanslarımı kabul etmekteyim.

Lumos Psikolojik Danışmanlık
Kardelen Mahallesi 2026. Sokak Özpetek 4(Boran 2) Sitesi 4 Nolu Kapı No: 15 Batıkent Yenimahalle/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
6-16 yaş Wisc-r zeka testi Aile Danışmanlığı Bilişsel Davranışçı Terapi Bireysel Psikolojik Danışmanlık Bireysel terapi Devamı
Klinik Fotoğrafları
Randevu Hattı

Hakkında

Çankaya Üniversitesi Fen/Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümüne 2011yılında giriş yaptım. Eğitim dilimiz İngilizce olduğu için 1 yıl İngilizce hazırlık  okuduktan sonra bölüm derslerimi almaya başladım.. Öğrenim hayatım boyunca; çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım ve bir çok psikoloji seminerine katılma şansı buldum. Katıldığım bu seminerlerden şuan bir çok alanda, çeşitli sertifikalara sahibim. Bu dönemde bazı projelere katılıp grup arkadaşlarım ile birlikte birincilik aldım.  Birincilik  aldığım proje bilişsel psikoloji ile ilgili bir görsel algılama/ ilizyon projesi idi. Ayrıca yazmış olduğum iki makale ODTÜ ‘’Ayna’’ dergisinde yayımlanmaya hak kazandı. Bu makaleler çocuk/ergen  gelişim psikolojisi ile ilgili kuram ve analiz makaleleri idi. Staj yaptığım dönemde ise danışan karşılamadan, görüşme tekniklerine ; danışanın ihtiyacına göre uygulanacak terapi yöntemlerine kadar pek çok deneyimde bulundum.Ayrıca  bu dönemde bir çok test teknikleri uygulama  fırsatı yakaladım.  Aynı zamanda psikoloji testleri uygulama sertifika programına katıldım ve şuanda MMPI , WISC-R, Stanford-Binet, Çocuk Objektif  Testleri (AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi,Cattel 2A Zeka Testi, Benton Testi, Frostig Testi,Kent EGY,Denver II,SDÖT,Kinder ANGST,Burdon) toplamda 18 tane psikolojik test uygulama sertifikasına sahibim. Bununla birlikte,  kısa süreli psikodrama eğitimim mevcuttur.2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.Gerekli eğitimi aldıktan sonra, ‘’Pedagojik Formasyon Sertifikasına’’  sahip oldum; böylece kendime ikinci bir meslek dalı edinmiş oldum. Son 5 yıldır bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog olarak görev almaktayım.Burada özel çocuklar ve yetişkinlerle birebir terapiler gerçekleştirdim. Aile Danışmanlığı,Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,Oyun Terapisi,Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Filial Terapi uygulayıcısıyım. 2022 Yılında ‘’Lumos Psikolojik Danışmanlık‘’  merkezini kurdum. Şuanda Batıkent/ Yenimahallede kendi ofisimde terapi seanslarımı kabul etmekteyim. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2015
Deneyim: 7 Yıl

Yabancı Dil

İtalyanca, Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Agte, Binet - Terman Zeka Testi Aile Danışmanlığı Aile Problemleri Aile Terapisi Devamı

Deneyimler

Yaşam Ağacı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2022 - Devam ediyor)
Özel Büyük Umutlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2019 - 2021)
Ayşe Şan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2018 - 2018)
Yeni Hayatlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2017 - 2018)
Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (2015 - 2016)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 78 67

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

4.9
IT
Işı*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 gün önce
Lumos Psikolojik Danışmanlık

İlgili açıklayıcı ve tatmin edici teşekkür ederim..

HK
Has*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 gün önce
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Her geçen gün daha hassas noktalara değinerek, nokta atışı tespitlerle içinde bulunmuş olduğum durumla mücadelemi kazanmaya yönelik farkındalıklar kazanıyorum.

AU
Ali*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
13 gün önce
Bireysel terapi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Özverili çalışması için teşekkür ederim. ilgi alaka ve tavsiyeler için teşekkürler

AS
Ahm*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18 gün önce
Depresyon
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Yaşadığım acı bir olaydan sonra olayı sindiremedim ve içime kapanıp bu acının ne yaparsam geçmeyeceğini, derdimi anlatsam bike çözümü olmayacağını düşünüyordum ancak sonra hayatımı düzene sokmaya karar verdim ve araştırma yaptım. Araştırma sonucunda Selin hocama denk geldim . İyi ki de denk gelmişim. Hocamın tavsiyeleri, anlayışı , karşılıklı diyaloğu ve içten samimiyeti gerçekten hayatıma yeniden düzen gelmesini sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ortamın sıcaklığı ve bahçenin güzelliği ayrıca puan hakediyor .

EK
Eki*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18 gün önce
Oyun Terapisi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanımın bizim hayatımızda çok önemli bir yeri var. Hem kızıma hem de bana ayrı ayrı dokunuşları oldu. Hem güler yüzüyle hem ilgisiyle hem de o güzel kalbiyle mucize oldu bizim için. İyi ki tanımışız iyi ki kesişmiş yollarımız. Hem psikologunuz hem de kurtarıcı meleğimiz ❤️

SK
Sel*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
20 gün önce
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanım sizi evinizde hissettiriyor. Sıcak kanlı güler yüzlü ve sizi kendinizle yüzleştiriyor. Gittiğimden bu yana çok mutluyum. Tereddütsüz gidebileceğiniz bir yer. Seansınız gelmeden selin hanımı özlerseniz şaşırmayın... :)))

HK
Has*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
23 gün önce
Bireysel terapi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Kendinizi güvende ve rahat hissedebileceğiniz çok güzel bir sanışma merkezidir_

MP
Mer*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Depresyon
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Doğum sonrası depresyon yaşıyordum. Kendimle ve bedenimle barışmam Selin hocamın sayesinde oldu. Kendimi artık çok daha iyi hissediyorum.

BS
Bey*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Bireysel terapi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

İnsanlara hayır diyemeyen,kendimi öncelemeyen ve üniversite sonrası gelecek kaygısı yaşarken Selin hanım'a başladım.İyi ki başladım.Kendimi önceki ve sonraki dönem kiyasladigim zaman mesafeler katettigimi düşünüyorum.. Kendimi olduğumdan daha iyi hissediyorum ve sorunlarımla nasıl baş edeceğini anlıyorum .Selin hanım kendinizi rahat ifade edebileceğiniz çok samimi ilgili ve başarılı bir psikolog .Sürecimiz devam ediyor ve büyük bir istekle devam ediyorum.Selin hanımın desteğini ve yanımda olduğunu hissetmek harika.

EK
Eki*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Bireysel terapi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanımın enerjisi sayesinde daha ilk karşılaşmada o anki kaygınız hafifliyor ve bir adım atmaya hazır hissediyorsunuz. Ben en başta kendimi zorlayarak gitsem de sonradan iyi ki görüşmüşüm diyerek aldığım en iyi kararlardan birisi olduğunu fark ettim. Daha ilk seansta bile birçok farkındalığı sağlayabiliyor ve doğru kişi olduğunu anlıyorsunuz. Kendimi bir şeyler paylaşırken hayal bile edemezken artık beni yargılamadan dinleyecek birisi olduğunu bilerek seansları iple çekiyorum. Siz kendinize inanmadığınızda bile size inanarak kendi değerinizi bulmanıza yardımcı oluyor. Seans dışı paylaşımlarla da terapiyi destekliyor. Her şey için teşekkür ederim. Kendisiyle karşılaşmak uzun süredir başıma gelen en büyük şans diyebilirim.

Sık Sorulan Sorular

Psk. Selin Yalçın ile nasıl iletişime geçerim?

Psk. Selin Yalçın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psk. Selin Yalçın için nasıl randevu alabilirim?

Psk. Selin Yalçın ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747867

Psk. Selin Yalçın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psk. Selin Yalçın Lumos Psikolojik Danışmanlık bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psk. Selin Yalçın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psk. Selin Yalçın Psikoloji uzmanıdır. 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Agte, Binet - Terman Zeka Testi, Aile Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve 6-16 yaş Wisc-r zeka testi, Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube