Prof. Dr. Alev Leventoğlu

Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) - Ankara
5.0

Zona Hastalığı (Herpes Zoster), Ensefalit (Beyin İltihabı), Felç (İnme)

“13 yaşımdan beri migren hastasıyım. Bugüne kadar birçok tedavi yöntemi denedim. En son migren botoks...” Devamı

Prof. Dr. Alev Leventoğlu

Prof. Dr.  Alev Leventoğlu, 1971 yılında İskenderun da doğmuştur. Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2002 yılında Nöroloji Uzmanı olmuştur. 2010 yılında Doçentlik, 2015 yılında ise Profesörlük ünvanını almıştır.

2007 yılından beri Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, 2013 yılından beri Nöroloji Anabilim Dalı Başkanıdır. Nöroloji Anabilim Dalındaki görevleri yanısıra 2007-2010 yılları arasında başhekim yardımcılığı, 2011-2018 yıllları arasında Hemşirelik Yüksekokul Müdürlüğü’nü de yürütmüştür. Aynı zamanda 2014 yılında eğitim hayatına başlayan Elektronörofizyoloji teknisyenliğinin de kurucusu ve sorumlu öğretim üyesidir.2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları işletmeciliği programını bitirmiştir.

Yurt dışı ve yurt içi yayınlanmış çok sayıda makale, kitap bölümü ve atıfları mevcuttur.

American Academy of Neurology, European Federation of Neurology, Türk Epilepsi Derneği, Türk Nöroloji Derneği üyesi olup derneğin Multipl Skleroz, Nöromuskuler hastalıklar, Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG çalışma grubu ve Nöroloji Yeterlilik kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Alev Leventoğlu, Klinik Nörofizyoloji yandal sahibi olan Dr. Leventoğlu Türkiye Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Derneğinde de aktif rol almakta ve derneğin Ankara Şubesinin başkanlığını yürütmektedir.

Ayrıca Türkiye MS (Multipl Skleroz) Derneği Ankara Şubesi'nin de Yönetim Kurulu üyesidir. 

Mesleki çalışmalarına Özel muayenehanesi'nde devam etmekte olup evli ve 2 çocuk annesidir.

Kızılırmak Mah Dumlupınar bulvarı Eskişehir Yolu no:3 Next Level Ofis binası Kat:24 Numara:114 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Demans tedavisi Epilepsi tedavisi Migren tedavisi Migrende botoks uygulaması Parkinson hastalığı tedavisi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr.  Alev Leventoğlu, 1971 yılında İskenderun da doğmuştur. Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2002 yılında Nöroloji Uzmanı olmuştur. 2010 yılında Doçentlik, 2015 yılında ise Profesörlük ünvanını almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.1988
Deneyim: 35 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ödüller

En iyi poster sunumları birincilik ödülü

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Zona Hastalığı (Herpes Zoster) Ensefalit (Beyin İltihabı) Felç (İnme) Fibromyalji Genel Nöroloji Devamı

Deneyimler

Ufuk Üni.tıp Fakültesi - Nöroloji (2007 - 2020)
Kırıkkale Üniversite- Nöroloji (2004 - 2007)
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi- Nöroloji (1996 - 2002)
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (1988 - 1994)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 02 96

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Min*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

13 yaşımdan beri migren hastasıyım. Bugüne kadar birçok tedavi yöntemi denedim. En son migren botoksunun etkili olduğunu öğrendim ve Alev Hoca'ma başvurdum. Alev Hocam çeşitli tetkikler sonrasında olumlu sonuç alabileceğimi değerlendirerek ilk kez yaklaşık 1 sene önce migren botoksu uyguladı. Bugüne kadar geçen 1 yıl süresince faydasını gördüm ve öngörüldüğü üzere yaklaşık 1 yıl sonrasında tekrar başlayan migren atakları sebebiyle yeniden migren botoksu yaptırdım. Tüm bu süreçte her daim içtenliği, uzmanlığı ve samimiyeti nedeniyle Alev Hoca'ma da çok teşekkür eder, migren rahatsızlığı yaşayan herkese tavsiye ederim.

