Psk. Hatice Mercan

Psikoloji - İstanbul
5.0

Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Depresyon, Kaygı Bozuklukları

5.0

“Hatice hanımın yanında 1 ay gönüllü staj yapma şansım oldu. Kendisi yardım etmeyi seven insanları ön...” Devamı

Psk. Hatice Mercan

Psikolog Hatice Mercan lise öğrenimin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlayarak psikolog unvanını almıştır.

Lisans eğitimi boyunca okulun psikoloji kulübünde görev almış olup çeşitli konferanslara katılmıştır. İBB Engelliler Müdürlüğü/Bağcılar Engelliler Merkezi’nde, Kardelen Eğitim Kurumları’nda, Kaşif Çocuk Akademisi’nde ve MEB/Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu’nda stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Uygulayıcı Eğitimi’ni ise Psikoloji Akademisi – Doç. Dr. Itır Tarı Cömert’ten almıştır.

2018 Haziran’da onur derecesiyle mezun olmasının ardından üniversiteden beri planlamış olduğu sosyal bilimler temalı-psikoloji odaklı website projesi psikologo.com'u kurmuştur. Mülteciler Derneği Gönüllü Ekibi’nde psikolog olarak görev almıştır. Mülteciler Derneği içerisinde yer alan Kadın Dayanışma Birimi’nde barınan Suriyeli, Afgan kadınlara ve çocuklarına gönüllü olarak psikososyal destek çalışmalarında bulunmuştur. Bunun yanı sıra Türk Psikologlar Derneği Genel Meslek Yasası Çalışma Grubu’nda yer almıştır. Biruni Üniversitesi’nden almakta olduğu Aile Danışmanlığı Eğitimi’ni de tamamlamıştır.

Psikolog Hatice Mercan mesleki çalışmalarına online ve yüz yüze olarak devam etmektedir. 

Instagram: @psk.haticemercan

EĞİTİMLER/SERTİFİKALAR

Mülteciler Derneği Gönüllülük Sertifikası

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası

Psikolojik İlk Yardım Eğitimi

Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet Eğitimi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Sertifikası

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası

İntihar ve İntiharı Önlemek Konferansı (Katılımcı)

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası

Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası

İstanbul Aydın Üniversitesi 3. Psikoloji Günleri / Belirsizlik Üzerine (Katılımcı)

İstanbul Aydın Üniversitesi 1. Psikoloji Günleri / Şiddet (Katılımcı)

Psk. Hatice Mercan Özel Muayenehanesi
Bostancı Mah. Bağdat Cad. No: 456 Nermingerman Apt. Daire: 4 Kadıköy/İstanbul

Hakkında

Psikolog Hatice Mercan lise öğrenimin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlayarak psikolog unvanını almıştır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ISTANBUL AYDIN UNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2020
Deneyim: 3 Yıl

İlgi Alanları

Bilişsel ve Davranışçı Terapi Depresyon Kaygı Bozuklukları Stres Travma Sonrası Stres Bozukluğu Devamı

Deneyimler

Psk. Hatice Mercan Özel Muayenehanesi (2020 - Devam ediyor)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

4.9
TM
Tun*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hatice hanımın yanında 1 ay gönüllü staj yapma şansım oldu. Kendisi yardım etmeyi seven insanları önemseyen saygıdeğer biridir. İşinde ne kadar özenli olduğunu ve işini ne kadar çok sevdiğini birebir gözlemleme imkanım oldu. Etrafımdaki insanlar bana psikolojik tedavi ile ilgili bir şeyler sorup önerebileceğim psikolog olup olmadığını öğrenmek istediklerinde aklıma ilk gelen kişi Hatice hanımdır. Direkt kendisini öneririm. Psikolojik bir tedavi almayı düşünüyorsanız Hatice hanım ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim.

ay
Abd*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İşinde oldukça titiz, mesleki etiğe her zaman bağlı bir psikolog.

Ahm*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

8 yıllık ilişkimin bitmesinden sonra ruhsal olarak çökkün bir durumdayken tüm arkadaşlarımın ısrarına rağmen bir psikolog ile görüşmeyi reddediyordum. Bir gece instagramda kendisinin hesabına denk geldim ve arayıp bilgi almak istedim. Kendisi telefonda bizzat benimle iletişim kurdu. Durumu aktardığımda ve aslında neden aradığımı da bilmediğimi söylediğimde bana uzun uzun terapinin ne demek olduğunu kimlerin terapi alması gerektiğini ve ne gibi yararları olabileceğini anlattı. O an aslında karşımdaki psikoloğun da bir insan olduğunu, terapi denen sürecin benimle alakalı olduğunu net bir şekilde anladim ve denemek istedim. Uzunca bir süre birilikte bu süreci yürüttük ve kendimi yeniden keşfetmemi sağladı. Iyi ve kötü yönlerimi, zayıf ve güçlü yanlarımı daha net görmemi sağladı ve bunları nasıl yapabileceğimi de bana öğretti aynı zamanda. Kendisi ile oldukça verimli bir dönem geçirdim. Kendisinin deyimiyle psikolojik destek herkesin hakķıymış bunu daha da iyi anladım. Hatice hocama çok teşekkür ediyorum. Biz pandemi dolayısıyla online olarak yürüttük seanslarımızı. Online olarak terapi almak isteyip de kafasında soru işareti olanlar varsa onların da sorularına cevap vermiş olmak adına bunları yazmak istedim.

Haş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hatice hanım ile yaklaşık 1 yıl kadar önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Mesleğimden istifa ettiğim bir dönemde eski eşim ile aile içi sorunlarımızın çok arttığı bir dönemde kendisinden seans almaya başladım. Sonrasında boşanma sürecinde de terapiye devam ettim. Bu zorlu süreçleri atlatmamda ve kendi yolumu çizerken kendime doğru sorular sormayı başarabilmemde bana çok katkı sağladı. Kendisine çok teşekkür ederim ve psikolog arayaşında olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

gg
Giz*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

MT
Mah*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendisine 4 ay önce sosyal medya aracılığı ile ulaştım. İlk kez bir psikolog ile görüşeceğimden dolayı hem tedirgin hemde bu tarz terapilere pek inancım yoktu. Ancak Hatice Hanım 4 ay da benim bakış açımı değiştirdi. Kendisi bana karşı her zaman güler yüzlü, ilgili ve sabırlı oldu ve bu süreçte bir çok engeli aşabildim.

ZA
Zah*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Öğrencilik zamanından bu yana tanıdığım değerli insan. Öğrenciyken işini nasıl ciddiyetle yaptıysa meslek hayatında da aynı şekilde ilerliyor. Mesleki etik kuralların yorulmaz savunucusudur kendisi. Tanıdığım günden bu güne ondan duymaya çok alışkın olduğumuz "psikolojik destek herkesin hakkıdır" cümlesini işine öyle güzel uyguluyor ki. Kendisine gönül rahatlığıyla çok danışan yönlendirdim ve hepsinin de altından başarıyla kalktı. İşini her zaman severek ve yapabildiğinin en iyisini yaparak kendisine ve mesleğine hep saygı gösterdi. Kadıköy psikolog arayışı içerisinde olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir meslektaşım kendisi. Yüz yüze terapinin yanı sıra online terapi konusunda da oldukça deneyimli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Eğer Kadıköy'de bir psikolog arayışınız varsa ben kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

BY
Bet*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Üniversite sınavına hazırlık sürecinde kendisinden hizmet aldım. Gerek ilgisi gerek söyledikleriyle bana oldukça yardımcı oldu. Benim için güzel bir süreçti.

Sık Sorulan Sorular

Psk. Hatice Mercan ile nasıl iletişime geçerim?

Psk. Hatice Mercan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psk. Hatice Mercan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psk. Hatice Mercan Hatice Mercan bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psk. Hatice Mercan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psk. Hatice Mercan Psikoloji uzmanıdır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Depresyon, Kaygı Bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube