Psk. Selin Yalçın

Psikoloji - Ankara
5.0

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Agte, Binet - Terman Zeka Testi, Aile Danışmanlığı

“Kızımda davranış bozuklukları ve tırnak yeme gibi sorunlar vardı. Birkaç seans sonra gözle görülür d...” Devamı

Psk. Selin Yalçın

Çankaya Üniversitesi Fen/Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümüne %50 Başarı bursu ile giriş yaptım. Eğitim dilimiz İngilizce olduğu için 1 yıl İngilizce hazırlık  okuduktan sonra bölüm derslerimi almaya başladım.. Öğrenim hayatım boyunca; çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım ve bir çok psikoloji seminerine katılma şansı buldum. Katıldığım bu seminerlerden şuan bir çok alanda, çeşitli sertifikalara sahibim. Bu dönemde bazı projelere katılıp grup arkadaşlarım ile birlikte birincilik aldım.  Birincilik  aldığım proje bilişsel psikoloji ile ilgili bir görsel algılama/ ilizyon projesi idi. Ayrıca yazmış olduğum iki makale ODTÜ ‘’Ayna’’ dergisinde yayımlanmaya hak kazandı. Bu makaleler çocuk/ergen  gelişim psikolojisi ile ilgili kuram ve analiz makaleleri idi. Staj yaptığım dönemde ise danışan karşılamadan, görüşme tekniklerine ; danışanın ihtiyacına göre uygulanacak terapi yöntemlerine kadar pek çok deneyimde bulundum.Ayrıca  bu dönemde bir çok test teknikleri uygulama  fırsatı yakaladım.  Aynı zamanda psikoloji testleri uygulama sertifika programına katıldım ve şuanda MMPI , WISC-R, Stanford-Binet, Çocuk Objektif  Testleri (AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi,Cattel 2A Zeka Testi, Benton Testi, Frostig Testi,Kent EGY,Denver II,SDÖT,Kinder ANGST,Burdon) toplamda 18 tane psikolojik test uygulama sertifikasına sahibim. Bununla birlikte,  kısa süreli psikodrama eğitimim mevcuttur.2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.Gerekli eğitimi aldıktan sonra, ‘’Pedagojik Formasyon Sertifikasına’’  sahip oldum; böylece kendime ikinci bir meslek dalı edinmiş oldum. Son 5 yıldır bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog olarak görev almaktayım.Burada özel çocuklar ve yetişkinlerle birebir terapiler gerçekleştirdim. Aile Danışmanlığı,Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,Oyun Terapisi,Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Filial Terapi uygulayıcısıyım. 2022 Yılında ‘’Lumos Psikolojik Danışmanlık‘’  merkezini kurdum. Şuanda Batıkent/ Yenimahallede kendi ofisimde terapi seanslarımı kabul etmekteyim.

Lumos Psikolojik Danışmanlık
Kardelen Mahallesi 2026. Sokak Özpetek 4(Boran 2) Sitesi 4 Nolu Kapı No: 15 Batıkent Yenimahalle/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
6-16 yaş Wisc-r zeka testi Aile Danışmanlığı Bilişsel Davranışçı Terapi Birey Merkezli Terapi Bireysel Danışmanlık Devamı
Klinik Fotoğrafları
Randevu Hattı

Hakkında

Çankaya Üniversitesi Fen/Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümüne %50 Başarı bursu ile giriş yaptım. Eğitim dilimiz İngilizce olduğu için 1 yıl İngilizce hazırlık  okuduktan sonra bölüm derslerimi almaya başladım.. Öğrenim hayatım boyunca; çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım ve bir çok psikoloji seminerine katılma şansı buldum. Katıldığım bu seminerlerden şuan bir çok alanda, çeşitli sertifikalara sahibim. Bu dönemde bazı projelere katılıp grup arkadaşlarım ile birlikte birincilik aldım.  Birincilik  aldığım proje bilişsel psikoloji ile ilgili bir görsel algılama/ ilizyon projesi idi. Ayrıca yazmış olduğum iki makale ODTÜ ‘’Ayna’’ dergisinde yayımlanmaya hak kazandı. Bu makaleler çocuk/ergen  gelişim psikolojisi ile ilgili kuram ve analiz makaleleri idi. Staj yaptığım dönemde ise danışan karşılamadan, görüşme tekniklerine ; danışanın ihtiyacına göre uygulanacak terapi yöntemlerine kadar pek çok deneyimde bulundum.Ayrıca  bu dönemde bir çok test teknikleri uygulama  fırsatı yakaladım.  Aynı zamanda psikoloji testleri uygulama sertifika programına katıldım ve şuanda MMPI , WISC-R, Stanford-Binet, Çocuk Objektif  Testleri (AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi,Cattel 2A Zeka Testi, Benton Testi, Frostig Testi,Kent EGY,Denver II,SDÖT,Kinder ANGST,Burdon) toplamda 18 tane psikolojik test uygulama sertifikasına sahibim. Bununla birlikte,  kısa süreli psikodrama eğitimim mevcuttur.2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.Gerekli eğitimi aldıktan sonra, ‘’Pedagojik Formasyon Sertifikasına’’  sahip oldum; böylece kendime ikinci bir meslek dalı edinmiş oldum. Son 5 yıldır bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog olarak görev almaktayım.Burada özel çocuklar ve yetişkinlerle birebir terapiler gerçekleştirdim. Aile Danışmanlığı,Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,Oyun Terapisi,Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Filial Terapi uygulayıcısıyım. 2022 Yılında ‘’Lumos Psikolojik Danışmanlık‘’  merkezini kurdum. Şuanda Batıkent/ Yenimahallede kendi ofisimde terapi seanslarımı kabul etmekteyim. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2015
Deneyim: 7 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce, İtalyanca

İlgi Alanları

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Agte, Binet - Terman Zeka Testi Aile Danışmanlığı Aile Problemleri Aile Terapisi Devamı

Deneyimler

Yaşam Ağacı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2022 - Devam ediyor)
Özel Büyük Umutlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2019 - 2021)
Ayşe Şan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2018 - 2018)
Yeni Hayatlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2017 - 2018)
Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (2015 - 2016)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 78 67

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

4.9
AS
Asl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
13 saat önce
Oyun Terapisi
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Kızımda davranış bozuklukları ve tırnak yeme gibi sorunlar vardı. Birkaç seans sonra gözle görülür değişiklikler var. artık ağlama nöbetimiz ve ısırmamız azaldı.tırnaklarını artık neredeyse yemiyor diyebiliriz. Zaman geçtikten sonra yorum yapmak istedik. İyi ki siz hocam. Kızım Asya ve biz severek ve isteyerek geliyoruz. Seanslar bittikten sonra başta sizi sonra bahçenizde kahve içmeyi çok özleyeceğim.

SK
Sim*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanımın yapısı ve tarzı sayesinde önyargılı olduğum psikolog süreci tamamiyle katkılı ve olumlu başladı ve de ilerliyor. İki arkadaş rahatlığında ancak uzman desteği ile hayatıma eşlik ediyor. Emekleri için çok teşekkürler…

IT
Işı*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 gün önce
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

İlgili ve alakali

DK
Den*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 gün önce
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Kendim için yaptığım en iyi şey sizinle tanışmak ve sizden destek almak oldu. İlginiz, alakanız, güler yüzünüz, iş ortamınızın ferahlığı ve temizliği her şey müthiş.

ŞC
Şen*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Aile Danışmanlığı
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin Hanım, güler yüzlü, samimi ve çok ilgili. Terapi süresince çok rahat hissettirdi, tüm anlattıklarımı dikkatlice dinleyip notlar aldı. Verdiği tavsiyeler daha şimdiden işime yaramaya başladı. Selin Hanım gibi hem samimi hem profesyonel bir psikologla karşılaştığım için çok şanslıyım. Bir sonraki görüşmemiz iple çekiyorum.

FA
Fat*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Bireysel Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Güleryüzünüz , içten ve sıcak kişiliğiniz ile harika bir görüşmeydi. Çok teşekkür ederim

FA
Fat*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Bireysel Danışmanlık
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Özel hayatım ve iş hayatımla ilgili önemli sorunlarımı çözmemde bana içtenlikle ve güler yüzünüzle destek olduğunuz için size çok teşekkür ederim Selin Hanım. Çevremdeki herkese sizi önereceğimden şüpheniz olmasın. İyi çalışmalar diliyorum.

BS
Bus*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Depresyon
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin Hocama teşekkür ediyorum. İyi ki tercihim Lumos olmuş.

BK
Büş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 gün önce
Genel psikoloji
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanım içinde bulunduğum genel bunalımı çözümlemem için ilk seansta bile çok destek oldu. Olaylara farklı açılardan bakabilmemi, doğru yerde doğru noktaları sorgulayıp çözüme kavuşturabilmemi sağladı. İyi bir dinleyici, güler yüzü içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikte güzel yollar katedeceğimize inanıyorum, bana faydası çok olacak.

MM
Men*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12 gün önce
Aile Danışmanlığı
Lumos Psikolojik Danışmanlık

Selin hanımın güler yüzlü ve sıcak davranması sayesinde kendimizi evimizde gibi hissettik. Eşimle birlikte seans alıyoruz. Bu ikinci seansımız olmasına rağmen evliliğimiz toparlandı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek yanında az kalır. İyiki tanımışız iyiki gitmişiz.

Sık Sorulan Sorular

Psk. Selin Yalçın ile nasıl iletişime geçerim?

Psk. Selin Yalçın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psk. Selin Yalçın için nasıl randevu alabilirim?

Psk. Selin Yalçın ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747867

Psk. Selin Yalçın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psk. Selin Yalçın Lumos Psikolojik Danışmanlık bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psk. Selin Yalçın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psk. Selin Yalçın Psikoloji uzmanıdır. 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Agte, Binet - Terman Zeka Testi, Aile Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve 6-16 yaş Wisc-r zeka testi, Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube