Psk. Hatice Mercan

Psikoloji - İstanbul

Ruh Sağlığı, Psikoterapi, Bireysel Danışmanlık

Randevu Al 0 (850) 474 46 93 Soru Sor
Bu uzmandan online görüşme randevusu alabilirsiniz.

Böylece evde kalabilir ve aynı zamanda da uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz

Hemen Randevu Al

 

Psikologun Adresi

Suadiye, Bağdat Cd. No:483/9, 34740  Kadıköy, İstanbul
Hatice Mercan

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Online Doktor Danışma Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hatice Mercan Hakkında

Hatice Mercan Kimdir?

Psikolog Hatice Mercan lise öğrenimin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlayarak psikolog unvanını almıştır.

Lisans eğitimi boyunca okulun psikoloji kulübünde görev almış olup çeşitli konferanslara katılmıştır. İBB Engelliler Müdürlüğü/Bağcılar Engelliler Merkezi’nde, Kardelen Eğitim Kurumları’nda, Kaşif Çocuk Akademisi’nde ve MEB/Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu’nda stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Uygulayıcı Eğitimi’ni ise Psikoloji Akademisi – Doç. Dr. Itır Tarı Cömert’ten almıştır.

2018 Haziran’da onur derecesiyle mezun olmasının ardından üniversiteden beri planlamış olduğu sosyal bilimler temalı-psikoloji odaklı website projesi psikologo.com'u kurmuştur. Mülteciler Derneği Gönüllü Ekibi’nde psikolog olarak görev almıştır. Mülteciler Derneği içerisinde yer alan Kadın Dayanışma Birimi’nde barınan Suriyeli, Afgan kadınlara ve çocuklarına gönüllü olarak psikososyal destek çalışmalarında bulunmuştur. Bunun yanı sıra Türk Psikologlar Derneği Genel Meslek Yasası Çalışma Grubu’nda yer almıştır. Biruni Üniversitesi’nden almakta olduğu Aile Danışmanlığı Eğitimi’ni de tamamlamıştır.

Psikolog Hatice Mercan mesleki çalışmalarına online ve yüz yüze olarak devam etmektedir. 

Instagram: @psk.haticemercan

EĞİTİMLER/SERTİFİKALAR

Mülteciler Derneği Gönüllülük Sertifikası

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası

Psikolojik İlk Yardım Eğitimi

Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet Eğitimi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Sertifikası

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası

İntihar ve İntiharı Önlemek Konferansı (Katılımcı)

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası

Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası

İstanbul Aydın Üniversitesi 3. Psikoloji Günleri / Belirsizlik Üzerine (Katılımcı)

İstanbul Aydın Üniversitesi 1. Psikoloji Günleri / Şiddet (Katılımcı)

Diploma aldığı kurum
  • ISTANBUL AYDIN UNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
  • Ruh Sağlığı
  • Psikoterapi
  • Bireysel Danışmanlık
  • Online terapi
  • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 46 93

Hatice Mercan Değerlendirmeleri

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.9)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

et..lışkan
Zamanlama
İlgi
Ortam

8 yıllık ilişkimin bitmesinden sonra ruhsal olarak çökkün bir durumdayken tüm arkadaşlarımın ısrarına rağmen bir psikolog ile görüşmeyi reddediyordum. Bir gece instagramda kendisinin hesabına denk geldim ve arayıp bilgi almak istedim. Kendisi telefonda bizzat benimle iletişim kurdu. Durumu aktardığımda ve aslında neden aradığımı da bilmediğimi söylediğimde bana uzun uzun terapinin ne demek olduğunu kimlerin terapi alması gerektiğini ve ne gibi yararları olabileceğini anlattı. O an aslında karşımdaki psikoloğun da bir insan olduğunu, terapi denen sürecin benimle alakalı olduğunu net bir şekilde anladim ve denemek istedim. Uzunca bir süre birilikte bu süreci yürüttük ve kendimi yeniden keşfetmemi sağladı. Iyi ve kötü yönlerimi, zayıf ve güçlü yanlarımı daha net görmemi sağladı ve bunları nasıl yapabileceğimi de bana öğretti aynı zamanda. Kendisi ile oldukça verimli bir dönem geçirdim. Kendisinin deyimiyle psikolojik destek herkesin hakķıymış bunu daha da iyi anladım. Hatice hocama çok teşekkür ediyorum. Biz pandemi dolayısıyla online olarak yürüttük seanslarımızı. Online olarak terapi almak isteyip de kafasında soru işareti olanlar varsa onların da sorularına cevap vermiş olmak adına bunları yazmak istedim. 24-09-2021

�im..lık
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hatice hanım ile yaklaşık 1 yıl kadar önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Mesleğimden istifa ettiğim bir dönemde eski eşim ile aile içi sorunlarımızın çok arttığı bir dönemde kendisinden seans almaya başladım. Sonrasında boşanma sürecinde de terapiye devam ettim. Bu zorlu süreçleri atlatmamda ve kendi yolumu çizerken kendime doğru sorular sormayı başarabilmemde bana çok katkı sağladı. Kendisine çok teşekkür ederim ve psikolog arayaşında olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 24-09-2021

li..li
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 23-09-2021

ir..a
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kendisine 4 ay önce sosyal medya aracılığı ile ulaştım. İlk kez bir psikolog ile görüşeceğimden dolayı hem tedirgin hemde bu tarz terapilere pek inancım yoktu. Ancak Hatice Hanım 4 ay da benim bakış açımı değiştirdi. Kendisi bana karşı her zaman güler yüzlü, ilgili ve sabırlı oldu ve bu süreçte bir çok engeli aşabildim. 20-09-2021

id..lı
Zamanlama
İlgi
Ortam

Öğrencilik zamanından bu yana tanıdığım değerli insan. Öğrenciyken işini nasıl ciddiyetle yaptıysa meslek hayatında da aynı şekilde ilerliyor. Mesleki etik kuralların yorulmaz savunucusudur kendisi. Tanıdığım günden bu güne ondan duymaya çok alışkın olduğumuz "psikolojik destek herkesin hakkıdır" cümlesini işine öyle güzel uyguluyor ki. Kendisine gönül rahatlığıyla çok danışan yönlendirdim ve hepsinin de altından başarıyla kalktı. İşini her zaman severek ve yapabildiğinin en iyisini yaparak kendisine ve mesleğine hep saygı gösterdi. Kadıköy psikolog arayışı içerisinde olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir meslektaşım kendisi. Yüz yüze terapinin yanı sıra online terapi konusunda da oldukça deneyimli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Eğer Kadıköy'de bir psikolog arayışınız varsa ben kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 20-09-2021

ül..uz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Üniversite sınavına hazırlık sürecinde kendisinden hizmet aldım. Gerek ilgisi gerek söyledikleriyle bana oldukça yardımcı oldu. Benim için güzel bir süreçti. 19-09-2021

6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Hatice Mercan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Hatice Mercan Makaleleri

Sık Sorulan Sorular

Psk. Hatice Mercan ile nasıl iletişime geçerim?
Psk. Hatice Mercan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 46 93

Psk. Hatice Mercan için nasıl randevu alabilirim?
Psk. Hatice Mercan için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Psk. Hatice Mercan için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Psk. Hatice Mercan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Psk. Hatice Mercan Hatice Mercan Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Psk. Hatice Mercan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Psk. Hatice Mercan Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Ruh Sağlığı, Psikoterapi, Bireysel Danışmanlık, Online terapi, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Psk. Hatice Mercan için muayene ücreti nedir?
Psk. Hatice Mercan muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Psk. Hatice Mercan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Psk. Hatice Mercan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Psk. Hatice Mercan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Psikologdan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.