BG
Bur*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Alev Hocamı araştırıp soruşturarak kendisi hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra muayeneye gittim.Gerçek anlamda bilgili ve yeterli donanıma sahip ve hastalara çok yakından ilgili deneyimli bir nöroloji profösörü olarak kendisini tanımış oldum.kendisine yakın ilgisinden dolayıda ayrıca teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ZE
ZUH*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sevgili Alev Hanım Siz ne güzel bir insansınız. 2012 yılında MS teşhisi konduğunda hayatımın bittiğini sanmıştım. Aradan geçen onca yıl boyunca tedavinizle manevi desteğinizle bana gösterdiğiniz sevgi ile ayağa kalkabildim. Korkularım vardı ama şimdi sayenizde o kadar mutluyum ki nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Kalemim susmadı içim coştu size olan sevgimi ve minnettarlığımı dillendireyim istedim. Eskilerden kalma yünlü yer döşeğinin üzerinde gizli gizli zıplayan o yaramaz minik kız çocuğuyum bugün. İlk defa fark ettim ki verdiğiniz destek ile hayata kafa tutabiliyorum. Efeliğim sizden destek alıyor. Sayenizde baş edebiliyorum içimin deniziyle. Dermanım yok deyip geceler boyu ağlamalarım bitti. Her gün yataktan kalktığımda bugün güzel şeyler olacak diye başlayan beni hayata bağlayan deli bir umudum var güzel insanların söylediği gibi, bugün olmadı mı ? olsun yarın olur diyebiliyorum sayenizde. O güzel kalbinizden öpüyor tüm güzelliklerin yanınızda olmasını istiyorum. Sağlık ve hoşluklar yanınızda olsun. Sizi çok seviyorum. 2012 yılından beri takip ettiğiniz MS Hastanız ZUHAL M. ECİOĞLU…

Güv*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Tavsiye üzerine gitmiştim. Çok iyi ilgilendi. Hem kendisi hem sekreteri çok yardımcı oldular. Çok memnun kaldım. Teşekkürler.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AY
Ayd*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Alev hocam alanında çok ilgili ve başarılı. Tanı koymada da başarılı Hastasına psikolojik yöndende motivasyon sağlaması ayrıca kayda değer

Yorum randevu sonrasında eklendi.
FB
FAT*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ms Hastası olarak bu yola hiç tereddütsüz seve seve Alev Hocam'la çıktım.Beni kabul ettiği için çok teşekkür ediyorum.Bilgisi,pozitifliği,motive etmesi ve kendisiyle rahat iletişim kurmamı sağladığı için minnettarım.Hayatınız kalbinizin renginde,yolunuz hep aydınlık içinde olsun.Emeğinize sağlık.Sevgilerle.

M*
Mu**** ****
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Alev Hocam oldukça cana yakın ve ilgili bir doktordur. Samimiyetini ve güleryüzünü hiç eksik etmedi. Kendisiyle tanıştığımda sağlığım pek iyi durumda değildi, her gün kriz geçiriyordum. Yapılan testlerden sonra bana dirençli epilepsi teşhisi koydu. Tedaviye ilişkin aklımdaki tüm soruları rahatça sorabilmem ve cevapları net bir şekilde anlatması kafamda hiçbir soru işaretinin olmamasını sağladı. Tedavi sürecim hala devam etmekte ve oldukça sağlıklı bir durumdayım. Kendisine, bu süre zarfında bana ailesinden biriymişim gibi önem verdiği için hatta bazen benim önemsemediğim konularda bile beni benden daha fazla düşündüğü için buradan teşekkür ediyorum.

AY
Ahu Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Mrb alev hocamla 2014 yilinda tanıştık.ben 9 yildir ms hastasiyim..tedavi sürecim yanlis tedavi teshis derken sol tarafimi kullanamadim.gözlerim cift görüyordu.sükür alev hocam sayesinde gayet iyi durumdayim..Iyi ki de tanışmışız alev hocamla.. en güzel tedavi sizi anlayan bir doktorla doğru teşhis doğru tedavi yöntemidir..ne kadar teşekkür etsem az..iyikimm????????????

AY
Ahu Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Mrb ben 9 yildir ms hastasiyim..Alev hocami tanimadan önce bir cok doktora gittim.hep sıkıntı atak korku yaşadım.ben bu korkularimi alev hocamla yendim.iyi ki tanımışım sayesinde ayağa kalktım..hic tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz....hastalik ne olursa olsun sizi dinleyen bilgili doktorunuz olsun hersey çözümlenir..

HH
Hed*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Alev Hocamla 2012 yılında tanıştık. Kendisini tanımadan evvel Türkiye'nin bir çok ilindeki doktorlara gitmeme rağmen teşhis konulamadı. Kendisiyle karşılaştıktan sonra hemen teşhis konuldu ve şifamı Alev hocamda buldum. Düzenli bir şekilde 8 yıldır Bitlis-Ahlat'dan kendisi için geliyorum. Kendisine çok güveniyorum. Pozitif enerjisiyle daima yaşadığım şehre huzurla döndüm. İyi ki var. Yolu açık olsun..

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alev Leventoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Alev Leventoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Alev Leventoğlu için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Alev Leventoğlu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740296

Prof. Dr. Alev Leventoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Alev Leventoğlu Prof. Dr. Alev Leventoğlu bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Alev Leventoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Alev Leventoğlu Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) uzmanıdır. Zona Hastalığı (Herpes Zoster), Ensefalit (Beyin İltihabı), Felç (İnme) alanlarında hizmet veriyor ve Demans tedavisi, Epilepsi tedavisi, Migren tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 02 96

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube